Νίκη για την Κ20 της Ξάνθης επί του Παναθηναϊκού σε εξ’ αναβολής παιχνίδι

Τη νίκη με 2-0 πήρε το μεσημέρι της Τετάρτης στο αθλητικό κέντρο των Πηγαδίων η Κ20 της Skoda Ξάνθη επί της αντίστοιχης ομάδας του Παναθηναϊκού στο εξ αναβολής παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Super League.

Η ξανθιώτικη ομάδα ήταν καλύτερη, είχε κάποιες καλές στιγμές και στο πρώτο και στο δεύτερο μέρος κι ένα ακυρωθέν γκολ του Τουμαντζίδη στο 78’. Επιβραβεύτηκε για την υπομονή προς το τέλος του αγώνα και στο 80’ με την κεφαλιά του Μπουνταγκίδη και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι του Λαζαρίδη διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Skoda Ξάνθη έφτασε έτσι στους 56 βαθμούς και την 5η θέση μετά από 32 αναμετρήσεις. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώργος Κουναλάκης με βοηθούς τους Κούλα Χουσεΐν και Ανεστίδη.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Δεμένικος, Τουμαντζίδης, Κολλαράς, Χατζητερζόγλου, Πουλουκτσής (56’ Μπουνταγκίδης), Μήττας, Φασίδης (60’ Χατζής), Ορφανίδης Λ., Λαζαρίδης, Πασχαλάκης (76’ Καπτέλι).