LIVE η Γ’ Εθνική: Ασπίδα Ξάνθης – Μαντουλίδης και ΜΕΝΤ – ΓΑΣ Κομοτηνή

Μεταδίδει ο Γιάννης Παπαδόπουλος

– Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Ασπίδα Ξάνθης – Μαντουλίδης και ΜΕΝΤ – ΓΑΣ Κομοτηνή για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης μας ενημερώνει για την εξέλιξη στον αγώνα της Ξάνθης, ο Κώστας Καραγιάννης για αυτόν της Θεσσαλονίκης, συντονίζει ο Γιάννης Παπαδόπουλος από την Κομοτηνή…

Καλησπέρα. Καθυστερημένα ξεκινάμε κάπως αυτό το live, τα παιχνίδια έχουν ξεκινήσει, αλλά λόγω τεχνικών ζητημάτων δεν μπορέσαμε να είμαστε από νωρίτερα μαζί σας.

Ωρα 18:23  Τα δύο παιχνίδια έχουν ξεκινήσει. Στην Ξάνθη, η Ασπίδα προηγείται του Μαντουλίδη στο πρώτο δεκάλεπτο με ΄πέντε πόντους (17-12). Στην Θεσσαλονίκη ο ΓΑΣ έχει πάρει στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και αυτός προβάδισμα με οκτώ πόντους (11-19).

Ωρα 18:31 Με ένα σερί 6-0 στην Ξάνθη, ο Μαντουλίδης καλύπτει την διαφορά του πρώτου δεκαλέπτου και περνά μπροστά με 17-18.

Ωρα 18.33 Στην Θεσσαλονίκη, η ΜΕΝΤ μαζεύει στην διαφορά και πέντε λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου έχουμε σκορ 22-24 υπέρ του ΓΑΣ

Ωρα 18:42  Ημίχρονο στην Θεσσαλονίκη. Μπροστά ο ΓΑΣ. Αποτέλεσμα δεύτερου δεκαλέπτου: ΜΕΝΤ – ΓΑΣ Κομοτηνή 26-33

Ωρα 18:46  Ημίχρονο και στην Ξάνθη. Μπροστά η Ασπίδα. Αποτέλεσμα δεύτερου δεκαλέπτου: Ασπίδα – Μαντουλίδης 41-29

Ωρα 18:50  Γερές βάσεις για νίκες έχουν βάλει οι δύο ομάδες της Θράκης. Θυμίζουμε ότι ο Εθνικός σήμερα έχει ρεπό.

Ωρα 19:13  Στην Ξάνθη, στην μέγιστη τιμή της η διαφορά. Είναι στο 53-36 υπέρ της Ασπίδας, στα μισά του δεκαλέπτου

Ωρα 19:16  Στην Θεσσαλονίκη, 4″16 πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, ο ΓΑΣ μπροστά με 36-39.

Ωρα 19:20 Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Κομοτηναίοι παίζουν από τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς τον καλύτερο παίκτη τους, τον Μασλαρινό, καθώς έπαθε διάστρεμμα.

Ωρα 19:24  Μεγάλες διαστάσεις παίρνει η διαφορά στην Ξάνθη, στο τέλος της τρίτης περιόδου, στους 25 πόντους. Αποτέλεσμα γ’ περιόδου: Ασπίδα – Μαντουλίδης 64-39

Ωρα 19:27  Όλα δείχνουν ότι θα είναι διαδικαστικό το τελευταίο δεκάλεπτο στην Ξάνθη

Ωρα 19:35  Στην Θεσσαλονίκη, το ματς εξελίσσεται σε ντέρμπι. Στο καλάθι η διαφορά, 55-57 μπροστά ο ΓΑΣ

Ωρα 19:37  Με τρίποντη βόμβα του Ντίνα η διαφορά πάει στους πέντε, 7 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. ΜΕΝΤ – ΓΑΣ Κομοτηνή 55-60

Ωρα 19:41  Τέλος του αγώνα στο Εύμοιρο. Εύκολη νίκη για την Ασπίδα με διαφορά 31 πόντων. Τελικό αποτέλεσμα: Ασπίδα Ξάνθης – Μαντουλίδης 80-49

Ωρα 19:44  Δείχνει να καθαρίζει τον αγώνα στην Τούμπα ο ΓΑΣ. Δύο λεπτά πριν το τέλος, προηγείται της ΜΕΝΤ με διψήφια διαφορά,  57-69

Ωρα 19:50  Φόρτσαρε κι άλλο ο ΓΑΣ στο τέλος ανέβασε την διαφορά. Τελικό αποτέλεσμα: ΜΕΝΤ – ΓΑΣ Κομοτηνή 58-76

Ευχαριστούμε πολύ που ήσασταν μαζί μας σε αυτήν την μετάδοση, Ακοουθούν ρεπορτάζ και από τους δύο αγώνες και φυσικά τα υπόλοιπα αποτελέσματα και η βαθμολογία, σε επόμενες αναρτήσεις…