A2 Κατηγορία Live: Ορεστιάδα – ΑΣ Ελπίς, Μακεδονικός – ΓΕΑ και Νίκη Αλεξανδρούπολης – Άρης

Μεταδίδουν από την Αλεξανδρούπολη ο Ζαχαρίας Μπαλτζής, από την Ορεστιάδα ο Γιάννης Βαβαλικούδης και από την Θεσσαλονίκη ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους τρεις αγώνες των ομάδων της Θράκης για τα πρωταθλήματα της Α2 Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών. Ο Ζαχαρίας Μπαλτζής βρίσκεται στο Κλειστό Γυμναστήριο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” της Αλεξανδρούπολης και μας ενημερώνει για την εξέλιξη στον αγώνα της Νίκης με τον Άρη Θεσσαλονίκης. Ο Γιάννης Βαβαλικούδης από το “Νίκος Σαμαράς” της Ορεστιάδας μεταδίδει την εξέλιξη στον αγώνα ΑΟΟ – ΑΣ Ελπίς ενώ ο Κώστας Καραγιάννης από την Θεσσαλονίκη την πορεία της αναμέτρησης Μακεδονικού – ΓΕΑ.

Ωρα 17:05  Καλησπέρα από το κλειστό της Αλεξανδρούπολης. Έχοντας αυτό ως βάση και κέντρο συντονισμού, ανοίγουμε αυτό το live, όπως κάθε Σάββατο, με τους αγώνες Νίκης, ΓΕΑ και Ορεστιάδας για τα πρωταθλήματα της Α2 Κατηγορίας Γυναικών και Ανδρών.

Ωρα 17:10  Πρώτος χρονικά αγώνας είναι αυτός της ΓΕΑ στην Θεσσαλονίκη. Ξεκινά στις 5.30μμ, σε είκοσι λεπτά δηλαδή. Στις 6.00 αρχίζει το παιχνίδι Νίκης – Άρη εδώ, στην Αλεξανδρούπολη. Στις 7.00 το βράδυ θα ξεκινήσει η αναμέτρηση της Ορεστιάδας ανάμεσα σε ΑΟΟ και Ελπίδα.

Ωρα 17:17  Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α2 Γυναικών στον 3ο όμιλο: Νίκη Αλεξανδρούπολης – ¨Αρης Θεσσαλονίκης, Ν. Βότση – Ανατόλια, Αίας Ευόσμου – ΓΣ Δράμας, Νέα Γενιά – Ηρακλής Ιωαννίνων, ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΓΣ Γρεβενών. Αύριο θα διεξαχθεί το παιχνίδι ΑΣ Ελπίς – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου.

Ωρα 17:23  Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α2 Ανδρών στον 3ο όμιλο: ΓΣ Ηρακλής – Λήμνος Sports Club, ΜΕΝ Τούμπας – ΑΠΣ Αίας, Μακεδονικός – ΓΕΑ, ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΣ Ελπίς,  ΑΟ Σερρών – ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος.

Ωρα 17:29 Με καθυστέρηση θα ξεκινήσει ο αγώνας της ΓΕΑ. Ήταν προγραμματισμένο να ξεκινήσει τώρα, αλλά ακόμα δεν έχουν τελειώσει κάποιοι αγώνες μπάσκετ που προηγούνται. Τα ίδια είχαν συμβεί και στο προηγούμενο ματς της ΓΕΑ, μόνο που τότε ήταν στην Αλεξανδρούπολη και δεν είχε επιστροφή.

Ωρα 17:40 Ολα δείχνουν ότι πριν τις έξι το απόγευμα δεν θα ξεκινήσει το ματς της ΓΕΑ. Την ίδια ώρα και το ματς της Νίκης

Ωρα 17:50  Υπενθυμίζεται ότι το παιχνίδι της Ορεστιάδας θα ξεκινήσει στις 7.00 το βράδυ, παραδοσιακή ώρα έναρξης για τον ΑΟΟ

Ωρα 18:00 Έναρξη του αγώνα στην Αλεξανδρούπολη. Η Νίκη διεκδικεί την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, απέναντι στον Άρη του Φρέντι Μπρουκς, ο οποίος κλήθηκε να αντικαταστήσει τον Γιώργο Πενσανλή που έχασε την ζωή του κοουτσάροντας την ομάδα.

Ωρα 18:03 Πάμε σε συνθέσεις στον αγώνα της Αλεξανδρούπολης. Για τη Νίκη ξεκινούν οι Τζιογκίδου, Δεδούση, Λαμπροπούλου, Καραμπαλή, Βαρελά, Λαμπρίδου και λίμπερο η Λυμπεροπούλου. Για τον Άρη ξεκινούν οι αλανταρίδου, Ωρολογοπούλου, Βελίκοβα, Γάτκη, Κοτέογλου, Δαλδόγλου και λίμπερο η Διαμαντή

Ωρα 18:08  Ξεκινά το παιχνίδι και στην Θεσσαλονίκη, ανάμεσα σε ΓΕΑ και Μακεδονικό. Εξάδα για την ομάδα της Αλεξανδρούπολης: Μπαξεβανίδης, Τασάκος, Αρχοντούδης, Χριστόφας, Αμαριανάκης και λίμπερο ο Δημητρούδης.

Ωρα 18:15 Στην Αλεξανδρούπολη ο Άρης προηγείται της Νίκης με 9-16.

Ωρα 18:17 Στην Θεσσαλονίκη το ματς πάει πόντο – πόντο. Μακεδονικός – ΓΕΑ 11-11.

Ωρα 18:23 Τέλος πρώτου σετ στην Αλεξανδρούπολη, το κατακτά ο Άρης επί της Νίκης με 13-25.  Νίκη Αλεξανδρούπολης – Αρης 0-1.

Ωρα 18:33 Τέλος πρώτου σετ στη Νεάπολη της Θεσσαλονίκης, το κατακτά ο Μακεδονικός με 27-25.  Μακεδονικός – ΓΕΑ 1-0.

Ωρα 18:38 Στην Αλεξανδρούπολη, στο δεύτερο σετ, η Νίκη Αλεξανδρούπολης βρίσκεται πίσω στο σκορ από τον Άρη με 11-14.

Ωρα 18:42 Στην Θεσσαλονίκη, στο δεύτερο σετ, η ΓΕΑ προηγείται με 6-7 του Μακεδονικού

Ωρα 18:45 Τέλος και του δεύτερου σετ στην Αλεξανδρούπολη. Ο Άρης το κατακτά, με 14-25. Νικη Αλεξανδρούπολης – Άρης 0-2.

Ωρα 18:50 Σε δέκα λεπτά ξεκινά και ο αγώνας στην Ορεστιάδα, ανάμεσα σε ΑΟΟ και Ελπίδα. Ενημέρωση και για αυτό το ματς από το ThrakiSportS.

Ωρα 18:54 Προβάδισμα και στο τρίτο σετ για τον ¨Αρη στην Αλεξανδρούπολη. Προηγείται με 0-2 σετ και 6-11 στο τρίτο.

Ωρα 19:01 Τέλος και του δεύτερου σετ στην Θεσσαλονίκη. Ο Μακεδονικός το κατακτά και αυτό με 25-20. Μακεδονικός – ΓΕΑ 2-0.

Ωρα 19:04  Εναρξη του αγώνα και στην Ορεστιάδα. Καρδαμανίδης, Δημητρούδης, Κεμανετζής, Ποτολίδης, Βλασακίδης και λίμπερο ο Κωνσταντινίδης, οι πρώτoι του Νίκου Αντωνιάδη!!!

Ωρα 19:06  Τέλος του αγώνα στην Αλεξανδρούπολη. Ο Άρης παίρνει το τρίποντο. Κατακτά και το τρίτο σετ με 9-25 και φτάνει σε μια εύκολη νίκη επί της Νίκης Αλεξανδρούπολης με 0-3 σετ σε μια ώρα αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα: Νίκη Αλεξανδρούπολης – ¨Αρης Θεσσαλονίκης 0-3

Ωρα 19:09 Στην Ορεστιάδα, μικρό προβάδισμα για τον ΑΟΟ με 6-5 επί της Ελπίδας Αμπελοκήπων στο πρώτο σετ.

Ωρα 19:15 Σκούρα τα πράγματα για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης, που μετά και τη νέα ήττα της αρχίζει να βλέπει να την ζώνουν τα φίδια. Δεν έχει ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα, αλλά ούτε και βαθμό.

Ωρα 19:19  Στην Ορεστιάδα, ο ΑΟΟ βαδίζει ολοταχώς για την κατάκτηση του πρώτου σετ. προηγείται αυτή τη στιγμή 21-15.

Ωρα 19:24 Τέλος πρώτου σετ στην Ορεστιάδα. Το κατακτά ο ΑΟΟ με 25-19. Ορεστιάδα – Ελπίδα Αμπελοκήπων 1-0

Ωρα 19:29 Τέλος του αγώνα στην Θεσσαλονίκη. Ο Μακεδονικός κατακτά και το τρίτο σετ με 25-22. Τελικό αποτέλεσμα: Μακεδονικός – ΓΕΑ 3-0.

Ωρα 19:33  Ισόπαλοι 5-5 Ορεστιάδα και Ελπίδα στο ξεκίνημα του δεύτερου σετ

Ωρα 19:40  Αποκτά διαφορά ο ΑΟΟ. Προηγείται 17-10 της Ελπίδας

Ωρα 19:59  Τέλος και του δεύτερου σετ στην Ορεστιάδα. Το κατακτά ο ΑΟΟ 25-20 και προηγείται με 2-0 σετ.

Ωρα 20:08 Στα μισά του τρίτου σετ, ο ΑΟΟ αποκτά προβάδισμα 13-11 σε ένα σετ που μέχρι τώρα πήγαινε πόντο πόντο

Ωρα 20:12 Καθαρίζει το ματς η Ορεστιάδα. Προηγείται 17-12 στο τρίτο σετ

Ωρα 20:18 Τέλος του αγώνα και στην Ορεστιάδα, που κατακτά και το τρίτο σετ με 25-20. Τελικό αποτέλεσμα: ΑΟ Ορεστιάδας – Ελπίδα Αμπελοκήπων 3-0.