LIVE η Γ’ Εθνική: ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα, Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης και Γαλάτιστα – ΑΕ Κομοτηνής

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα, Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης και Γαλάτιστα – ΑΕ Κομοτηνής για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Ανδρών.

Καλησπέρα! Μέσα από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη στους αγώνες και των τριών ομάδων της Θράκης που μετέχουν στην Γ’ Εθνική.

Ώρα 17:30 Να συνεχίσει αήττητος θέλει ο ΓΑΣ Κομοτηνή καθώς έχει κάνει ήδη το 3 στα 3. Να συνεχίσει νικηφόρα θέλει και η Ασπίδα Ξάνθη, απέναντι στους Ίκαρους Σερρών, οι οποίοι είναι και αυτοί αήττητοι, ενώ επιστροφή στις νίκες θέλει να κάνει η ΑΕ Κομοτηνής, η οποία μετά την πρεμιέρα του πρωταθλήματος αγνοεί τη νίκη.

Ώρα 17:37 Η νίκη στα σημερινά παιχνίδια για ΓΑΣ Κομοτηνή και Ασπίδα θα έχει και ψυχολογικό αντίκτυπο, ενοψει της μεταξύ τους αναμέτρησης την επόμενη εβδομάδα, στο δεύτερο μπασκετικό “Ελ Θράκικο” για φέτος.

Ώρα 17:45 Διαιτητές στην αναμέτρηση της Κομοτηνής είναι οι Μπακάλης και Ζαχαριάδης, στην αναμέτρηση των Σερρών οι Κατρακάρης και Χατζηχαρίσης, ενώ στον Πολύγυρο οι Παπαγεωργίου και Εκιζόγλου.

Ώρα 17:54 Μικρή η προσέλευση του κόσμου σήμερα στο κλειστό της Κομοτηνής, σε σχέση με την προηγούμενη Κυριακή, όπου στο ντέρμπι της Κομοτηνής ήταν κατάμεστο.

Ώρα 18:01 Πεντάδες στην Κομοτηνή. Για τον ΓΑΣ Κομοτηνή ξεκινάνε οι Λεχούδης, Καραμπέκης, Μπεκρής, Καλατζής και Στασινόπουλος, ενώ για τη Χαλκηδόνα οι Μαρκίδης, Μαραπίδης, Μπατάκος, Σεφερίδης και Ευαγγελίδης.

Ώρα 18:10 Μεγάλο σκορ στην Κομοτηνή στα πρώτα πέντε λεπτά, ΓΑΣ Κομοτηνη – Χαλκηδόνα 14-18.

Ώρα 18:14 Δύο λεπτά πριν το τέλος της πρώτης περιόδου στον Πολύγυρο, Γαλάτιστα – ΑΕ Κομοτηνής 19-14.

Ώρα 18:19 Τέλος της πρώτης περιόδου στις Σέρρες, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 11-11.

Ώρα 18:22 Τέλος της πρώτης περιόδου και στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ Κομοτηνή να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 8 πόντους διαφορά. Χαρακτηριστικό του δεκαλέπτου η πολύ κακή άμυνα της ομάδας της Κομοτηνής και ο διψήφιος αριθμός επιθετικών ριμπάουντ από τους παίκτες της ομάδας της Θεσσαλονίκης. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 20-28.

Ώρα 18:23 Και στον Πολύγυρο τελείωσε η πρώτη περίοδος, με την ΑΕ Κομοτηνής να βρίσκεται με 8 πόντους πίσω στο σκορ. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: Γαλάτιστα – ΑΕ Κομοτηνής 26-18.

Ώρα 18:29 Εκπληκτικό ξεκίνημα για την ΑΕ Κομοτηνής, που στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου με ένα σερι 2-11 περνάει μπροστά με 28-29.

Ώρα 18:33 Πέντε λεπτά στην Κομοτηνή για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 31-41.

‘Ωρα 18:35 Τέσσερα λεπτά για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στον Πολύγυρο, Γαλάτιστα – ΑΕ Κομοτηνής 28-32.

Ώρα 18:42 Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στον Πολύγυρο, με την ΑΕ Κομοτηνής να γυρίζει το παιχνίδι και να προηγείται με ένα καλάθι. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Γαλάτιστα – ΑΕ Κομοτηνής 35-37.

Ώρα 18:45 Τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου και στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να είναι πολύ κακός και να βρίσκεται δίκαια πίσω με 14 πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 42-56.

‘Ωρα 18:47 Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο και στις Σέρρες, με την Ασπίδα να βρίσκεται μπροστά με πέντε πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 26-31.

Ώρα 18:57 Εφτά λεπτά για το τέλος της τρίτης περιόδου στον Πολύγυρο, Γαλάτιστα – ΑΕ Κομοτηνής 39-45.

Ώρα 19:10 Τέλος της τρίτης περιόδου στον Πολύγυρο, με την ΑΕ Κομοτηνής να είναι με 7 πόντους μπροστά. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: Γαλάτιστα – ΑΕ Κομοτηνής 50-57.

Ώρα 19:13 Πέντε λεπτά στην Κομοτηνή για το τέλος της τρίτης περιόδου, ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 51-63.

Ώρα 19:18 Έξι λεπτά για το τέλος του παιχνιδιού στη Χαλκιδική, Γαλάτιστα – ΑΕ Κομοτηνής 55-65.

Ώρα 19:24 Τέλος της τρίτης περιόδου στην Κομοτηνή, με τη διαφορά να είναι στους 16 πόντους για τη Χαλκηδόνα. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 60-76.

Ώρα 19:28 Τρία λεπτά για το τέλος του παιχνιδιού στη Χαλκιδική, Γαλάτιστα – ΑΕ Κομοτηνής 61-75.

Ώρα 19:30 7’05” για το τέλος στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνη – Χαλκηδόνα 67-78.

Ώρα 19:33 Δυστυχώς δεν έχουμε κάποια ενημέρωση για το παιχνίδι της Ασπίδας. Μόλις μάθουμε το οτιδήποτε θα σας ενημερώσουμε.

‘Ωρα 19:36 Ακόμα πέντε λεπτά στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 69-82.

Ώρα 19:37 Τελικό αποτέλεσμα στον Πολύγυρο, με την ΑΕ Κομοτηνής να πετυχαίνει μία μεγάλη νίκη. Τελικό αποτέλεσμα: Γαλάτιστα – ΑΕ Κομοτηνής 73-79.

Ώρα 19:39 Προσπαθεί για την ανατροπή ο ΓΑΣ, 75-82 το σκορ, ακόμα τρία λεπτά για το τέλος.

Ώρα 19:42 Ακόμα δύο λεπτά στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 81-82.

Ώρα 19:44 35 δευτερόλεπτα για το τέλος, ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 81-84.

Ώρα 19:45 Έχουμε τελικό αποτέλεσμα στις Σέρρες, με την Ασπίδα να πετυχαίνει μία μεγάλη νίκη. Τελικό αποτέλεσμα: Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 50-63.

Ώρα 19:48 20 δευτερόλεπτα για το τέλος, ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 83-84. Όλη η επίθεση για τον ΓΑΣ.

Ώρα 19:49 Τέλος του παιχνιδιού στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να γνωρίζει την ήττα, καθώς Καραμπέκης και Λεχούδης αστόχησαν στο τέλος. Τελικό Αποτέλεσμα: ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 83-84.

Ακολουθούν ρεπορτάζ και από τους τρεις αγώνες των ομάδων της Θράκης.