LIVE από την Τρίπολη: Αστέρας Τρίπολης – Πανθρακικός 2-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Πανθρακικό για την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το ThrakiSportS βρίσκεται στο “Θ. Κολοκοτρώνης” και θα σας μεταδώσει όλες τις λεπτομέρειες της αναμέτρησης…

Καλησπέρα από το Θ. Κολοκοτρώνης. Από εδώ τις επόμενες ώρες θα πληροφορηθείτε την εξέλιξη στο σημαντικό παιχνίδι του Πανθρακικού με τον Αστέρα Τρίπολης αλλά και την εξέλιξη στα άλλα παιχνίδια της 32ης αγωνιστικής της Super League.

Ωρα 16:50  Πάμε αμέσως στις συνθέσεις
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Κοσίτσκι, Λούι, Τσοκάνης, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Κουρμπέλης, Ιγκλέσιας, Μάσα, Μπαράλες, Ρόλε, Μπαντιμπανγκά
Πανθρακικός (Χοσέ Ρόκα): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Ηλιάδης, Ντιγκινί, Μπαϊκαρά, Ρομέου, Ντε Σόουζα, Χρήστου, Χασομέρης

Ωρα 16:55 Δύο πρώην ποδοσφαιριστές του Αστέρα, επιστρέφουν στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”: Ο λόγος για τους Ροτζέριο Μάρτινς και Σεμπάστιαν Σέτι – και οι δύο στον πάγκο.

Ωρα 16:58  Αλλά και ο Πανθρακικός απέναντι σε δυο πρώην δικούς του, τον Ζησόπουλο που παίζει ως βασικός και τον Μουνάφο που θα είναι στον πάγκο.

Ωρα 17:01  Ο Δημήτρης Στυλιάρας από την Αιτωλακαρνανία διαιτητής της αναμέτρησης

Ωρα 17:05  Πάντως δεδομένης της σημασία του αγώνα, δεν υπάρχει πολύς κόσμος στο γήπεδο.

Ωρα 17:10  Ωρα για την επίσημη είσοδο των δύο ομάδων

Ωρα 17:16  Πάμε για την έναρξη του αγωνα

1′  Εναρξη του ματς

6′  Πρώτη καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Σουτ στην κίνηση από Ιγκόρ μετά από σεντρα Παπαγεωργίου, εδιωξε πάνω στην γραμμή ο Σανκαρε

9′ Πρώτη ευκαιρία για Αστέρα, Σουτ Μπατιμπανγκά αλλά ο Αθανασιάδης είναι στην θέση του. Αμέσως μετά νέα ευκαιρία με Κουρμπέλη για τους γηπεδούχους

13′ Ευκαιρία για τον Αστέρα. Καλή κεφαλιά του Μπαράλες, αλλά ο Αθανασιάδης θα μπλοκάρει ευρισμόμενος σε καλή θέση.
15′  Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη που συμπληρώνει επτά στο πρωτάθλημα και θα απουσιάσει από τις τελευταίες δύο αγωνιστικές. Εκτός και αν δεχθεί άλλη μία, οπότε θα πάει στις οκτώ κίτρινες και θα λείψει λόγω αποβολής με κόκκινη μόνο από ένα ματς, την επόμενη Κυριακή με Βέροια. Κάτι που λογικά θα κάνει προς το τέλος του ματς.17′ Κακά μαντάτα από την Λιβαδειά. Η ομάδα του Ακη Μάντζιου ήδη προηγείται με σκορ 2-0 του Ατρομήτου23′  Κίτρινη κάρτα και στον Ρομέου. Κρατάει το μηδέν ο Πανθρακικός αλλά το ματς το ελέγχει ο Αστέρας. Αλλάζει τα συστήματα ο Ρόκα.

24′ Σουτ του Μπαντιμπανγκά για τον Αστέρα Τρ. και μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

30′  Εχει ανεβάσει λίγο στροφές ο Πανθρακικός, αλλά είχαμε και μια μικροανταρσία από τους παίκτες. Ζήτησε 3-5-2 ο Ρόκα αλλά οι παίκτες μπερδεμένοι δείχνουν να διαφωνούν με τον προπονητή τους!!!!

32′  Φάουλ του Μπαράλες στον Αθανασιάδη επάνω.

34′  Μακρινό σουτ του Μάσα για τον Αστέρα Τρίπολης, πήρε φάλτσα η μπάλα και απόκρουση από τον Αθανασιάδη σε κόρνερ

38′  Ο Κουρμπέλης από το ύψος του πέναλτυ έστειλε τη μπάλα στα… περιστέρια. Αρκετή πίεση από τον Αστέρα, παραμένει το μηδέν αλλά ο Ρόκα είναι ανήσυχος και θα έλεγε κανείς και ολίγον τι εκνευρισμένος

43′  Κίτρινη κάρτα και στον Ντιγκινί και εκνευρισμός από Ρόκα για τις μακρινές μπαλιές των παικτών, που είναι στα τυφλά. “Αν δεν έχουμε μπάλα στα πόδια δεν κάνουμε τίποτα”, είπε.

45+1′ Χωρίς να κρατηθούν πάνω από 20 δευτερόλεπτα καθυστερήσεις, ο Στυλιαράς στέλνει τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα. Ο Αστέρας δείχνει να ελέγχει το ματς, αλλά δεν έχει βάλει γκολ και όσο μένει αυτό το αποτέλεσμα, ο Πανθρακικός μπορεί να διεκδικήσει το κάτι παραπάνω. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Αστέρας Τρίπολης –  Πανθρακικός 0-0

Ωρα 18:04  Αποτελέσματα ημιχρόνου: Λεβαδειακός – Ατρόμητος 2-0. Πλατανιάς – Παναιτωλικός 0-0.

Ωρα 18:05  Νωρίτερα θυμίζουμε ότι ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1

Ωρα 18:07  Θυμίζουμε και από χθες ότι η Ξάνθη ηττήθηκε με 2-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.

Ωρα 18:09  Και θυμίζουμε ότι στις επτάμισι παίζουν Πανιώνιος – Ολυμπιακός και αύριο Εργοτέλης – Κέρκυρα

Ωρα 18:17  Επέστρεψαν οι δύο ομάδες και η τριπλέτα, πάμε για το εξαιρετικά κρίσιμο δεύτερο ημίχρονο. Πέντε τέτοια έμειναν για το τέλος του πρωταθλήματος.

46′  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου με τους παίκτες του Πανθρακικού στην σέντρα.

50′ Φάουλ για τον Αστέρα, από τα αριστερά, ο Ρόλε εκτελεί απευθείας, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης

51′ Κάθετη του Ιγκλέσιας προς τον Μάσα, οφσάϊντ υποδεικνυέι ο δεύτερος βοηθός

55′ Μπαλιά του Σανκαρέ προς τον Μπαράλες, ο Μελίσσης διώχνει την μπάλα σε κόρνερ. Σουτ του Μάσα εντός μεγάλης περιοχής, νεό κόρνερ!

56′ Κεφαλιά του Μπαράλες μετά το κόρνερ, η μπάλα πέρασε άουτ

57′ Κεφαλιά του Μπαντιμπανγκά, διώχνει ο Μελίσσης σε κόρνερ!

58′ Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Νίκο Φερνάντεθ θα περάσει στην θέση του Κουρμπέλη

60′ Φάουλ για τον Πανθρακικό από τα δεξιά: Ο Χασομέρης κερδίζει φάουλ από τον Σανκαρέ

63′ Ο Μάσα, “έσπασε” την μπάλα για τον Μπαράλες εντός μεγάλης περιοχής, τελευταία στιγμή η μπάλα απομακρύνεται σε κόρνερ

65′ Ο Μπαράλες έφυγε μόνος του, προς την μεγάλη περιοχή, βγήκε και μάζεψε ο Αθανασιάδης!

66′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Τζάνης θα περάσει στην θέση του Χασομέρη67′ Σέντρα Μπαντιμπανγκά από τα δεξιά, η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ ύστερα από παρέμβαση του Παπαγεωργίου!68′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό: Ο Σερφά θα περάσει στην θέση του Ντιγκινί

69′ Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης. Σέντρα του Νίκο Φερνάντεθ, ο Μπαράλες με καρφωτή κεφαλιά ανοίγει το σκορ. Αστέρας Τρίπολης – Πανθρακικός 1-0.

73′ Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης. Σκόρερ ο Ρόλε με κοντινό σουτ μετά από πάσα με εξαιρετικό τακουνάκι του Μπαράλες, δείχνει να καθαρίζει ο Αστέρας το ματς, ό,τι χειρότερο για την ομάδα της Κομοτηνής που δεν την βολεύουν και τα άλλα αποτελέσματα. Αστέρας Τρίπολης – Πανθρακικός 2-0

75′ Παραλίγο το 3-0. Σέντρα-σουτ του Μπαράλες, έδιωξε σε κόρνερ ο Αθανασιάδης! Τρικυμία στην άμυνα του Πανθρακικού

76′ Ακόμα μία καλή στιγμή! Ο Μπαράλες έκανε το γυριστό, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη!

77′ Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα: Ο Παντελιάδης θα περάσει στην θέση του Μάσα

82′ Γκοοοοοοοοοοοοοοολ για τον Πανθρακικό. Σκόρερ ο Τζάνης, που δέχτηκε την εξαιρετική κάθετη μπαλιά από τον Ιγκορ και αφούτ ξεπέρασε και τον Κοζίτσκι πλάσαρε απόμ πλάγια δεξιά σε κενή εστία και μείωσε το σκορ, διαμορφώνοντας το Αστέρας Τρίπολης – Πανθρακικός 2-1.

85′  Κακά μαντάτα και από την Κρήτη, ανοίγει το σκορ ο Πλατανιάς. Κερδίζει και ο Λεβαδειακός, χάνει ο Πανθρακικός, ό,τι χειρότερο τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής, πέντε λεπτά πριν το τέλος90′ Κόρνερ στο τελευταίο λεπτό για τον Πανθρακικό αλλά το σουτ πάει στα ουράνια…90+1′  Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις, τις έδειξε με καθυστέρηση ο τέταρτος

90+2′  Αναμενόμενη κόκκινη κάρτα στον Ποτουρίδη. Δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα πάνω στον Μπαντιμπανγκά. Ετσι θα λείψει με Βέροια αλλά θα είναι με Ξάνθη την τελευταία αγωνιστική στην διάθεση του Ρόκα.

90+4′  Μικροεντάσεις με το σφύριγμα της λήξης και ενώ χάθηκε στο τέλος ευκαιρία για τον Αστέρα να αυξήσει το δείκτη του σκορ. Ολοκληρώνεται το παιχνίδι, άργησε να μπει στο ματς ο Πανθρακικός και δυστυχώς όλα τα αποτελέσματα έχουν έρθει ανάποδα. Τελικό αποτέλεσμα: Αστέρας Τρίπολης – Πανθρακικός 2-1.

Κακό αποτέλεσμα για τον Πανθρακικό, αλλά δίκαιη ήττα αν κρίνει κανείς από την εικόνα του αγώνα. Ο Αστέρας διατηρεί το αήττητο στην έδρα του, ο Πανθρακικός εξακολουθεί να μην παίρνει αποτελέσματα εκτός έδρας. Εληξαν και τα άλλα ματς, νίκησαν Πλατανιάς και Λεβαδειακός, πλέον είναι κάτω από τη ζώνη ο Πανθρακικός και θέλει νίκες χωρίς να εξαρτάται από αυτόν στα τελευταία δύο παιχνίδια. Βαρύ το κλίμα στην ομάδα της Κομοτηνής, αναλυτικό ρεπορτάζ από την Τρίπολη σε λίγο…