Live: Πανθρακικός – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ 4-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το ΔΑΚ Κομοτηνής ο Γιάννης Κεσόπουλος

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στο φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στον Πανθρακικό και την Λοκομοτίβ Πλόβντιβ, την ομάδα που αντιμετώπισε την Παρασκευή και η Skoda Ξάνθη και την οποία κέρδισε με 1-0. Ο Γιάννης Κεσόπουλος είναι στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδει όσα συμβαίνουν σε αυτό το διεθνές φιλικό παιχνίδι.

Καλησπέρα. Ο αντίπαλος του Πανθρακικού έδωσε την Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου φιλικό παιχνίδι την γειτονική Ξάνθη αντιμετωπίζοντας την Skoda από την οποία και έχασε με σκορ 1-0.

Όπως αναφέραμε και το πρωί, στην Βουλγαρική ομάδα αγωνίζονται και δύο ποδοσφαιριστές που την προηγούμενη σεζόν είχαν πάρει γεύση από το ελληνικό πρωτάθλημα. Ο λόγος για τους Todorov, που αγωνίστηκε με τον Πανσερραικό στο πρωτάθλημα της Football League έχοντας 27 εμφανίσεις και 3 τέρματα και τον Gabriel που έπαιξε 7 παιχνίδια με τον Αστέρα Τρίπολης.

Επίσης, στην Λοκομοτίβ πλόβντιβ είχε μεταπηδήσει πέρυσι ο αλεξανδρουπολίτης Ηλίας Κυριακίδης, αλλά χωρίς να παίξει αγώνα πήγε τελικά στην ΤΣΣΚΑ Σόφιας πριν επιστρέψειο φέτος και πάλι στην Ελλάδα και την Λάρισα. Σε κάθε περίπτωση πάντως, δυνατό φιλικό ενόψει του δύσκολου αγώνα της άλλης Κυριακής με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη.

Ωρα 18:23  Οι αρχικές ενδεκάδες

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Σέρεμετ, Σκλιοπίδης, Χρήστου, Μίκουλιτς, Παπαγεωργίου, Ρομέου, Καθάριος,Πόποβιτς,Κατσικοκέρης, Ζεκίνια, Μπαικαρά.
ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ: Gospodinov, Todorov, Ferarreso, Georgiev, Krachonov, Paulinho, N’Diaye, Lazarov, Yakimov, Gabriel, Kamburov
ΔΙΑΤΗΤΗΣ: Toπoύζης (ΕΠΣ Θρακης)

Ωρα 18:26  Μπροστά από τους πάγκους των δύο ομάδων κάνει ζέσταμα και ο Κουτσόπουλος

Ωρα 18:27  Ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο, ζήτημα να φτάνει τα 200 άτομα

Ωρα 18:30  Πάμε για την έναρξη του αγώνα σε λίγα λεπτά. Τώρα μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Ωρα 18:35  Ηρθε η ώρα για τις αναμνηστικές ομαδικές φωτογραφίες και πάμε για τη σέντρα, για ακόμα μια φορά σε φιλικό παιχνίδι της ομάδας της Κομοτηνής στο ΔΑΚ, με μικρή καθυστερηση…

1′ Εναρξη του αγώνα

5′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σέντρα του Μπαϊκαρά από αριστερά, σουτ ο Καθάριος, λίγο άουτ.

15′  Πιο δραστηριος ο Πανθρακικός στο πρωτο τέταρτο. Η Λοκομοτιβ δεν εχει πατησει ακομη στην περιοχη του αντιπάλου

20′  Γκοοολ για τον Πανθρακικό. Ο Καθάριος ο σκόρερ. Σέντρα του Ζεκινια από τα αριστερά, σουτ του Καθάριου από το ύψος του πέναλτι και 1-0

25′  Πολύ καλό σουτ του Ζεκίνια, λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

38′  Γκοοολ για τον Πανθρακικό. Δυνατό σουτ του Κατσικοκέρη έξω απο την περιοχή, και με την βοήθεια του κάθετου δοκαριού έγραψε το 2-0.

45′  Τέλος ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Πανθρακικός – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ 2-0

46′  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου με αλλαγες. Eξω ο Παπαγεωργιου μεσα ο Ζος, και για Λοκομοτιβ έξω ο Ντιαγέ και ο Ιωακίμοφ, μέσα οι κουανγκ και Γκαντί.

60′  Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο δεύτερο ημίχρονο.

70′  Μοιρασμένο το παιχνίδι στην επανάληψη, αλλά χωρίς σημαντική φάση. Εχουν κάνει πολλές αλλαγές πλέον και οι δύο προπονητές, οπότε λογικό να μην υπάρχει ρυθμός

73′ Δοκάρι για τον Πανθρακικό. Σουτ Ιγκορ που εχει περασει ως αλλαγη, εξω απο την περιοχη, στο καθετο δοκαρι.

81′ Γκοολ για τον Πανθρακικό. Ο Τζάνης ο σκόρερ με πλασε απο τα αριστερα. Πανθρακικός – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ 3-0.

85′  Γκοοολ για τον Πανθρακικό. Kερδισμενος απο τις κοντρες ο Ιγκορ και 4-0

90+2  Τέλος του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ 4-0

Μείνετε μαζί μας για ρεπορτάζ και λεπτομέρειες από το φιλικό αυτό παιχνίδι αλλά και όλη την αθλητική επικαιρότητα της Θράκης