Live: Πανθρακικός – Ατρόμητος 0-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθείστε ζωντανά από το thrakisports  την εξέλιξη της αναμέτρησης Πανθρακικός – Ατρόμητος για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Καλησπέρα από το ΔΑΚ Κομοτηνής. Πανθρακικός και Ατρόμητος διασταυρώνουν τα ξίφη τους για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκας, σε έναν αγώνα όπου θέλουν τη νίκη και οι δύο ομάδες για να διατηρηθούν ακόμα πιο μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού οι κομοτηναίοι και για να πλησιάσουν πιο κοντά στα πλέι οφ οι αθηναίοι.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Πανθρακικός (Παύλος Δερμιτζάκης): Βρονταράς, Σαρακατσάνος Μουνάφο, Βαϊρουά, Τζάνης, Λουσέρο, Μπαικαρά, Ντιόγκο, Λαδάκης, Παπαδόπουλος, Σερφά

Ατρόμητος (Νίκος Αναστόπουλος): Ράντμαν, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Ουντότζι, Φυτανίδης, Μπρίτο, Επστάιν, Δημούτσος, Λαζαρίδης, Μάντζιος

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας), με βοηθούς τους Αλεξέα (Μεσσηνίας) και Δημητριάδη (Καστοριάς).

Ωρα 17:00  Οι δύο ομάδες έχουν βγεί στον αγωνιστικό χώρο και προθερμαίνονται…

Λιγοστός φίλαθλος κόσμος στο ΔΑΚ Κομοτηνής, ωστόσο έρχονται ακόμα φίλαθλοι αφού πριν λίγο τελείωσαν οι αγώνες της Α1 Κατηγορίας ΕΠΣ Θράκης.

1′ Έναρξη του αγώνα. Περίπου 1.000 α΄τομα βρίσκονται στις κερκίδες του ΔΑΚ Κομοτηνής.

7′ Γύρισμα του Λουσέρο στον Τζάνη και σουτ του τελευταίου πάνω στην κίνηση, η μπάλα πέρασε άουτ.

10′ Μικρή ένταση στον αγωνιστικό χώρο μεταξύ του Σαρακατσάνου και του Μάντζιου.

17′ Κεφαλιά του Ταυλαρίδη μέσα στην μικρή περιοχή, εντυπωσιακή απόκρουση απο Σπύρο Βρονταρά σε κόρνερ. Μετα την εκτέλεση του κόρνερ, νέα κεφαλιά του Λαζαρίδη άουτ.

23′ Σουτ του Παπαδόπουλου απο πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Ράντμαν.

26′ Σέντρα του Επστάιν, ο Μάντζιος έπιασε το σουτ στην κίνηση με τον Βρονταρά να αποκρούει με υπερένταση στη γωνία του.

36′ Σουτ Βαϊρουά έξω απο την περιοχή αρκετά ψηλά απο το οριζόντιο δοκάρι του Ράντμαν.

38′ Γκολ για τον Ατρόμητο. Ύστερα απο εκτέλεση κόρνερ οι παίκτες του Ατρομήτου πήραν την πρώτη κεφαλιά, ο Λαζαρίδης με νέα κεφαλιά βρήκε τον Μάντζιο, ο οποίος είχε πλάτη στην εστία, γύρισε και σούταρε απ’ ευθείας στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

40′ Παραλίγο να απαντήσει άμεσα ο Πανθρακικός, όταν ο Λαδάκης σέντραρε απο τα δεξιά και ο Παπαδόπουλος πήρε την κεφαλιά με τον Ράντμαν να μπλοκάρει.

45′ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις. Η υπεροχή σε γενικές γραμμές ήταν μοιρασμένη με τον Ατρόμητο να έχει καλύτερη κυκλοφορία και να είναι πιο επικίνδυνος στις ευκαιρίες που δημιούργησε αξιοποιώντας μια απ’ αυτές. Αποτέλεσμα ημιχρόνου Πανθρακικός – Ατρόμητος 0-1.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

46′ Ο Μάντζιος πήρε τη μπάλα απο τα δεξιά, γύρισε στον Μπρίτο που πλάσαρε χωρίς χρονοτριβή τον Βρονταρά με την μπάλα να σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

52′ Εκπληκτική ενέργεια απο τον Βαϊρουά που πήρε τη μπάλα με τακουνάκι, την έφερε μπροστά του και πρόλαβε να πλασάρει τον Ράντμαν, ο οποίος έδιωξε με τα πόδια.

54′ Ο Παπαδόπουλος σέντραρε, ο Τζάνης γύρισε την  μπάλα στην περιοχή και ο Βαϊρουά έπιασε ένα γυριστό σουτ με τον Ράντμαν να αποκρούει ενστικτωδώς και εντυπωσιακά σε κόρνερ.

60′ Απ’ ευθείας φάουλ του Βαϊρουά, λίγο άουτ.

67′ Διπλή αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Κάσελαν μπαίνει στο ματς στη θέση του Λαδάκη και ο Μίνγκας στη θέση του Τζάνη.

68′ Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπαίνει στο ματς ο Ιγκλέσιας αντί του Επστάιν.

77′ Απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ απο τον Λουσέρο πετάχτηκε στη γωνία του ο Ράντμαν και απέκρουσε σε κόρνερ.

78′ Τρίτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Βγήκε απο το παιχνίδι ο Λουσέρο δίνοντας τη θέση τουν στον Κοντογουλίδη.

79′ Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα του Ατρομήτου. Ο Ναπολεόνι στη θέση του Μπρίτου.

82′ Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βγαίνει απο το παιχνίδι ο Ουντότζι και μπαίνει ο Σουμπίνιο.

88′ Ο Πανθρακικός ζήτησε πέναλτι σε μονομαχία του Παπαδόπυλου με τον Φυτανίδη.

90+1′ Σέντρα Ντιόγκο, γυριστή κεφαλιά για τον Μίνγκα με υπερένταση σε κόρνερ ο Ράντμαν.

90+2′ Απευθείας φάουλ Μίνγκα απέκρουσε σε κόρνερ ο Ράντμαν.

90+3′ Λήξη του αγώνα. Ο Πανθρακικός ήταν καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο είχε 5 ευκαιρίες για να ισοφαρίσει αλλά δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει, χάνοντας το παιχνίδι απο έναν πολύ καλά στημένο Ατρόμητο. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Ατρόμητος 0-1.

Κάπου εδώ το live μας από το ΔΑΚ Κομοτηνής ολοκληρώνεται.

Μείνετε στο thrakisports, ακολουθεί η κριτική του αγώνα και πλούσιο ρεπορτάζ…