Live: Νίκη Αλεξανδρούπολης – Επίκουρος, Ορεστιάδα – Ηρακλής και Αίας – ΓΕΑ

Μεταδίδει από την Αλεξανδρούπολη ο Ζαχαρίας Μπαλτζής, από την Ορεστιάδα ο Γιάννης Βαβαλικούδης και από την Θεσσαλονίκη ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στους αγώνες και των τριών ομάδων της Θράκης για τα πρωταθλήματα της Α2 Κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών. Η Νίκη Αλεξανδρούπολης για το γυναικείο πρωτάθλημα παίζει από τις έξι το απόγευμα στο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” με τον Επίκουρο Πολίχνης, από όπου θα μας ενημερώνει ο Ζαχαρίας Μπαλτζής που θα έχει και τον συντονισμό του live. Ο Γιάννης Βαβαλικούδης από την Ορεστιάδα θα μας ενημερώνει για το ντέρμπι ΑΟΟ – Ηρακλή που αρχίζει στις επτά ενώ μία ώρα μετά από την Θεσσαλονίκη ο Κώστας Καραγιάννης θα μας ενημερώνει και για τον αγώνα του Αίαντα Ευόσμου με την ΓΕΑ…

Καλησπέρα! Από αυτήν την στιγμή και για τις προσεχείς τουλάχιστον τέσσερις ώρες από αυτό το live θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στους αγώνες της Α2 Κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών και συγκεκριμένα των Γ’ Ομίλων. Πέμπτη αγωνιστική για τις γυναίκες και τέταρτη για τους άνδρες, αλλά ουσιαστικά με τις προηγούμενες να έχουν αναβληθεί, μιλάμε για τις τρίτες αγωνιστικές και στα δύο πρωταθλήματα.

Ωρα 17:45  Ξεκινάμε από την Αλεξανδρούπολη. Σήμερα θα αρχίζουν ανά μία ώρα οι αναμετρήσεις που μας ενδιαφέρουν. Στις έξι παίζει η Νίκη, στις επτά η Ορεστιάδα και στις οκτώ η ΓΕΑ.

Ωρα 17:48  Η Νίκη Αλεξανδρούπολης θα επιδιώκει να κερδίσει τους πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα, καθώς προέρχεται από δύο καθαρές ήττες με 3-0 σετ. Η διοίκηση της ομάδας έχει κάνει εκκληση για να έρθει ο κόσμος στο γήπεδο.

Ωρα 17:55  Αυτήν την ώρα, λιγότερο από δέκα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα, στο γήπεδο βρίσκονται περίπου 30 άτομα.

Ωρα 17:59  Παρουσίαση των ομάδων και έναρξη του αγώνα στην Αλεξανδρούπολη. Καλή επιτυχία στη Νίκη

Ωρα 18:09  Κακό ξεκίνημα για τη Νίκη, βρίσκεται πίσω στο σκορ από τον Επίκουρο με 5-9 στο πρώτο σετ

Ωρα 18:16  Αυξάνει την διαφορά καθώς βαδίζουμε για το τέλος του πρώτου σετ ο Επίκουρος, προηγείται 10-17 της Νίκης

Ωρα 18:23   Τελος πρώτου σετ στην Αλεξανδρούπολη. Το πήρε ο Επίκουρος με 15-25

Ωρα 18:31  Κακό ξεκίνημα και στο δεύτερο σετ για τη Νίκη. Πίσω στο σκορ πάλι με 4-9 στο ξεκίνημά του

Ωρα 18:38  Στο 8-16 το σκορ στο δεύτερο σετ υπέρ του Επίκουρου.

Ωρα 18:45  Με 15-25 η Νίκη Αλεξανδρούπολης χάνει και το δεύτερο σετ από τον Επίκουρο, που προηγείται πλέον με 0-2.

Ωρα 18:52  Η Νίκη Αλεξανδρούπολης μπροστά με 8-4 στο τρίτο σετ. Ξεκίνησε σαφώς καλύτερα σε σχέση με τα προηγούμενα δύο.

Ωρα 18:56  Ξεκινά σε λίγο το παιχνίδι και στην Ορεστιάδα, στο μεγάλο ντέρμπι της Α2 Ανδρών ανάμεσα στον ΑΟΟ και τον Ηρακλή. Άμεση ενημέρωση και για αυτό το παιχνίδι

Ωρα 19:06 Στην Αλεξανδρούπολη η Νίκη παραμένει μπροστά αλλά με διαφορά μόλις δύο πόντων, 19-17 επί του Επίκουρου

Ωρα 19:08  Στην Ορεστιάδα καλύτερο ξεκίνημα για τον Ηρακλή, προηγείται με 5-9 στις αρχές του πρωτου της Ορεστιάδας

Ωρα 19:11 Στην Ορεστιάδα ο ΑΟΟ μειώνει στον πόντο. Το σκορ είναι Ορεστιάδα – Ηρακλής 10-11

Ωρα 19:17  Στην Αλεξανδρούπολη οι ομάδες πάνε πόντο πόντο. 25-25 είναι αυτήν την στιγμή!

Ωρα 19:19  Στην Ορεστιάδα περνά μπροστά ο ΑΟΟ και προηγείται του ΑΟΟ με 20-17

Ωρα 19:23  Στην Αλεξανδρούπολη μετά από ένα γκραν γκινιόλ σετ, η Νίκη κερδίζει με 33-31 και μειώνει σε 2-1 τον Επίκουρο.

Ωρα 19:27  Στην Ορεστιάδα, ο ΑΟΟ κατακτά το πρώτο σετ με 25-20 και προηγείται με 1-0 του Ηρακλή.

Ωρα 19:31  Στην Αλεξανδρούπολη, στο τεταρτο σετ 6-12 χάνει η Νίκη

Ωρα 19:34  Στην Ορεστιάδα, στο δεύτερο σετ ξεκίνημα όπως στο πρώτο. Είναι μπροστά ο Ηρακλής 1-6.

Ωρα 19:38  Στην Αλεξανδρούπολη, στο τέταρτο σετ ο Επίκουρος προηγείται της Νίκης 10-16

Ωρα 19:39  Στην Ορεστιάδα, στο δεύτερο σετ νταμπλ σκορ για τον Ηρακλή, 6-12 προηγείται η ομάδα της Θεσσαλονίκης

Ωρα 19:46  Στην Ορεστιάδα, ο ΑΟΟ όπως και στο πρώτο σετ μειώνει ξανά. Στα μισά του δεύτερου σετ, βρίσκεται πίσω μεν στο σκορ αλλά στον πόντο, 14-15

Ωρα 19:49  Στην Αλεξανδρούπολη, τέλος του αγώνα. με 17-25 ο Επίκουρος κατακτά το τέταρτο σετ και κερδίζει τον αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα: Νίκη Αλεξανδρούπολης – Επικουρος Πολίχνης 1-3

Ωρα 19:54  Στην Ορεστιάδα, ο Ηρακλής κατακτά το δεύτερο σετ με 22-25 και ισοφαρίζει σε 1-1 τον ΑΟΟ

Ωρα 19:57  Σε λίγο ξεκινά και στον Εύοσμο ο αγώνας του τοπικού Αίαντα με την ΓΕΑ. Ενημέρωση και για αυτό το παιχνίδι από το ThrakiSportS

Ωρα 20:02  Στην Ορεστιάδα ξανά στο ξεκίνημα ενός ακόμα σετ μπροστά ο Ηρακλής. 5-8 προηγείται στο τρίτο, 1-1 το σκορ στα σετ.

Ωρα 20:10  Στην Ορεστιάδα, ο ηρακλής διατηρεί το προβάδισμα. Στους τρεις η διαφορά, 13-16 στα μισά του σετ

Ωρα 20:18  Στην Ορεστιάδα, ο ΑΟΟ ανατρέπει την κατάσταση και παίρνει το προβάδισμα με 21-20

Ωρα 20:22  Τέλος σετ στην Ορεστιάδα. Το κατακτά ο ΑΟΟ με 25-23. Και προηγείται με 2-1!

Ωρα 20:31  Τέλος του αγώνα στον Εύοσμο, που για κάποιον περίεργο λόγο πήγε εκεί ο συνεργάτης μας και ανακάλυψε ότι είχε… τελειώσει καθώς διεξήχθη δυο ώρες νωρίτερα από την ώρα που είχε ανακοινωθεί! Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την ΓΕΑ επί του Αίαντα Ευόσμου με 3-1 σετ. 21-25, 25-22, 23-25, 23-25 και πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα για την ομάδα της Θράκης.Ζητούμε συγνώμη για την έλλειψη ενημέρωσης, που και εμείς δεν είχαμε από καμία πλευρά. Τελικό αποτέλεσμα: Αίας Ευόσμου – ΓΕΑ 1-3

Ωρα 20:35 Πολύ καλό ξεκίνημα από τον ΑΟΟ στο τρίτο σετ. Προηγείται 6-1

Ωρα 20:37  Στους έξι πόντους η διαφορά, 8-2 μπροστά η Ορεστιάδα

Ωρα 20:42 Ανεβάζει την διαφορά ο ΑΟΟ. 17-10 βαδίζοντας προς το τέλος του τέταρτου σετ

Ωρα 20:45  Στους δέκα η διαφορά και νταμπλ σκορ! Δεν χάνεται η νίκη! ΑΟΟ – Ηρακλής 2-1 σετ και 20-10!

Ωρα 20:49  Τέλος του αγώνα στην Ορεστιάδα! Ο ΑΟΟ κατακτά και το τέταρτο σετ με 25-12 πολύ εύκολα και με 3-1 παίρνει το τρίποντο απέναντι στον Ηρακλή! Τελικό αποτέλεσμα: ΑΟ Ορεστιάδας – Ηρακλής Θεσσαλονίκης 3-1!!!