LIVE η Β’ Εθνική: Ασπίδα Ξάνθης – Φοίνικας Λάρισας και Τιτάνες Παλαμά – ΓΑΣ Κομοτηνή

Μεταδίδει από το Κλειστό του Ευμοίρου ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στους αγώνες Ασπίδα Ξάνθης – Φοίνικας Λάρισας και Τιτάνες Παλαμά – ΓΑΣ Κομοτηνή για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Βορείου Ομίλου της Β’ Εθνικής Κατηγορίας στο μπάσκετ. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης βρίσκεται στο κλειστό γυμναστήριο Χριστίνα Χριστοδούλου του Ευμοίρου, ενημερώνεται και για την εξέλιξη στο παιχνίδι του Παλαμά και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής, με την Ασπίδα Ξάνθης να ψάχνει την πρώτη εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ ο ΓΑΣ Κομοτηνή ψάχνει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, σε μία έδρα όπου την προηγούμενη αγωνιστική η Ασπίδα Ξάνθης ηττήθηκε με 76-68.

Ώρα 16:35 Οι υπόλοιποι αγώνες της 4ης αγωνιστικής είναι Αίας Ευόσμου – ΧΑΝΘ, Μαχητές Δόξα Πεύκων  – Άργος Ορεστικό, Ανατόλια – Πιερικός Αρχέλαος, Στρατώνι – Προμηθέας Πατρών και Ευρώπη Πευκοχωρίου – Αργοναύτης.

Ώρα 16:50 Διαιτητές στην αναμέτρηση της Ασπίδας Ξάνθης με τον Φοίνικα Λάρισας είναι Σιμητόπουλος και Τσιρτσιμάλης, ενώ στον αγώνα των Τιτάνων Παλαμά με τον ΓΑΣ Κομοτηνή οι Παπαδόπουλος και Παπανικολάου.

Ώρα 17:11 Πέντε λεπτά για το τέλος της πρώτης περιόδου στον Παλαμά και το σκορ είναι 8-3 υπέρ των Τιτάνων.

Ώρα 17:18 Ο ΓΑΣ καταφέρνει και ισορροπεί κσι το πρώτο δεκάλεπτο τον βρίσκει δύο πόντους πίσω. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: Τιτάνες Παλαμά – ΓΑΣ Κομοτηνή 19-17.

Ώρα 17:21 Τέλος πρώτης περιόδου και στο Εύμοιρο, με την Ασπίδα να ελέγχει το παιχνίδι και να προηγείται με έξι πόντους. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: Ασπίδα Ξάνθης – Φοίνικας Λάρισας 24-18.

Ώρα 17:29 Ακόμα πέντε λεπτά στον Παλαμά για τη λήξη του ημιχρόνου και το σκορ είναι 25-25.

Ώρα 17:43 Ημίχρονο στον Παλαμά με τον ΓΑΣ να είναι 7 πόντους πίσω. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Τιτάνες Παλαμά – ΓΑΣ Κομοτηνή 36-29.

Ώρα 17:46 Ημίχρονο και στο Εύμοιρο, με την Ασπίδα να βρίσκεται ένα πόντο πίσω. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Ασπίδα Ξάνθης – Φοίνικας Λάρισας 42-43.

Ώρα 18:08 Πέντε λεπτά για την λήξη της τρίτης περιόδου και ο ΓΑΣ Κομοτηνή παλεύει το παιχνίδι, καθώς μειώνει και πάλι και βρίσκεται πίσω με 2 πόντους. 47-45 το σκορ.

Ώρα 18:20 Οι Τιτάνες Παλαμά θα ανεβάσουν και πάλι την διαφορά στο τέλος της τρίτης περιόδου. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: Τιτάνες Παλαμά – ΓΑΣ Κομοτηνή 59-51.

Ώρα 18:22 Τέλος τρίτης περιόδου και στο Εύμοιρο, με την Ασπίδα να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 4 πόντους. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: Ασπίδα Ξάνθης – Φοίνικας Λάρισας 56-60.

Ώρα 18:33 Δύσκολα τα πράγματα για τον ΓΑΣ, που βρίσκεται πίσω στο σκορ με 67-56, πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Ώρα 18:48 Δυστυχώς δεν τα κατάφερε και πάλι ο ΓΑΣ Κομοτηνή, που γνώρισε την τέταρτη ήττα του σε ισάριθμους αγώνες στη Β’ Εθνική. Τελικό αποτέλεσμα: Τιτάνες Παλαμά – ΓΑΣ Κομοτηνή 78-65.

Ώρα 18:57 Και η Ασπίδα γνώρισε την ήττα από τον Φοίνικα Λάρισας και έμεινε χωρίς εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα. Τελικό αποτέλεσμα: Ασπίδα Ξάνθης – Φοίνικας Λάρισας 80-87.

Ακολουθεί ρεπορτάζ και από τις δύο αναμετρήσεις των ομάδων της Θράκης.