LIVE η Β’ Εθνική: ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίαντας Ευόσμου και Άργος Ορεστικό – Ασπίδα Ξάνθης

Μεταδίδει από το Κλειστό Γυμναστήριο της Κομοτηνής ο Γιάννης Παπαδόπουλος

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στους αγώνες ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίαντας Ευόσμου και Άργος Ορεστικό – Ασπίδα Ξάνθης για την 7η Αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Β’ Εθνικής Κατηγορίας στο μπάσκετ. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος βρίσκεται στο Κλειστό Γυμναστήριο της Κομοτηνής, ενημερώνεται και για την εξέλιξη στο παιχνίδι του Άργους Ορεστικού και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Έβδομη αγωνιστική στο Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής στο Μπάσκετ, με τις δύο ομάδες της Θράκης να ψάχνουν τη νίκη που θα τις απομακρίνει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Ο ΓΑΣ κομοτηνή υποδέχεται τον Αίαντα Ευόσμου και ψάχνει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα που εκτός από ψυχολογία για τη συνέχεια θα τον απομακρίνει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Αντίθετα η Ασπίδα Ξάνθης αγωνίζεται στο Άργος Ορεστικό με την τοπική ομάδα και στοχεύει στη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα.

Ώρα 16:40 Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις της 7ης Αγωνιστικής είναι Πιερικός Αρχέλαος – Τιτάνες Παλαμά, Προμηθέας Πατρών – Φοίνικας Λάρισας, Αργοναύτης – Ανατόλια, Ευρώπη Πευκοχωρίου – Μαχητές Δόξα Πεύκων και ΧΑΝΘ – Στρατώνι.

Ώρα 16:44 Διαιτητές της αναμέτρησεις στην Κομοτηνή είναι οι Πιτσίλκας Μ. και Ξέρας από τον Σύνδεσμο Θεσσαλίας, ενώ στην αναμέτρηση του Άργους Ορεστικού οι Δεληγιαννίδης και Φούτζηλας από τον Σύνδεσμο Θεσσαλονίκης.

Ώρα 16:49 Δύο συμαντικές απουσίες για την ομάδα του ΓΑΣ καθώς λείπουν οι τραυματίες Βελή και Στασινόπουλος

Ώρα 16:56 Περίπου 100 θεατές αυτή τη στιγμή στο κλειστό γυμναστήριο της Κομοτηνής με την προσέλευση να συνεχίζεται.

Ώρα 17:02 Πεντάδες. Για τον ΓΑΣ Κομοτηνή ξεκινάνε οι Διαμαντίδης, Λεχούδης, Ντίνας, Μπεκρής και Χαλήλ, ενώ για τον Αίαντα Ευόσμου οι Αμούτζιας, Γκατζιάς, Σαββίδης, Μαυρίδης και Σαρρής.

Ώρα 17:10 Τέσσερα λεπτά στο παιχνίδι με τον ΓΑΣ να βρίσκεται πίσω με σκορ 5-11.

Ώρα 17:14 Τρία λεπτά για το τέλος της πρώτης περιόδου και το σκορ είναι 7-13 για τον Αίαντα Ευόσμου.

Ώρα 17:21 Τέλος πρώτου δεκαλέπτου. Πολύ κακός ο ΓΑΣ τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, βρίσκεται πίσω στο σκορ με εννέα πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίαντας Ευόσμου 9-18.

Ώρα 17:31 Ακόμα πέντε λεπτά για το τέλος του πρώτου ημιρόνου με το σκορ να είναι 13-19. Πολύ κακό μπάσκετ και από τις δύο ομάδες.

Ώρα 17:38 Έχοντας βελτιωθεί σε άμυνα και επίθεση ο ΓΑΣ Κομοτηνή περνάει για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ με 23-21, δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ώρα 17:41 Δυστυχώς η επικοινωνία με το Άργος Ορεστικό δεν είναι εφικτή. Μόλις μάθουμε οτιδήποτε για το παιχνίδι της Ασπίδας θα σας ενημερώσουμε.

Ώρα 17:46 Τέλος δευτέρου δεκαλέπτου στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να βρίκσεται πίσω στο σκορ με δύο πόντους, σε ένα πολύ κακό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίαντας Ευόσμου 24-26.

Ώρα 17:49 Δυστυχώς και η Ασπίδα Ξάνθης βρίσκεται πίσω στο σκορ και μάλιστα με μεγάλη διαφορά. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Άργος Ορεστικό – Ασπίδα Ξάνθης 49-29.

Ώρα 18:07 3’50” πριν το τέλος της τρίτης περιόδου και το σκορ είναι 33-35.

Ώρα 18:18 Ένα καταστροφικό τελευταίο τρίλεπτο έφερε τον ΓΑΣ Κομοτηνή να βρίσκεται πίσω στο σκορ με δώδεκα πόντους διαφορά. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίαντας Ευόσμου 35-47.

Ώρα 18:21 1’40” πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, Άργος Ορεστικό – Ασπίδα Ξάνθης 64-43.

Ώρα 18:28 Ακόμα πέντε λεπτά, 44-53 μπροστά ο Αίαντας.

Ώρα 18:32 Ακόμα τρία λεπτά, 49-57 μπροστά ο Αίαντας.

Ώρα 18:39 Ακόμα 51 δευτερόλεπτα, 56-61 μπροστά ο Αίαντας.

Ώρα 18:44 Ακόμα μία εντός έδρας ήττα για τον ΓΑΣ και η υπόθεση παραμονής στην κατηγορίας δυσκολεύει ακόμα περισσότερο. Τελικό αποτέλεσμα: ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίαντας Ευόσμου 58-63.

Ώρα 18:54 Ακόμα μία εκτός έδρας ήττα και για την Ασπίδα που ισχύουν ότι για το ΓΑΣ και επίσης η υπόθεση παραμονής στην κατηγορίας δυσκολεύει πάρα πολύ. Τελικό αποτέλεσμα: Άργος Ορεστικό – Ασπίδα Ξάνθης 87-67.