LIVE η Γ’ Εθνική: ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Ν. Σκοπού και Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Ν. Σκοπού και Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Μπάσκετ Ανδρών. O Γιάννης Παπαδόπουλος βρίσκεται στο κλειστό της Κομοτηνής, ενημερώνεται και για τα άλλα ματς και σας μεταδίδει…

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση τις επόμενες ώρες θα ενημερωθείτε για την εξέλιξη και στα τρία παιχνίδια των ομάδων της Θράκης για τη 22η αγωνιστική.

Ώρα 17:20 Χορηγός των σημερινών αγώνων μπάσκετ είναι οι “Θρακιώτικοι Φούρνοι Λεχούδη”, με καταστήματα σε Κομοτηνή και Ξάνθη, έδρα στον Ίασμο Ροδόπης και… παράδοση από το 1927. Μπορείτε να επισκεφθείτε τους χώρους τους πλέον όχι μόνο για τον καθημερινό σας άρτο αλλά και για καφέ και όμορφα γλυκίσματα, Επίσης, είναι η ιδανικότερη επιλογή και για να αναλάβουν το κέτερινγκ στις ομορφότερες εκδηλώσεις της ζωής σας, όπως γιορτές, βαφτίσεις κλπ (κάντε κλικ ΕΔΩ για περισσότερες λεπτομέρειες).

Ώρα 17:24 Επίσης χορηγός της σημερινής μετάδοσης είναι οι “Ξηροί Καρποί Σβυντρίδης”, με παρουσία 41 ετών στην αγορά της πόλης της Κομοτηνής και ξηρούς καρπούς δικής του παραγωγής, ενώ εκεί θα βρείτε όλων των ειδών ζαχαρώδη προϊόντα και ποτά (κάντε κλικ ΕΔΩ για περισσότερες λεπτομέρειες).

Ώρα 17:28 Ακόμα, την live μετάδοση των αναμετρήσεων προσφέρει  το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός και για τις χριστουγεννιάτικες διακοπές που έρχονται αλλά και πιο μετά, για τις καλοκαιρινές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ώρα 17:32 Τέλος να ευχαριστήσουμε για την βοήθειά της για την πραγματοποίηση των μεταδόσεων και την εβδομαδιαία πολιτική και οικονομική εφημερίδα «Θρακική Αγορά», που κυκλοφορεί κάθε Πέμπτη, με πλήρες αθλητικό ένθετο στο οποίο υπάρχει ενημέρωση και αποκαλυπτικό παρασκήνιο από όλες τις ομάδες της Θράκης.

Ώρα 17:36 Τη νίκη που θα τη φέρει πιο κοντά στην άνοδο θα επιδιώξει στη Θεσσαλονίκη η Ασπίδα Ξάνθης με αντίπαλο τον ΒΑΟ. Η ψυχολογία στην ομάδα της Ξάνθης είναι στα ύψη μετά τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής, ενώ το αυτί των υπευθύνων της ομάδας θα είναι και μερικά χιλιόμετρα κοντά και συγκεκριμένα στην αναμέτρηση της Γέφυρας με τη ΧΑΝΘ/

Ώρα 17:39 Τον Ορφέα Νέου Σκοπού υποδέχεται ο ΓΑΣ Κομοτηνή. Παρά τα προβλήματα που έχει η ομάδα της Κομοτηνής με τους τραυματισμού των παικτών χτυπάει στα ίσια όλα τα παιχνίδια και την προηγούμενη αγωνιστική έχασε στο τέλος από τους Ικάρους στις Σέρρες. Η ομάδα της Κομοτηνής έχει μείνει από στόχους στις τελευταίες αυτές αγωνιστικές, όμως και στο σημερινό παιχνίδι στόχος είναι η νίκη για το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στην βαθμολογία.

Ώρα 17:42 Χωρίς άγχος αγωνίζεται πλέον η ΑΕ Κομοτηνής, καθώς ο στόχος της παραμονής στην κατηγορία επετεύχθη. Η ομάδα της Κομοτηνής αγωνίζεται στην Καλαμαριά με αντίπαλο την Αρετσού, με στόχο τη νίκη, αφού στην ομάδα πλέον θεωρούν ότι μπορεί να βρίσκεται στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος.

Ώρα 17:46 Αναλυτικά το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής έχει ως εξής: ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης, Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Ν. Σκοπού, Γέφυρα – ΧΑΝΘ, Ζέφυρος – Αγία Βαρβάρα, Γαλάτιστα – Ίκαροι Σερρών.  Το παιχνίδι Ελευθερούπολη – Χαλκηδόνα που ήταν να γίνει χθες, θα διεξαχθεί τελικά την Τετάρτη 30 Μαρτίου στις 17:00.

Ώρα 17:52 Στα παιχνίδια του πρώτου γύρου είχαμε Ασπίδα Ξάνθης – ΒΑΟ 81-62, ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού 81-66 και Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνή 65-76.

Ώρα 17:57 Διαιτητές στην Κομοτηνή είναι οι Μπίκης και Καρκαλέτσης από το Σύνδεσμο Θεσσαλονίκης. Στη Θεσσαλονίκη και στην αναμέτρηση ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης διαιτητές είναι οι Τσουμαχίδης και Χρυσάφης από τους Συνδέσμους Μαγνησίας και Κεντρικής Μακεδονίας αντίστοιχα. Τέλος στην Καλαμαριά διαιτητές είναι οι Καρακώστας και Παζώλης από το Σύνδεσμο Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας.

Ώρα 18:00 Πεντάδες στην Κομοτηνή. Για τον ΓΑΣ ξεκινάνε οι Λεχούδης, Καραμπέκης, Μπεκρής, Καλατζής και Στασινόπουλος, ενώ για τον Ορφέα οι Δεμερτζής, Χατζής, Καβαργύρης, Ιωσηφίδης και Κηπουρός.

Ώρα 18:05 Τρία λεπτά παιχνιδιού στην Κομοτηνή και το σκορ είναι….. 1-0!!!

Ώρα 18:08 Πέντε λεπτά στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή Ορφέας Νέου Σκοπού 3-6.

Ώρα 18:09 Πέντε λεπτά στην Καλαμαριά, Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής 13-16.

Ώρα 18:16 Τέλος της πρώτης περιόδου στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να έχει ξεκινήσει άσχημα και να βρίσκεται πίσω με έξι πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή, Ορφέας Νέου Σκοπού 12-18.

Ώρα 18:18 Τέλος της πρώτης περιόδου και στην Κολαμαριά, με την ΑΕ Κομοτηνής να προηγείται με πέντε πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής 22-27.

Ώρα 18:22 Τέλος της πρώτης περιόδου και στη Θεσσαλονίκη, με την Ασπίδα να προηγείται με έξι πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης 18-24.

Ώρα 18:25 Πέντε λεπτά για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Νέου Σκοπού 23-25.

Ώρα 18:26 Ακόμα εφτά λεπτά στην Καλαμαριά για το ημίχρονο, Αρετσου – ΑΕ Κομοτηνής 26-30.

Ώρα 18:32 Τρία λεπτά για το ημίχρονο στην Καλαμαριά, Αρετσου – ΑΕ Κομοτηνής 30-35.

Ώρα 18:35 Ημίχρονο στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να βρίσκεται πίσω με έξι πόντους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Νέου Σκοπού 34-40.

Ωρα 18:40 Ημίχρονο και στην Καλαμαριά, με την ΑΕ Κομοτηνής να προηγείται με οκτώ πόντους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής 33-41.

Ώρα 18:47 Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο και στη Θεσσαλονίκη, με την Ασπίδα Ξάνθης να προηγείται με ένα καλάθι και να έχει δεχθεί ήδη τρεις τεχνικές ποινές. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης 35-37.

Ώρα 18:51 Αξίζει να σας αναφέρουμε ότι η μετάδοση αυτή είναι από τους “ξηρούς καρπούς Σβυντρίδη” τους “Θρακιώτικους Φούρνους Λεχούδη” που έχουν καταστήματα σε Ξάνθη και Κομοτηνή αλλά και παράδοση από το 1927, την εβδομαδιαία πολιτική και οικονομική εφημερίδα «Θρακική Αγορά» που κυκλοφορεί κάθε Πέμπτη με πλήρες αθλητικό ένθετο και  το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”.

Ώρα 18:58 Πέντε λεπτά στην Κομοτηνή για το τέλος της τρίτης περιόδου, με τον Ορφέα να προηγείται με 40-56, ελέγχοντας πλήρως το παιχνίδι.

Ώρα 19:00 Πέντε λεπτά και στην Καλαμαριά για το τέλος της τρίτης περιόδου, Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής 44-45.

Ώρα 19:04 Τρία λεπτά για το τέλος της τρίτης περιόδου στην Καλαμαριά και η Αρετσού έχει γυρίσει το παιχνίδι και προηγείται 49-45.

Ώρα 19:09 Τέλος της τρίτης περιόδου στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να βρίσκεται πίσω στο σκορ με οκτώ πόντους. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Νέου Σκοπού 52-60.

Ώρα 19:10 Τελείωσε η τρίτη περίοδος και στην Καλαμαριά, με την ΑΕ Κομοτηνής να βρίσκεται πίσω στο σκορ με πέντε πόντους. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής 62-57.

Ώρα 19:17 7΄38΄΄ για το τέλος του αγώνα στην Καλαμαριά, Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής 65-66.

Ώρα 19:20 Ακόμα πέντε λεπτά στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Νέου Σκοπού 62-72.

Ώρα 19:21 Μόλις τελείωσε η τρίτη περίοδος και στη Θεσσαλονίκη, με την Ασπίδα να είναι μπροστά με πέντε πόντους. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης 55-60.

Ώρα 19:23 Τέσσερα λεπτά στην Καλαμαριά για το τέλος, Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής 78-70.

Ώρα 19:25 Ακόμα τρία λεπτά στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Νέου Σκοπού 70-73.

Ώρα 19:27 1΄27΄΄ για το τέλος στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Νέου Σκοπού 76-77.

Ώρα 19:30 Ακόμα 24 δευτερόλεπτα στην Κομοτηνή, ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Νέου Σκοπού 78-77. Τελευταία επίθεση για τον Ορφέα.

Ώρα 19:32 Τέλος του αγώνα στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να γυρίζει από τους 16 πόντους που έχανε και να κερδίζει στον πόντο. Τελικό αποτέλεσμα: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Νέου Σκοπού 78-77.

Ώρα 19:36 Τέλος του αγώνα στην Καλαμαριά, με την ΑΕ Κομοτηνής να γνωρίζει την ήττα. Τελικό αποτέλεσμα: Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής 88-79.

Ώρα 19:40 Τελείωσε ο αγώνας και στη Θεσσαλονίκη, με την Ασπίδα να κερδίζει και να κάνει ακόμα ένα βήμα προς την άνοδο. Τελικό αποτέλεσμα: ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης 60-75.

Ώρα 19:42 Θυμίζουμε ότι την μετάδοση των αγώνων προσέφεραν οι “ξηροί καρπούς Σβυντρίδη”  η εβδομαδιαία εφημερίδα «Θρακική Αγορά» με το μεγάλο αθλητικό της ένθετο,  το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά, οι “Θρακιώτικοι Φούρνοι Λεχούδη” με καταστήματα σε Κομοτηνή και Ξάνθη και… παράδοση από το 1927. Ευχαριστούμε.

Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας και ευχαριστούμε και τους χορηγούς μας, που μας βοήθησαν να έχετε πρώτοι άμεσα ενημέρωση για τους τρεις αγώνες των ομάδων της Θράκης. Μείνετε στο ThrakiSportS, ακολουθούν ρεπορτάζ από όλα τα ματς και φυσικά σε επόμενη ανάρτηση τα υπόλοιπα αποτελέσματα και η βαθμολογία…