LIVE η Γ’ Εθνική: ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ, Γαλάτιστα – Ασπίδα Ξάνθης και Γέφυρα – ΑΕ Κομοτηνής

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ, Γαλάτιστα – Ασπίδα Ξάνθης και Γέφυρα – ΑΕ Κομοτηνής για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Ανδρών.

Καλησπέρα! Μέσα από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη στους αγώνες και των τριών ομάδων της Θράκης που μετέχουν στην Γ’ Εθνική.

Ώρα 17:38 Να επιστρέψει στις νίκες θέλει ο ΓΑΣ Κομοτηνή, μετά τις δύο συνεχόμενες ήττες από Χαλκηδόνα (εντός) και Ασπίδα Ξάνθης (εκτός). Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της θέλει να πετύχει στη Χαλκιδική η Ασπίδα Ξάνθης, ενώ δύσκολο έργο αναμένεται να έχει η ΑΕ Κομοτηνής, κόντρα στην αήττητη και πρωτοπόρο ομάδα της Γέφυρας.

Ώρα 17:44 Χωρίς τον Μπεκρή στην αποστολή θα αγωνιστεί ο ΓΑΣ, καθώς ο παίκτης της ομάδας της Κομοτηνής υπέστη θλάση στην τελευταία προπόνηση. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισε και ο Λεχούδης μέσα στην εβδομάδα, όμως βρίσκεται κανονικά στη δωδεκάδα.

Ώρα 17:50 Διαιτητές στην Κομοτηνή είναι οι Ταρενίδης Κ. και Παπαγεωργίου, στον Πολύγυρο οι Ξέρας και Καρακώστας, ενώ στη Γέφυρα οι Εκίζογλου και Λαδάς.

Ώρα 17:56 Πολύ μικρή η προσέλευση του κόσμου στο κλειστό της Κομοτηνής. Περίπου 50 φίλοι του μπάσκετ βρίσκονται αυτή τη στιγμή για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση του ΓΑΣ.

Ώρα 18:00 Πεντάδες στην Κομοτηνή. Για τον ΓΑΣ Κομοτηνή ξεκινάνε οι Διαμαντίδης, Λεχούδης, Καραμπέκης, Βελή και Χαλήλ, ενώ για τη ΧΑΝΘ οι Βλάχος, Παυλέας, Ελευθεριάδης, Δαβάνης και Ζιάκας.

Ώρα 18:01 Ενός λεπτού σιγής για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στο Παρίσι.

Ώρα 18:09 5’43” για το τέλος της πρώτης περιόδου, ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 8-4.

Ώρα 18:15 Τέλος της πρώτης περιόδου στη Γέφυρα, με την ΑΕ Κομοτηνής να προηγείται με 4 πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: Γέφυρα – ΑΕ Κομοτηνής 13-17.

Ώρα 18:20 Τέλος της πρώτης περιόδου και στον Πολύγυρο, με την Ασπίδα να προηγείται και αυτή με 4 πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: Γαλάτιστα – Ασπίδα Ξάνθης 9-13.

Ώρα 18:22 Τέλος και στην Κομοτηνή για την πρώτη περίοδο, με τον ΓΑΣ να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 6 πόντους, σε ένα κλειστό γυμναστήριο που έχει σχεδόν γεμίσει. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτην – ΧΑΝΘ 13-19.

Ώρα 18:24 6’20” πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στη Θεσσαλονίκη, Γέφυρα – ΑΕ Κομοτηνής 23-23.

Ώρα 18:31 6’11” για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 20-26.

Ώρα 18:42 Τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου στη Θεσσαλονίκη, με την ΑΕ Κομοτηνής να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 6 πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Γέφυρα – ΑΕ Κομοτηνής 36-30.

Ώρα 18:45 Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 10 πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 26-36.

Ώρα 18:47 Τέλος και στον Πολύγυρο για το πρώτο ημίχρονο, με την Ασπίδα Ξάνθης να παίζει εκπληκτική άμυνα και να κάνει μέχρι στιγμής περίπατο, κερδίζοντας με 19 πόντους διαφορά. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Γαλάτιστα – Ασπίδα Ξάνθης 16-35.

Ώρα 19:03 Πέντε λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου στη Θεσσαλονίκη, Γέφυρα – ΑΕ Κομοτηνής 42-40.

Ώρα 19:06 6’48” πριν το τέλος της τρίτης περιόδου στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 28-45.

Ώρα 19:15 Τέλος της τρίτης περιόδου στη Θεσσαλονίκη, με τη Γέφυρα να κάνει στα τελευταία δύο λεπτά ένα 8-0 σερί και να προηγείται με 9 πόντους. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: Γέφυρα – ΑΕ Κομοτηνής 52-43.

Ώρα 19:20 Τελείωσε η τρίτη περίοδος και στη Χαλκιδική, με την Ασπίδα να προηγείται με 10 πόντους. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: Γαλάτιστα – Ασπίδα Ξάνθης 39-49.

Ώρα 19:24 Τελείωσε και στην Κομοτηνή η τρίτη περίοδος, με τον ΓΑΣ Κομοτηνή να επιστρέφει τη διαφορά από τους 17 πόνοτυς στου 5, για να βρεθεί στο τέλος πίσω με 9. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 44-53.

Ώρα 19:31 Εφτά λεπτά για το τέλος του παιχνιδιού στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 52-53.

Ώρα 19:35 Πέντε λεπτά για το τέλος του παιχνιδιού στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 54-55.

Ώρα 19:36 Τέσσερα λεπτά για το τέλος του παιχνιδιού στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 56-57.

Ώρα 19:37 Τέλος του αγώνα στη Θεσσαλονίκη, με την ΑΕ Κομοτηνής να καταρρέει στα τελευταία 12 λεπτά και να γνωρίζει βαριά ήττα. Τελικό αποτέλεσμα: Γέφυρα – ΑΕ Κομοτηνής 77-53.

Ώρα 19:40 1’48” πριν το τέλος στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 59-63.

Ώρα 19:43 57 δευτερόλεπτα πριν το τέλος στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 63-65.

Ώρα 19:44 Τέλος του αγώνα στον Πολύγυρο με την Ασπίδα να κερδίζει εύκολα. Τελικό αποτέλεσμα: Πολύγυρος – Ασπίδα Ξάνθης 54-68.

Ώρα 19:45 Εφτά δευτερόλεπτα πριν το τέλος στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 66-67. Τελευταία επίθεση για τον ΓΑΣ.

Ώρα 19:49 Τέλος του αγώνα στην Κομοτηνή, όπου σε ένα δραματικό φινάλε ο ΓΑΣ έχασε δύο φορές την ευκαιρία να κερδίσει. Τελικό αποτέλεσμα: ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 66-67.

Ακολουθεί ρεπορτάζ και από τις τρεις αναμετρήσεις των ομάδων της Θράκης.