Νέα ισοπαλία για την Κ17 του Πανθρακικού

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

– Δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι για την Κ.17 του Πανθρακικού, που  και πάλι δεν κατάφεραν να κερδίσουν μένοντας στο  1-1 με την πολύ καλή ομάδα της Βέροιας.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Κώστα Γεμενετζή έπαιξε αρκετά καλό ποδόσφαιρο, καταφέρνοντας  μόλις στο 2’  να σκοράρει με τον Σαραντίδη, με το γκολ ωστόσο να ακυρώνεται ως οφσάιντ. Στο 21’ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα με τέρμα του Δόρη. Με τον Πανθρακικό να ισοφαρίζει λίγα λεπτά αργότερα, με τον Κυριαλάνη να πετυχαίνει ένα υπέροχο τέρμα

Στην επανάληψη η Βέροια είχε τον έλεγχο πίεσε δημιούργησε ευκαιρίες με τους γηπεδούχους να  παρουσιάζονται φλύαροι, με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος. Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι Δρακίδης, Παπαγεωργίου και  Ευγενίδου.

Πανθρακικός: Τζελέπης, Τζατζανάς, Καλαϊτζίδης, Βελή Χασάν, Δαλής, Γκιντίδης, Κατσαρός, Σταφυλάς, Κοσμίδης, Κυριαλάνης. Ενώ  έπαιξαν και οι Στοίνοβιτς, Τσιριγώτης Σαββάκης.

Βέροια: Σουροβίκας, Δημητριάδης, Νικολόπουλος, Παππάς, Τσουλχάκης, Μάντος, Στογιάννης, Τσιούχας, Σαμιώτης, Δόρης, Χατζηπαρασίδης. Ενώ έπαιξαν και οι Νικολαίδης, Κουτρουλιάς, Σαρκάσης.