LIVE από τo ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Παναθηναϊκός 2-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Πανθρακικός – Παναθηναϊκός για την 31η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι από το ΔΑΚ Κομοτηνής. Τον Παναθηναϊκό υποδέχεται στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής της  Super League ο Πανθρακικός σε ένα αγώνα δίχως αύριο για αυτόν αφού με άλλο αποτέλεσμα πλην της νίκης οι πιθανότητες μειώνονται επικίνδυνα. Το ThrakiSportS θα σας καλύψει λεπτό προς λεπτό τον αγώνα.

Ωρα 14:40 Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων
Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μεχία, Ρομέου, Κάσες, Μπαϊκαρά, Εμπόου, Ιγκόρ, Ντιγκινί, Μελίσσης, Ηλιάδης, Ποτουρίδης.
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους είναι οι Πασχαλάκης, Τζανης, Χασομέρς, Σετί, Παπαγεωργίου, Μάρτινς, Χρήστου.

Ωρα 14:47 Για τον Παναθηναϊκό ξεκινούν οι Στιλ, Μπούρμπος, Νάνο, Σίλντενφελντ, Ταυλαρίδης, Μπούι, Ζέκα, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Καρέλης, Μπεργκ.
Οι αναπληρωματικοί των “πρασίνων” είναι οι Κοτσόλης, Χουχούμης, Κουτρουμπής, Μπερίσα, Νίνης, Πράνιτς, Πέτριτς.

Ωρα 14:50 Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κύζας, με βοηθούς τους Πετρόπουλο και Χαρίση. Χρέη 4ου εκτελεί ο Παππάς.

Ωρα 14:53 Στο γήπεδο βρίσκονται και 250 – 300 οπαδοί του Παναθηναϊκού

Ωρα 14:55 Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.

Ωρα 15:00 Σέντρα στο ματς

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό όταν σε ωραία διαγώνια σέντρα-σουτ του Κλωναρίδη, ο Καρέλης πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, αλλά ο Αθανασιάδης μπλόκαρε καταπληκτικά την μπάλα.

11΄ Σέντρα σουτ του Μπούρμπου από δεξιά, ο Αθανασιάδης απέκρουσε. εύκολα

12′ Ο Παναθηναϊκός μπήκε καλύτερα στον αγώνα

18΄ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σουτ του Μεχία από το ύψος της περιοχή αλλα η μπάλα καταλήγει άουτ.

24′ Νεα ευκαιρία για Πανθρακικό. Ο Ρομέου στρώνει στον Κάσες, αλλά ψηλά άουτ η μπάλα.

27′ Κίτρινη κάρτα στον Μεχία

30′ Ο Πανθρακικός ισορρόπησε κάπως τον αγώνα

33΄ Κίτρινη κάρτα στον Ατζαγκούν

35΄Σουτ του Ντιγκινί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κόρνερ.

37΄Κίτρινη κάρτα στον Ρομέου

44΄Κίτρινη κάρτα στον Μπούρμπο

45+1′ Γκοοοοοολ για τον Πανθρακικό! Σκόρερ ο Ιγκόρ! Λάθος του Στιλ που έδωσε στον Μεχία, αυτός έδωσε στον Ίγκορ ο οποίος  με ψιλοκρεμαστό σουτάκι νικάει τον Άγγλο γκολκίπερ. Πανθρακικός – Παναθηναϊκός 1-0

45+2′Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Σημαντικό γκολ για τον Πανθρακικο στο φινάλε του ημιχρόνου.   Πανθρακικός – Παναθηναϊκός 1-0

Ωρα 16:03 Σέντρα στο ματς για το β’ ημίχρονο. Ο Γιάννης Αλαφούζος λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο έκανε tweet με αφορμή τα σφυρίγματα του Γεώργιου Κύζα.

53΄ Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη

55′ Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Σκόρερ ο Σίλντενφελντ ! Στο σε κόρνερ του Νάνο, ο Σίλντενφελντ πηδάει πιο ψηλά από όλους και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας. Πανθρακικός – Παναθηναϊκός 1-1

58΄Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μελλίσης κάνει το λάθος, o Μπεργκ παίρνει την μπάλα, στρώνει την κατάλληλη στιγμή στον Καρέλη, το σουτ του οποίου βρίσκει στον Αθανασιάδη, η μπάλα χτυπάει στο δεξί δοκάρι και κάθεται πάνω στην γραμμή με αποτέλεσμα να προλάβει να μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

59′ Κόκκινη στον Μπούρμπο με δεύτερη κίτρινη

64′ Διπλή αλλαγή απ’ τον Αναστασίου. Μέσα Πέτριτς και Πράνιτς, έξω Μπεργκ και Κλωναρίδης.

67′ Δεν μετράει σωστά το γκολ του Πέτριτς, καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ. Από μια κίτρινη κάρτα σ’αυτόν και στον Εμπόου για αψιμαχία

70′ Τζάνης αντί του Ποτουρίδη για τον Πανθρακικό

72′ Μακρινό σουτ του Ντιγκινί, σε ετοιμότητα ο Στιλ μπλοκάρει την μπάλα.

78′ Ο Ροτζέριο Μάρτινς αντί Μελίσση

80′ Νέα εκτέλεση κόρνερ για τους πράσινους, και σουτ του Σίλντενφελντ, στην αγκαλιά του Αθανασιάδη η μπάλα.

90+1′ Γκοοοοοολ για τον Πανθρακικό! Με τον Τζάνη! Σέντρα του Μπαϊκαρά από δεξιά, ο Ίγκορ στρώνει για τον Τζάνη που δίνει προβάδισμα στον Πανθρακικό!  Πανθρακικός – Παναθηναϊκός 2-1

90+7’Λήξη αγώνα. Επτα λεπτά κράτησαν οι καθυστερήσεις ενω ο διαιτητής εδειξε τέσσερα. Σημαντικό γκολ και τρίποντο για τον Πανθρακικο στο φινάλε του αγώνα, που αυξάνει κατά πολύ τις ελπίδες των Θρακιωτών για παραμονή φτάνοντας τους 37 βαθμούς.  Τελικό αποτέλεσμα Πανθρακικός – Παναθηναϊκός 2-1

Σε λίγο περισσότερα παραλειπόμενα από την Κομοτηνή….