Τούρμπο οι νέοι του Πανθρακικού! Νίκη και μέσα στον Αγρίνιο!

Αποστολή στο Αγρίνιο: Δημήτρης Μπακιρτζής

– Με γκολ του Λίτσκα ένα λεπτό πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα Κ20 του Πανθρακικού νίκησε με 1-0 την αντίστοιχη του Παναιτωλικού στον αγώνα που προηγήθηκε της αναμέτρησης των ανδρών στο αθλητικό κέντρο Emileon, για την 20η αγωνιστική του αντίστοιχου αναπτυξιακού πρωταθλήματος της Super League.

Ο Πανθρακικός συνέχισε έτσι ένα σερί σπουδαίων εμφανίσεων και θετικών αποτελεσμάτων, αφού αν και τελευταίος στην βαθμολογία, παραμένει αήττητος εδώ και τέσσερα παιχνίδια, από το τέλος του 2013 και μέσα στο 2014. Η ομάδα του Νίκου Μπαχαρίδη έφτασε πλέον τους 12 βαθμούς, παραμένει τελευταίος στην βαθμολογία, αλλά αυτό δεν θα ισχύει από την επόμενη νίκη της ομάδας, εφόσον έρθει, αρχής γενομένης από τον αγώνα της περασμένης εβδομάδας με τον Πανιώνιο στην Κομοτηνή.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Αργύρης, Κωστακιώτης (53′ Ντίνος), Καραλής (58′ Μωραιτης), Δημουλάς, Κοζάκης, Κωνσταντινόπουλος, Βασιλαρης, Σιώτος, Κολοκοτρώνης, Μήλιος (68′ Γιαχαλής), Κοντογιάννης.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Αθανασιάδης, Μουζασβίλι, Λειβαδιώτης, Μητρούσης, Λίτσκας (88′ Χατζηιωαννίδης), Φασουλής (75′ Κοσκολος), Φραγκούλης, Ψάλτης, Κούτρας (61′ Θωμάς), Μαμούτ.