Live από το Χαριλάου: Αρης – Πανθρακικός 2-2 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδουν από το “Κλεάνθης Βικελίδης” της Θεσσαλονίκης οι Κώστας Καραγιάννης και Γιάννης Κεσόπουλος

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον σπουδαίο αγώνα ανάμεσα στον Άρη Θεσσαλονίκης και τον Πανθρακικού, που διεξάγεται για την 13η αγωνιστική της Super League. Ο Κώστας Καραγιάννης και ο Γιάννης Κεσόπουλος βρίσκονται στο Χαριλάου και μεταδίδουν όλες τις εξελίξεις…

Καλησπέρα από το Κλεάνθης Βικελίδης και καλό μήνα. παιχνίδι ιδιαίτερο, κρίσιμο για τον Άρη το σημερινό αλλά και για τον Πανθρακικό, που έχει τρεις ήττες στα τελευταία τέσσερα ματς πρωταθλήματος (τέσσερις στα πέντε αν προσθέσουμε και τον αποκλεισμό στο κύπελλο) και θέλει επειγόντως να επιστρέψει στις επιτυχίες, που έχει να γευτεί από τον Οκτώβριο και την Λεωφόρο.

Ωρα 14:20  Bροχερός καιρός στη Θεσσαλονίκη, αλλά γενικά υπάρχει κίνηση έξω από το Κλεάνθης Βικελίδης. Μια απουσία της τελευταίας στιγμής μετράει ο Ζόραν Μιλίνκοβιτς. Ο Νταβίντ Αγκάνθο ένιωσε ενοχλήσεις στο γόνατο του, στην τελευταία προπόνηση της ομάδας, με αποτέλεσμα να μείνει εκτός αποστολής, όπως και οι Παπαδόπουλος, Ιμπέχ. Χωρίς προβλήματα ο Πανθρακικός

Ωρα 14:26  Μόλις μας ήρθαν οι ενδεκάδες. Για τον Άρη ξεκινούν Διούδης, Οικονομόπουλος, Πουλίδο, Τάτος, Αγγελούδης, Ουντόντζι, Τσουμάνης, Μανιάς, Ψυχογιός, Ηρακλής και Ελσνερ. Για τον Πανθρακικό ο Άκης Μάντζιος κατεβάζει Σέρεμετ, Λαδάκη, Ιγκόρ, Χρήστου, Μπαϊκαρά, Κάσες, Τζάνη, Ντιόγκο, Παπαγεωργίου, Ζος και τον αρχηγό Σαρακατσάνο.

Ωρα 14:31  Υπενθυμίζεται ότι ο ¨Αρης ακόμα δεν έχει κερίσει στο Χαριλάου. Και έχει και την χειρότερη επίθεση του πρωταθλήματος.

Ωρα 14:40 Όχι περισσότεροι από 2.500 οι φίθλαθλοι που είναι αυτήν την ώρα στο γήπεδο. Η προσέλευση συνεχίζεται, αλλά μη νομίζεται ότι θα είναι τελικά και τόσο καυτή έδρα όσο λέγονταν σε βάρος του Πανθρακικού. Ο καιρός αλλά και οι φήμες για επεισόδια μάλλον απέτρεψαν πολύ κόσμο να έρθει.

Ωρα 14:44  Αποσύρονται σιγά σιγά οι παίκτες των δύο ομάδων στα αποδυτήρια.

Ωρα 14:50  Διαιτητής του αγώνα είναι ο Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας), με βοηθούς τους Κώστα Ποντίκη (Πρέβεζας), Γιώργο Καλφόγλου (Θεσπρωτίας). Τέταρτος ο Γιώργος Κύζας (Δράμας) και παρατηρητής ο Γιώργος Γιαννόπουλος (Αθηνών)

Ωρα 14:55  Επίσημη είσοδος με διαιτητε΄ς των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Πάμε για την έναρξη.

1′ Εναρξη του αγώνα

6′  Γκοοοοοολ ο Πανθρακικός με τον Κάσες. Με ωραίο πλασέ ύστερα από πάσα του Σαρακατσάνου, ο Πανθρακικός ανοίγει το σκορ στην πρωτη ευκαιρια και για τις δυο ομάδες. Αρης – Πανθρακικός 0-1

8′ Σουτ του Ελσνερ εξω απο την περιοχή μπλοκάρει ο Σέρεμετ

13′ Ο Αρης σιγα σιγα παιρνει τον έλεγχο του αγώνα και ο Πανθρακικός περιμένει να βγει στην κόντρα. 14΄Αστοχη σέντρα απο αριστερα του Ψυχογιού, εκνευρισμός στον κόσμο του Αρη.

15′ Καλή ευκαιρία του Πανθρακικού με σέντρα του Ντιογκο από αριστερα και κεφαλιά του δραστήριου Κάσες μόλις αουτ.

19′ Ο κόσμος του Αρη ενθαρρύνει την ομάδα του αλλα αυτη δεν τον βοηθάει με το παιχνίδι της. Λιγοτερος από κάθε αλλη φορα ο κόσμος στο Χαριλάου.

22′ Πολύ καλά στημένος τακτικά ο Πανθρακικός. Καλύπτει όλους τους κενούς χώρους.

23′ Γκολ για τον Άρη. Σκορερ ο Μανιάς με εκπληκτικό μονοκόματο σουτ ύστερα απο μεταβίβαση με κεφαλιά του Αγγελούδη. Τον γρουσουζέψαμε τον Πανθρακικό, πάνω που είπαμε καλή κουβέντα. Αρης – Πανθρακικός 1-1

25′ Σέντρα σουτ του πρωην παίχτη της Κέρκυρας Τσουμάνη η μπάλα μόλις άουτ, φάση που θύμιζε το γκόλ του Λουκας στο Καζακστάν

26′ Γκοοοοοοοοοοοοοοολ ο Πανθρακικός!!!! Πάλι ο Κάσες αφού πέρασε όλη την άμυνα του Αρη πλάσαρε ανενόχλητος το Διούδη!!! Ενω ο Αρης είχε ανεβάσει την απόδοσή του, έχουμε το Αρης – Πανθρακικός 1-2

29′ Κίτρινη για τον Τζάνη

31′ Κόρνερ με τον Τάτο μπλοκάρει εύκολα ο Σέρεμετ!!!

32′ Χτύπησε ο Τζάνης είναι κάτω στο έδαφος και μπαίνει μέσα το φορείο

33′ Μπαινει μέσα ξανά ο Τζάνης αν και σηκώθηκε ο Εμπό για προθέρμανση.

37′ Αλλαγη για τον Πουλίδο στη θέση του ο Κύργιας.

41′ Κόρνερ με το Τζάνη διώχνουν οι αμυντικοι του Αρη 42′ Λάθος μεταβίβαση του Σέρεμετ αλλα οι παίχτες του Αρη με τον Αγγελούδη και Τάτο δε συνδυάζονται σωστά.

44′ Ανεβαίνει ο Αρης και παροτρύνει ο κόσμος. Κερδίζει κόρνερ που μένει ανεκμετάλλευτο ενω στη κόντρα και οι παίχτες του Πανθρακικού δε συνδυάζονται σωστά.

45′ Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις για το ημίχρονο.

45+1′ Βγαίνει πάλι στη κόντρα ο Ντιογκο και κερδίζει κόρνερ, που μένει ανεκμετάλλευτο.

45+2′ Τέλος Α’ ημιχρόνου Αρης- Πανθρακικός 1-2 με την ομάδα της Θράκης να προηγείται δίκαια στο σκόρ με κορυφαίο τον Κάσες.

46′ Εναρξη β΄ημιχρόνου Αποδοκιμασίες στους παιχτες του Αρη

47′ Απευθείας φάουλ με τον Τάτο εξω απο την περιοχή μπλοκάρει εντυπωσιακά ο Σέρεμετ

50′ Χλιαρο σουτ του Οντόζι πάνω στο Σερεμετ

51′ Δίνει χωρο ο Πανθρακικός και βγαίνει στις αντεπιθέσεις. Αλλαγή για το Πανθρακικό με τον Εμπο στη θέση του Τζάνη.

53′ Νέα κόντρα με Μπαικαρα Κάσες αλλα κόβονται τη τελευταία στιγμή από τους αμυντικούς.

56΄ Αλλαγη για Αρη στη θέση του Αγγελούδη ο Σταυρόπουλος

57′ Μεγάλη ευκαιρία με το Μανιά από πλάγια μπλοκάρει ενστικτωδώς ο σέρεμετ και στη επαναφορά διωχνουν οι αμυντικοι

58′ Καλη προσπάθεια με εναλλαγή Κάσες Ιγκορ αλλα μπλοκάρει ο Διούδης

61′ Γκολ για Αρη.  Σκόρερ ο Τσουμάνης που βγήκε πίσω από την άμυνα ύστερα από πάσα του Ουντόζι και πλάσαρε εντυπωσιακα. Κοιμήθηκε η άμυνα του Πανθρακικού. Αρης – Πανθρακικός 2-2

63′ Μπαλιά από πίσω για τον Ιγκόρ κόβουν οι αμυντικοί.

72′ Κίτρινη για το Τσουμάνη

73′ Σέντρα του Παπαγεωργίου και κεφαλιά του Ιγκόρ άουτ

74′ Στη θέση του Κάσες ο Ζεκίνια

78′ Διπλή αλλαγη μια για κάθε ομάδα. στη θέση του Λαδάκη ο Μερίνο , και στη θέση του Τσουμάνη ο Μαργαρίτης. Ο Λαδάκης τραυματίστηκε αλλα δε δείχνει να είναι κάτι σοβαρό.

80′  Επικίνδυνη σέντρα από δεξιά με Ζεκίνια αλλά κανείς στο κέντρο της άμυνας.

82′ Σουτ  του Οικονομόπουλου ύστερα από πάσα του διαιτητή Κομίνη η μπάλα στα περιστέρια! Κίτρινη ο Ντιόγκο.

84′ Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα

86′ Καλή προσπάθεια του Ζεκίνια που προσπάθησε να περάσει ολη την άμυνα του Αρη αλλα κόπηκε εξω από την περιοχή του Αρη

87′ Σουτ του Σταυρόπουλου από καλή θέση αλλά ευτυχώς η μπάλα άουτ. Καλή ευκαιρία.

90′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+2′ Σουτ του Τάτου η μπάλα άουτ. Κίτρινη στο σέρεμετ για καθυστέρηση

90+4′ Τέλος αγώνα. Αρης- Πανθρακικός 2-2 Δίκαιο αποτέλεσμα για τις δυο ομάδες.

Σας χαιρετούμε από το γήπεδο Χαριλάου με ένα καλό αποτέλεσμα για την ομάδα της Θράκης, που ωστόσο είχε την ευκαιρία να φύγει νικήτρια, προηγήθηκε δύο φορές αλλά ισοφαρίστηκε ισάριθμες. Μείνετε μαζί μας για πλούσιο ρεπορτάζ…