LIVE η Γ’ Εθνική: Ασπίδα – Ευκαρπία, ΓΑΣ – Ζέφυρος και Εθνικός – Μαντουλίδης

Μεταδίδουν από την Ξάνθη ο Νεκτάριος Αμποβιανίσης, από την Κομοτηνή ο Γιάννης Παπαδόπουλος και από την Αλεξανδρούπολη ο Λεωνίδας Κάλφας

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες των τριών ομάδων της Θράκης για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Η Ασπίδα Ξάνθης στο ντέρμπι υποδέχεται την Ευκαρπία, ο ΓΑΣ Κομοτηνή τον Ζέφυρο και ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης τον Μαντουλίδη. Και οι τρεις αγωνίζονται δηλαδή εντός έδρας. Νεκτάριος Αμποβιανίδης, Γιάννης Παπαδόπουλος και Λεωνίδας Κάλφας από Ξάνθη, Κομοτηνή και Αλεξανδρούπολη μεταδίδουν…

Καλησπέρα, Κομβικής σημασίας αγωνιστική η σημερινή, με το πρωτοπόρο Ανατόλια να έχει ρεπό, το ντέρμπι Ασπίδας – Ευκαρπίας να ξεχωρίζει και τον ΓΑΣ να υποδέχεται τον Ζέφυρο μετά από αγωνιστική απραγία δύο εβδομάδων. Αλλά αυτά τα ματς αρχίζουν στις έξι, αρχίζουμε από την Αλεξανδρούπολη όπου από τις τέσσερις ξεκινά το ματς του Εθνικού με τον Μαντουλίδη

Ωρα 16:00  Με λιγο κόσμο στο γήπεδο, πάμε να δούμε πεντάδες. Για τον Εθνικό ξεκινούν οι Ξενος, Χονδρόπουλος, Αγγελονίτης, Τελούδης και Γεροντίτης. Για τον Μαντουλίδη οι Θωμαΐδης, Κουτζόλογλου, Γραβας, Γαϊτανίδης και Παπαθανασίου

Ωρα 16:02  Πρώτο καλάθι στον αγώνα για τον Αγγελονίτη, ανοίγει το σκορ για τον Εθνικό που προηγείται με 2-0.

Ωρα 16:08  Μπροστά ο Μαντουλίδης με 7-9 ακριβώς 6 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου

Ωρα 16:22  Τέλος πρώτου δεκαλέπτου στην Αλεξανδρούπολη. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: Εθνικός – Μαντουλίδης 14-16

Ωρα 16:33  Στους τέσσερις η διαφορά για τους φιλοξενούμενους 2″09 πριν το ημίχρονο. Εθνικός – Μαντουλίδης 23-27

Ωρα 16:39  Σερί 9-0 με τον Εθνικό με τρία σερί τρίποντα από Τελούδη, Κανδύλη και Ξένο ο Εθνικός προηγείται με 29-27 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (από 20-27)

Ωρα 16:40  Και δύο βολές του Τελούδη στα 4 δεύτερα πριν το τέλος, μετά από φάουλ, διευρύνει το σκορ και την διαφορά στους τέσσερις.

Ωρα 16:40  Τέλος δευτέρου δεκαλέπτου στην Αλεξανδρούπολη: Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Εθνικός – Μαντουλίδης 31-27

Ωρα 16:52  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος”

Ωρα 16:59  Πέντε λεπτά πριν το τέλος του δεκαλέπτου, φτάνει σε διψήφιο αριθμό η αδιαφορά υπέρ του Εθνικού. Εθνικός – Μαντουλίδης 44-33

Ωρα 17:12  Τέλος τρίτου δεκαλέπτου στην Αλεξανδρούπολη με τον Εθνικό να κρατάει προβάδισμα επτά πόντων. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: Εθνικός – Μαντουλίδης 48-41

Ωρα 17:21  Σε ντέρμπι εξελίσσεται τι ματς στην Αλεξανδρούπολη. Ο Μαντουλίδης μείωσε στον πόντο. 53-52 το σκορ, τέσσερα λεπτά πριν το τέλος

Ωρα 17:39  Τέλος του αγώνα στην Αλεξανδρούπολη. Μεγάλη νίκη για τον Εθνικό που κερδίζει, πετυχαίνει την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα και ξεφεύγει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μαντουλίδης 64-60.

Ωρα 17:45  Μετά την Αλεξανδρούπολη, το ενδιαφέρον περνά σε Ξάνθη και Κομοτηνή. Θα σας ενημερώνουμε live για την εξέλιξη και αυτών των αγώνων. Στην Κομοτηνή ο ΓΑΣ φιλοξενεί τον Ζέφυρο, στην Ξάνθη έχουμε το μεγάλο ντέρμπι μεταξύ Ασπίδας και Ευκαρπίας.

Ωρα 17:50  Θυμίζουμε το υπόλοιπο πρόγραμμα: Ιωνικός Ιωνίας-Μακεδονικός, Αγία Βαρβάρα-Τιτάνες Δράμας, ΜΕΝΤ-Απόλλων Αρναίας (ρεπό το Ανατόλια)

Ωρα 17:55 Διαιτητές στην Κομοτηνή οι Παπαγεωργίου και Ελευθεριάδης, κομισάριος ο Γκουρτζελίδης. Διαιτητές στην Ξάνθη οι Ευφραιμίδης και Κ. Ταρενίδης, κομισάριος ο  Σαλικίδης.

Ώρα 17:59 Πεντάδες στην Κομοτηνή. Για τον ΓΑΣ ξεκινάνε οι Διαμαντίδης, Ντίνας Μπεκρής Βελή και Χαλήλ, ενώ για τον Ζέφυρο οι Τσιμπής, Κλουνζός, Βαλαβανίδης, Καραΐσκος και Στυλιανού.

Ώρα 18:04 Στην Ξάνθη για την Ασπίδα ξεκίνησαν οι Δενδρινός Καραμπεκής, Κουτσογιάννης, Πετς, Τατάρης.

Ώρα 18:15 Τέλος πρώτου δεκαλέπτου στην Κομοτηνή με τις ομάδες να είναι ισόπαλες. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ζέφυρος 16-16.

Ωρα 18:18 Ισχνό προβάδισμα για την Ασπίδα στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: Ασπίδα Ξάνθης – Ευκαρπία 19-17

Ώρα 18:34 Ημίχρονο στην Κομοτηνή με τον ΓΑΣ να προηγείται με βραχεία κεφαλή. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ζέφυρος 34-33

Ώρα 18:44 Τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου στο Εύμοιρο, διατηρείται το προβάδισμα ενός καλαθιού για τους γηπεδούχος. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ασπίδα Ξάνθης – Ευκαρπία 39-37

Ώρα 19:06 Χωρίς να εντυπωσιάσει, η ομάδα του ΓΑΣ ξεφεύγει στο σκορ. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ζέφυρος 55-47.

Ωρα 19:21 Μόλις ολοκληρώθηκε το τρίτο δεκάλεπτο στο Εύμοιρο, όπου γίνεται σκληρό παιχνίδι με πολλά φάουλ και πολλές διακοπές. Το ντέρμπι καλά κρατεί. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: Ασπίδα Ξάνθης – Ευκαρπία 59-60

Ώρα 19:45 Αν και πραγματοποίησε κακή εμφάνιση, η ομάδα της Κομοτηνής κατάφερε μετά κόπων και βασάνων να κερδίσει το παιχνίδι, το οποίο είχε δραματικό τέλος. Τελικό αποτέλεσμα: ΓΑΣ  Κομοτηνή – Ζέφυρος 72-71.

Ωρα 19:54  Μόλις έληξε και ο αγώνας στο Εύμοιρο. Σπουδαία νίκη για την Ασπίδα Ξάνθης που σκαρφαλώνει πλέον στην δεύτερη θέση. Τελικό αποτέλεσμα: Ασπίδα Ξάνθης – Ευκαρπία 84-78

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την ζωντανή μετάδοση και των τριών αγώνων των ομάδων της Θράκης, που είχαν και οι τρεις δραματική αλλά ευτυχή κατάληξη, αφού κέρδισαν και η Ασπίδα Ξάνθης και ο ΓΑΣ Κομοτηνή και ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης. Αναλυτικά ρεπορτάζ σε λίγο από καθένα παιχνίδι ξεχωριστά και φυσικά τα πλήρη αποτελέσματα της αγωνιστικής και η βαθμολογία σε επόμενες αναρτήσεις…