LIVE η Β’ Εθνική: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ανατόλια και Αίαντας Ευόσμου – Ασπίδα Ξάνθης

Μεταδίδει από το Κλειστό Γυμναστήριο της Κομοτηνής ο Γιάννης Παπαδόπουλος

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στους αγώνες ΓΑΣ Κομοτηνή – Ανατόλια και Αίαντας Ευόσμου – Ασπίδα Ξάνθης για την 11η Αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Β’ Εθνικής Κατηγορίας στο μπάσκετ. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος βρίσκεται στο Κλειστό Γυμναστήριο της Κομοτηνής, ενημερώνεται και για την εξέλιξη στο παιχνίδι του Ευόσμου και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Ενδέκατη αγωνιστική στο Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής στο Μπάσκετ, με τον ΓΑΣ Κομοτηνή να υποδέχεται το Ανατόλια και ψάχνει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ η Ασπίδα Ξάνθης αγωνίζεται με τον Αίαντα Ευόσμου και ψάχνει την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα, απέναντι σε μία ομάδα που έχει τον ίδιο στόχο με αυτή.

Ώρα 16:30 Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις της 11ης Αγωνιστικής είναι ΧΑΝΘ – Προμηθέας Πατρών, Άργος Ορεστικό – Πιερικός Αρχέλαος, Αργοναύτης – Φοίνικας Λάρισας, Ευρώπη Πεύκοχωρίου – Τιτάνες Παλαμά και Μαχητές Δόξα Πεύκων – Στρατώνι.

Ώρα 16:40 Διαιτητές στην αναμέτρηση της Κομοτηνής είναι οι Γερακίνης (Σύνδεσμος Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας) και Δημάδης (Σύνδεσμος Σερρών), ενώ στην αναμέτρηση του Ευόσμου οι Τσιαπλής και Παπανικολάου από τον Σύνδεσμο Δυτικής Μακεδονίας και οι δύο.

Ώρα 16:50 ΓΑΣ Κομοτηνή και Ανατόλια αναμετρήθηκαν και πέρσι στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας και πέτυχαν από μία εντός έδρας νίκη, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να επικρατεί το πρώτο παιχνίδι με 79-65 και τον ΓΑΣ να κερδίζει στο δεύτερο γύρο με 81-61.

Ώρα 16:55 Πολύ μικρή η προσέλευση του κόσμου. Περίπου 30 θεατές αυτή τη στιγμή στην εξέδρα του κλειστού της Κομοτηνής.

Ώρα 16:58 Πεντάδες. Για τον ΓΑΣ ξεκινάνε οι Διαμαντίδης, Λεχούδης, Ντίνας, Μπεκρής και Χαλήλ, ενώ για το Ανατόλια οι Τζουβάρας, Τριανταφυλλίδης, Αρνίδης, Μουτσιαράς και Σιώμος.

Ώρα 17:00 Οι διαιτητες δίνουν εντολή στις δύο ομάδες να αποσυρθούν στους πάγκους και το παιχνίδι δεν ξεκινάει ακόμα, γιατί δεν υπάρχει γιατρός αγώνα στο γήπεδο.

Ώρα 17:18 Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το παιχνίδι στην Κομοτηνή. Υπάρχει πληροφορία ότι ο γιατρός ερχεται στο κλειστό, όμως είναι άγνωστο πόσο θα περιμένουν ακόμα οι διαιτητές.

Ώρα 17:20 Μετά από 20 λεπτά ο γιατρός ήρθε και έχουμε τζάμπολ στην Κομοτηνή.

Ώρα 17:29 Πέντε λεπτά στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ανατόλια 11-10.

Ώρα 17:33 Δυστυχώς δεν έχουμε καταφέρει να μάθουμε τι γίνεται στο παιχνίδι της Ασπίδας Ξάνθης. Μόλις μάθουμε κάτι θα σας ενημερώσουμε.

Ώρα 17:44 Ημίχρονο στον Εύοσμο, με την Ασπίδα Ξάνθης να προηγείται με 5 πόντους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Αίαντας Ευόσμου – Ασπίδα Ξάνθης 38-43.

Ώρα 17:48 Τέλος πρώτου δεκαλέπτου στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να βρίσκεται πίσω με 5 πόντους, καθώς έχει πρόβλημα στην πίεση των παικτών του Ανατόλια στην άμυνα. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ανατόλια 21-26.

Ώρα 17:58 Πέντε λεπτά στην Κομοτηνή για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ανατόλια 30-33.

Ώρα 18:15 Ημίχρονο στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να βρίσκεται πίσω με εννέα πόντους, καθώς συνεχίζει να έχει πρόβλημα στην πίεση των παικτών του Ανατόλια. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ανατόλια 37-46.

Ώρα 18:36 Το Ανατόλια έχει ανεβάσει τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό, καθώς ο ΓΑΣ συνεχίζει να έχει πρόβλημα στην πίεση, ενώ κάνει πολλά λάθη. Έτσι 5’53” πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ΓΑΣ Κομοτηνή – Ανατόλια 40-58.

Ώρα 18:47 Μέγαλη νίκη της Ασπίδας Ξάνθης στον Εύοσμο επί του Αίαντα. Είναι η τρίτη νίκη της Ασπίδας στο πρωτάθλημα και πλέον η ομάδα της Ξάνθης μπαίνει δυνατά στη μάχη της παραμονής στην κατηγορία. Τελικό αποτέλεσμα: Αίαντας Ευόσμου – Ασπίδα Ξάνθης 72-74.

Ώρα 18:53 Τέλος τρίτου δεκαλέπτου στην Κομοτηνή, με το Ανατόλια να προηγείται με 18 πόντους διαφορά. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ανατόλια 54-72.

Ώρα 19:09 Ακόμα πέντε λεπτά στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ανατόλια 65-81.

Ώρα 19:14 2’52” πριν το τέλος του αγώνα και ο ΓΑΣ ρίχνει τη διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό. ΓΑΣ Κομοτηνή – Ανατόλια 75-83.

Ώρα 19:23 Τέλος του αγώνα στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να χάνει με 12 πόντους διαφορά και πλέον δύσκολα θα καταφέρει να αποφύγει τον υποβιβασμό. Τελικό Αποτέλεσμα: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ανατόλια 81-93.

Ακολουθεί ρεπορτάζ και από τους δύο αγώνες των ομάδων της Θράκης.