Ο… «γκολτζής» Σπύρος Βάλλας «κάρφωσε» δις σε ένα ημίχρονο τον Πανθρακικό ξελασπώνοντας τους Φίλους Ζαγοράκη

Τον Σπύρο Βάλλα, ιδιαίτερα αγαπητό και στην Θράκη από την πολυετή θητεία του στην Ξάνθη όπου διετέλεσε και αρχηγός, τον ξέραμε ως… αμυντικό. Και λόγω θέσης, δεν ήταν πολλές οι φορές που έβρισκε δίχτυα.

Ο Βάλλας αγωνίστηκε τα 11 από τα 15 χρόνια της επαγγελματικής του καριέρας στην Ξάνθη επιτυγχάνοντας συνολικά όλα αυτά τα χρόνια 8 τέρματα, ενώ επίσης έπαιξε για μια τριετία στον Ολυμπιακό (2003-2006), όπου κατέκτησε δύο νταμπλ (2005, 2006) αλλά έβαλε μόλις τρία γκολ.

Και όμως! Στο Σαββατιάτικο φιλικό των Παλαιμάχων Πανθρακικού με τους Φίλους Ζαγοράκη, αγωνιζόμενος με τους φιλοξενούμενους βρήκε δίχτυα και όχι μάλιστα μόνο μία φορά αλλά δύο μέσα σε ένα ημίχρονο! Ήταν με γκολ του Βάλλα που άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ζαγοράκη στο 16′ και ο ίδιος διαμόρφωσε το 2-0 στο 40′, δηλαδή στην εκπνοή του ημιχρόνου.  Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γιάννης Θωμαΐδης.

ΔΕΙΤΕ ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ 100 ΕΙΚΟΝΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΘΣ ΖΑΓΟΡΑΚΗ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ