Live: Πανθρακικός – Οδυσσέας Κορδελιού 4-2 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδουν από την Κομοτηνή οι Γιάννης Κεσόπουλος και Βαγγέλης Μαγκώνης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το thrakisports την εξέλιξη στον φιλικό αγώνα ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Οδυσσέα Κορδελιού. Ο αγώνας αποτελεί και άτυπη πρεμιέρα για τον Άκη Μάντζιο, που βρίσκεται στο γήπεδο.  Οι Γιάννης Κεσόπουλος και Βαγγέλης Μαγκώνης βρίσκονται στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδουν…

Καλησπέρα από το ΔΑΚ Κομοτηνής. Στις έξι ακριβώς αρχίζει ο φιλικός αγώνας του Πανθρακικού με τον Οδυσσέα Κορδελιού, ο πρώτος μετά την αποχώρηση του Παύλου Δερμιτζάκη από τον πάγκο του Πανθρακικού.

O νέος προπονητής του Πανθρακικού Άκης Μάντζιος βρίσκεται στο γήπεδο και κάθεται στην πρώτη σειρά της θύρας των επισήμων

Η ενδεκάδα του Πανθρακικού, που έχει στιν πάγκο τον Ζόραν Στοΐνοβιτς: Αθανασιαδης, Σταθης, Χρηστου, Σαρακατσανος, Μελισσης, Μακρυδημητρης, Μιχαλοπουλος, Καθαριος, Μινγκας, Γωνιαδης, Jerje Hoefdraad

Η ενδεκάδα του Οδυσσέρα Κορδελιού: Mπογδάνος, Τσομπάνος, Παπαργυρίου,Νικολαιδης, Λαμπακης, Γκοτβαρας, Σάλιβαν, Σαβαιδης, Αλμπάνης, Φραγκάκης, Αχαλινόπουλος

1′ Εναρξη του αγώνα

2′ Γκολ ο Οδυσσέας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λαμπάκη, το οποίο κέρδισε ο Αχαλινόπουλος. 0-1

13′ Γκολ ο Πανθρακικός. Σουτ καθαριος οριζοντιο δοκαρι, και στην επαναφορα, ο Γωνιάδης με πλασε ισοφαρίζει σε 1-1

25′ Γκολ ο Πανθρακικός. Σκοράρει ξανά ο Γωνιάδης από μπαλιά Μίνγκα. Ο Πανθρακικός μπροστά 2-1

38′ Γκολ ο Πανθρακικός. Ο Μινγκας σκόρερ, με ψηλοκρεμαστό σουτ απο το υψος της μεγαλης περιοχης. 3-1.

45′ Τέλος πρώτου σαρανταπενταλέπτου. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Πανθρακικός – Οδυσσέας Κορδελιού 3-1

46′  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου με πολλές αλλαγές για τον Πανθρακικο. Θα δοκιμαστεί και δεύτερος ξένος, μετά τον Ολλανδο που αναφέραμε στην αρχική ενδεκάδα, ο οποίος αφήνει καλές εντυπώσεις για την ώρα

48′ Δοκαρι ο Μιχαλοπουλος για Πανθρακικο

65′  Οι πολλές αλλαγές έχουν ρίξει τον ρυθμό του αγώνα. Στο 57′ βγήκε και ο ολλανδός που δοκιμάστηκε για τον Πανθρακικό. Μάθετε λεπτομέρειες για αυτόν ΕΔΩ.

80′ Ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ για τον Πανθρακικό

83′ Γκολ ο Πανθρακικός. Κεφαλια Αρμαντο ντος Σαντος, αποκρουση Καρατζα, του αναπληρωματικού τερματοφύλακα του Κορδελιού που είχε μπει από το 30′, επαναφορα της μπάλας. κεφαλια Βασιλακακης και 4-1.

89′  Γκολ για τον Οδυσσέα Κορδελιού. Ο Αρματο με πλασε υστερα απο τετ α τετ έγραψε το 4-2

90′  Τέλος του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Οδυσσέας Κορδελιού 4-2.

Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ από τον αγώνα, τους παίκτες που δοκιμάστηκαν αλλά και την πρώτη παρουσία του Άκη Μάντζιου στο ΔΑΚ Κομοτηνής…