Live από την Κομοτηνή: Πανθρακικός – Αρης 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδουν από το ΔΑΚ Κομοτηνής οι Γιάννης Κεσόπουλος και Βαγγέλης Μαγκώνης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS λεπτό προς λεπτό όσα διεξάγονται στο φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Άρη Θεσσαλονίκης, που αποτελεί πρόβα τζενεράλε ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος την άλλη εβδομάδα. Οι Γιάννης Κεσόπουλος και Βαγγέλης Μαγκώνης είναι στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδουν…

Καλησπέρα. Αυτό θα είναι το τελευταίο φιλικό τόσο για τον Πανθρακικό όσο και για τον Άρη, οπότε οι δύο προπονητές Άκης Μάντζιος και Γιάννης Χατζηνικολάου θα βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα μια εβδομάδα πριν την σεντρα του πρωταθλήματος.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κουτσόπουλος, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Μίκουλιτς, Σαρακατσάνος, Λαδάκης, Ιγκόρ, Κάσες, Μπαϊκαρά, Τζανής, Εμπόου.
ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μπουζάνης, Κύργιας, Πουλίδο, Τριανταφυλλάκος, Τάτος, Ουντότζι, Τσουμάνης, Παπαδόπουλος, Ιμπέχ, Μανιάς, Ηρακλής.

Ωρα 19:03  Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το παιχνίδι. Όπως και την Πέμπτη με τον Γάζωρο, θα ξεκινήσει με μικρή καθυστέρηση λόγω της ζέστης

Ωρα 19:05  Μόλις πριν λίγο αποσύρθηκε ο Αρης. Ο Πανθρακικός όχι ακόμα, συνεχίζει ζέσταμα

Ωρα 19:13  Ακόμα δεν έχουν βγει οι δύο ομάδες για να ξεκινήσει ο αγώνας

Ωρα 19:20  Μόλις βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο και αρχίζει ο αγώνας, με 20 λεπτά καθυστέρηση

1′  Εναρξη του αγώνα

6′  Πιο δραστήριος ο Πανθρακικός στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

9′  Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σέντρα Παπαγεωργίου από τα δεξιά,κεφαλιά Μπαικαρά, λίγο άουτ

17′  Ευκαιρία για τον Άρη. Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ουντότζι, λίγο άουτ

18′  Νέα καλή ευκαιρία για τον Άρη, με τον Μανιά να μην προλαβαίνει να πλασάρει.

21 ‘Πάσα του Τάτου στον Ουντότζι μέσα στην περιοχή, σουτ, λίγο άουτ. Αρχίζει και ανεβάζει ρυθμό ο Άρης

32′ Πολύ καλό σουτ από τα 30 μέτρα του Γιάννη Παπαδόπουλου, αλλά η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

38‘  Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης

45′  Τέλος πρώτου ημχρόνου. Αρκετά καλός στα πρώτα 15 λεπτά ο Πανθρακικός, αλλά καλύτερος ο Αρης στο υπόλοιπο διάστημα του αγώνα. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Πανθρακικός – Άρης 0-0

46′  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Αλλαγες για τον Άρη: έξω Ηρακλής κ Ίμπε, μέσα Λεμονής και Σταυρόπουλος. Αλλαγές και για τον Πανθρακικό: Έξω Τζάνης μέσα Πόποβιτς.

55′  Ωραία αντεπίθεση του Πανθρακικόυ, σουτ του Πόποβιτς έξω απο την περιοχή, μπλόκαρε ο Μπουζάνης

58΄ Σέντρα Παπαγεωργίου από τα αριστερά, κεφαλιά πάσα του Κάσες στον Μπαικαρα, κεφαλιά άουτ

59′  Πέναλτι για τον Αρη. Ανατροπή του Σαρακατσάνου πάνω στον Ουντότζι. Εκτέλεση απο τον Τάτο, αλλά η μπάλα πάει στο δοκάρι

61′  Αλλαγές για τον Πανθρακικό. Εξω Σαρακατσάνος Παπαγεωργίου και Μπαικαρά, μέσα Ζοσε, Χρήστου και Ζεκίνια

66′  Κόρνερ του Πόποβιτς, πλασέ στην Κίνηση του Εμπό, λίγο άουτ

70′  Σουτ του Αγγελούδη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Σερεμετ που πέρασε ως αλλαγή

78′  Οι πολλές αλλαγές από τις δύο ομάδες έχουν ρίξει αισθητά το ρυθμό του αγώνα

85′  Χωρίς τίποτα σπουδαίο, πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα. Να τελειώσει να φύγουμε λένε οι περισσότεροι στην εξέδρα…

90′  Τέλος του αγώνα, πρόβα τζενεράλε ενόψει της έναρξης του νέου πρωταθλήματος. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Άρης 0-0.

Μείνετε στο ThrakiSportS, ακολουθεί πλούσιο ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ σε λίγο…