Με δυο “ροπαλιές” του Ηρακλή στο τελευταίο 20λεπτο δεν κράτησε τη νίκη η Κ20 της Ξάνθης

Ισόπαλη όπως και η ανδρική ομάδα, με την αντίστοιχη ομάδα του Ηρακλή στη Βαλμάδα και το γήπεδο Ανατολικού Θεσσαλονίκης, αναδειχθηκε το απόγευμα της Κυριακής η Κ20 της Skoda Ξάνθη.

Η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά προηγήθηκε στο ξεκίνημα του α’ μέρους με τον Χατζή και νωρίς στην επανάληψη σημείωσε και δεύτερο γκολ με τον Φασίδη.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα οκτώ λεπτών (στο 70’ και το  78’) έφτασαν στην ισοφάριση διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ματθαίος Βουρνέλης με βοηθούς τους Νταβέλα και Τοροσιάδη της ΕΠΣ Μακεδονίας).

SKODA ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Ζώτος, Τουμαντζίδης, Προύντζος (46’ Βαφειάδης), Πουλουκτσής, Χατζηχασάνογλου (60’ Λαζαρίδης), Καπτέλι, Κώστας, Χατζής (70’ λ.τρ. Ψεμματάς), Δημητριάδης, Φασίδης.