LIVE η Γ’ Εθνική: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών, Γέφυρα – Ασπίδα Ξάνθης και Ελευθερούπολη – ΑΕ Κομοτηνής

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών, Γέφυρα – Ασπίδα Ξάνθης και Ελευθερούπολη – ΑΕ Κομοτηνής για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Ανδρών.

Καλησπέρα! Μέσα από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη στους αγώνες και των τριών ομάδων της Θράκης που μετέχουν στην Γ’ Εθνική.

Ώρα 17:30 Να σκαρφαλώσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, πετυχαίνοντας την έκτη συνεχόμενη νίκη, θα επιχειρήσει η Ασπίδα Ξάνθης, η οποία στο ντέρμπι της αγωνιστικής αντιμετωπίζει στη Θεσσαλονίκη την πρωτοπόρο και αήττητη ομάδα της Γέφυρας.

Ώρα 17:35 Να επιστρέψει στις εντός έδρας επιτυχίες θέλει ο ΓΑΣ Κομοτηνή, μετά και την μεγάλη εκτός έδρας νίκη που πέτυχε την προηγούμενη αγωνιστική στην Καβάλα επί της Αγίας Βαρβάρας. Η ομάδα της Κομοτηνής μετά τις δύο συνεχόμενες εντός έδρας ήττες από Χαλκηδονα και ΧΑΝΘ, υποδέχεται τους Ίκαρους Σερρών σε ένα ντέρμπι από τα παλιά και με νίκη θα παραμείνει στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Ώρα 17:40 Τη νίκη που θα την κρατήσει μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού θέλει η ΑΕ Κομοτηνής, που αντιμετωπίζει στην Ελευθερούπολη την τοπική ομάδα, η οποία βρίσκεται εντός της ζώνης του υποβιβασμού. Η έτερη ομάδα της Κομοτηνής με νίκη θα κάνει μεγάλο βήμα σωτηρίας, καθώς θα αφήσει 3 βαθμούς πίσω την ομάδα της Ελευθερούπολης.

Ώρα 17:48 Διαιτητές στην Κομοτηνή είναι οι Κοϊμτζόγλου και Τζιβελεκίδου, στη Θεσσαλονίκη οι Πιτσίλκας Β. και Ξέρας, ενώ στην Ελευθερούπολη οι Παπαδόπουλος Θ. και Εκιζόγλου.

Ώρα 17:55 Περίπου 100 φίλοι του μπάσκετ στο κλειστό της Κομοτηνής για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση ανάμεσα σε ΓΑΣ και Ίκαρους.

Ώρα 18:00 Πεντάδες στην Κομοτηνή. Για τον ΓΑΣ Κομοτηνή ξεκινάνε οι Λεχούδης, Καραμπέκης, Μπεκρής, Καλατζής και Χαλήλ, ενώ για τους Ίκαρους Σερρών αρχίζουν τον αγώνα οι Καλογεράτος, Γεωργιανός, Τράκας, Παπαδόπουλος και Θολιώτης.

Ώρα 18:09 Πέντε λεπτά στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών 15-9.

Ώρα 18:21 Τέλος πρώτης περιόδου στην Κομοτηνή, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών 17-17.

Ώρα 18:25 Τέλος της πρώτης περιόδου στη Θεσσαλονίκη, με την Ασπίδα να έχει μπει δυνατά και να προηγείται με 9 πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: Γέφυρα – Ασπίδα Ξάνθης 10-19.

Ώρα 18:27 8 λεπτά για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στην Ελευθερούπολη, Ελευθερούπολη – ΑΕ Κομοτηνής 25-26.

Ώρα 18:31 4’44” για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών 26-24.

Ώρα 18:36 Άσχημη εξέλιξη στο παιχνίδι της ΑΕ Κομοτηνής, καθώς λίγο πριν το τέλος βρίσκεται πίσω με 41-33.

Ώρα 18:41 Ημίχρονο στην Ελευθερούπολη, με την ΑΕ Κομοτηνής να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 6 πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Ελευθερούπολη – ΑΕ Κομοτηνής 42-36.

Ώρα 18:43 Ημίχρονο και στη Θεσσαλονίκη, με την Ασπίδα να διατηρεί το προβάδισμα. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Γέφυρα – Ασπίδα Ξάνθης 26-30.

Ώρα 18:46 Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο και στην Κομοτηνή, με την ομάδα των Σερρών να προηγείται με τρεις πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών 32-35.

Ώρα 19:10 Πέντε λεπτά για το τέλος της τρίτης περιόδου στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών 45-40.

Ώρα 19:14 Διακοπή δύο στην Κομοτηνή, καθώς 3 φίλαθλοι που βρίσκονταν κάτω από το ένα καλάθι κάτι φαίνεται να είπαν στη δεύτερη διαιτητή. Το παιχνίδι ξαναρχίζει.

Ώρα 19:22 Τέλος τρίτης περιόδου και μεγάλη μάχη στη Θεσσαλονίκη, με την Ασπίδα να προηγείται με ένα πόντο. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: Γέφυρα – Ασπίδα Ξάνθης 41-42.

Ώρα 19:26 Τελείωσε η τρίτη περίοδος και στην Κομοτηνή, με τους Ίκαρους να προηγούνται με ένα καλάθι. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών 54-56.

Ώρα 19:27 Εφτά λεπτά για το τέλος στην Ελευθερούπολη, Ελευθερούπολη – ΑΕ Κομοτηνής 53-64.

Ώρα 19:38 Πέντε λεπτά για το τέλος στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών 59-63.

Ώρα 19:39 Τέλος του παιχνιδιού στην Ελευθερούπολη, με την ΑΕ Κομοτηνής να πετυχαίνει μία μεγάλη νίκη. Τελικό αποτέλεσμα: Ελευθερούπολη – ΑΕ Κομοτηνής 62-81.

Ώρα 19:42 2’43” για το τέλος στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών 66-63.

Ώρα 19:47 47 δευτερόλεπτα για το τέλος στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών 68-63.

Ώρα 19:50 Τέλος του παιχνιδιού στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να κερδίζει τους Ίκαρους με όπλο την άμυνα. Τελικό αποτέλεσμα: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών 71-63.

Ώρα 19:56 Τελείωσε και το παιχνίδι στη Θεσσαλονίκη, με την Ασπίδα να λυγίζει στο τέλος και να χάνει με 4 πόντους. Τελικό αποτέλεσμα: Γέφυρα – Ασπίδα Ξάνθης 64-60.

Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ με τους αγώνες των τριών ομάδων της Θράκης, καθώς και τα αποτελέσματα στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής.