LIVE η Γ’ Εθνική: ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού, Ασπίδα Ξάνθης – ΒΑΟ και Ορφέας Ν. Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνή

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού, Ασπίδα Ξάνθης – ΒΑΟ και Ορφέας Ν. Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνή για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Ανδρών.

Καλησπέρα! Μέσα από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη στους αγώνες και των τριών ομάδων της Θράκης που μετέχουν στην Γ’ Εθνική.

Ώρα 17:43 Την Αρετσού φιλοξενεί η ΑΕ Κομοτηνής, έχοντας σαν στόχο την τρίτη συνεχόμενη νίκη. Τον ΒΑΟ φιλοξενεί στο Εύμοιρο η Ασπίδα Ξάνθης, με στόχο την επιστροφή στις νίκες, ούτως ώστε να μη χαθεί η επαφή με την κορυφή. Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του θα επιδιώξει ο ΓΑΣ Κομοτηνή στη δύσκολη έδρα του Ορφέα Νέου Σκοπού, για να μείνει στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας.

Ώρα 17:49 Διαιτητές στην Κομοτηνή είναι οι Κατρακάρης και Μπακάλης, στο Εύμοιρο οι Εκιζόγλου και Χατζηχαρίδης, ενώ στο Νέο Σκοπό οι Δαμίγος και Παπαθανασίου.

Ώρα 17:56 Αρκετά μικρότερη η προσέλευση των θεατών σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια της ΑΕ Κομοτηνής.

Ώρα 17:59 Πεντάδες στην Κομοτηνή. Για την ΑΕ Κομοτηνής ξεκινάνε οι Σταματέλος, Χονδρόπουλος, Βαχαρίδης, Κουτσοβασίλης και Τελούδης, ενώ για την Αρετσού οι Πετρίδης, Ντομόπουλος, Στυλιανίδης, Σταφυλάς και Φώτογλου.

Ώρα 18:02 Για την Ασπίδα ξεκίνησαν το παιχνίδι οι Πετς, Παπαδάκης, Κουτσογιάννης, Στεφανίδης και Χατζημιχαηλίδης.

Ώρα 18:08 Πέντε λεπτά στην Κομοτηνή, 6-10 μπροστά η Αρετσού.

‘Ωρα 18:16 Τέλος της πρώτης περιόδου στην Κομοτηνής, με την τοπική ομάδα να προηγειται με τρεις πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού 18-15.

Ώρα 18:19 Δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα κάποια επικοινωνία με το Νέο Σκοπό. Μόλις μάθουμε κάτι για το παιχνίδι που διεξάγεται εκεί θα σας ενημερώσουμε.

Ώρα 18:22 Άσχημο ξεκίνημα για την Ασπίδα, που βρίσκεται πίσω με εφτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: Ασπίδα Ξάνθης – ΒΑΟ 14-21.

Ώρα 18:28 4’22” για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και η ΑΕ Κομοτηνής προηγείται με 35-22.

Ώρα 18:40 Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Κομοτηνή, με την ΑΕ Κομοτηνής να προηγείται με 10 πόντους διαφορά. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού 44-34.

Ώρα 18:42 Τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στο Νέο Σκοπό, με τον ΓΑΣ να προηγείται με διψήφια διαφορά. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Ορφέας Ν. Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνή 34-46.

Ώρα 18:44 Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο και στο Εύμοιρο, με την Ασπίδα να προηγείται με 9 πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Ασπίδα Ξάνθης – ΒΑΟ 43-34.

Ώρα 18:59 Μεγάλη μάχη στην Κομοτηνή, με την Αρετσού να επιστρέφει στο παιχνίδι. 49-46 6’58” πριν το τέλος της τρίτης περιόδου.

‘Ωρα 19:15 Τέλος της τρίτης περιόδου στην Κομοτηνή, με την ΑΕ Κομοτηνής να αντιδρά στα τελευταία λεπτά και να προηγείται με 9 πόντους. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού 60-51.

Ώρα 19:16 Τελείωσε η τρίτη περίοδος και στο Εύμοιρο, με την Ασπίδα να έχει πάρει μεγάλη διαφορά. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: Ασπίδα Ξάνθης – ΒΑΟ 65-42.

Ώρα 19:27 Τέσσερα λεπτά για το τέλος συην Κομοτηνή, ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού 66-54.

Ώρα 19:29 Η ΑΕ Κομοτηνής προηγείται με 72-56, 3’15” πριν το τέλος, δείχνοντας να κλειδώνει τη νίκη.

Ώρα 19:35 Τέλος του παιχνιδιού στο Εύμοιρο, με την Ασπίδα να κερδίζει εύκολα τον ΒΑΟ. Τελικό Αποτέλεσμα: Ασπίδα Ξάνθης – ΒΑΟ 81-62.

Ώρα 19:39 Τελείωσε το παιχνίδι στην Κομοτηνή, με την ομάδα της Κομοτηνής να πετυχαίνει την τρίτη συνεχόμενη νίκη της. Τελικό αποτέλεσμα: ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού 81-66.

Ώρα 19:57 Τέλος του αγώνα και στο Νέο Σκοπό, με τον ΓΑΣ να πετυχαίνει μία μεγάλη νίκη. Τελικό αποτέλεσμα: Ορφέας Ν. Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνή 65-76.