Ματσάρα με τέσσερα γκολ στον Σώστη! Ισόπαλοι οι Έφηβοι Πανθρακικού και Βέροιας

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

– Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής του 3ου γύρου του πρωταθλήματος Κ17, ανάμεσα στον Πανθρακικό και την Βέροια που αναδειχτήκαν ισόπαλοι με 2-2 στο γήπεδο του Σώστη

Οι παίκτες του Κώστα Γεμενετζή μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και με τέρματα των Κοσμίδη και Κατσαρού στο 25 και 35 προηγήθηκαν με 2-0. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα δυνατό δεκάλεπτο στο 50 και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2. Οι γηπεδούχοι πίεσαν έχασαν ευκαιρίες όμως δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο.

Πανθρακικός: Τζελέπης, Καλαϊτζίδης(80’ Σαββάκης), Τζατζανάς, Οξύνογλου, Γκιντίδης, Χακάν, Κοσμίδης, Τσιριγώτης(50’ Στοίνοβιτς), Σαραντίδης, Κατσαρός(70’ Θέμελης), Κυριαλάνης