LIVE από το Περιστέρι: Ατρόμητος – Skoda Ξάνθη 0-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Ατρόμητος – Skoda Ξάνθη για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα από το Περιστέρι. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη στο παιχνίδι ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Ατρόμητο για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ωρα 17:45  Μισή ώρα πριν την έναρξη λίγος είναι ο κόσμος που έχει έρθει στο γήπεδο

Ωρα 17:51  Η Ξάνθη διεκδικεί την πρώτη της νίκη, αλλά και το πρώτο τη γκολ στο πρωτάθλημα. Προέρχεται από δύο ισοπαλίες 0-0 με ΠΑΟΚ και ΑΕΚ

Ωρα 17:56  Με την ευκαιρία η ΑΕΚ κέρδισε με 3-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα στον πρώτο χρονικά αγώνα της Κυριακής για την 3η αγωνιστική

Ωρα 17:59  Το άλλο σημερινό παιχνίδι που διεξάγεται την ίδια ώρα είναι το Παναιτωλικός – Πανθρακικός που επίσης μεταδίδεται από το ThrakiSportS

Ωρα 18:03  Αρχική ενδεκάδα Ξάνθης: Τσέναμο, Μπέρτος, Γουάλας, Βασιλάκάκης, Παπαστεριανός, Σολτάνι, Ντιμιτρόφ, Φλίσκας,  Χερέρα, Καρυπίδης, Λουσέρο.

Ωρα 18:05  Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Ουσέρο, Μπιτόλο, Λε Τάλεκ, Φυτανίδης, Πίτου Γκαρσία, Λαζαρίδης, Κιβρακίδης, Ούμπιδες, Μαρσελίνιο, Ναπολεόνι

Ωρα 18:08  Ο Ατρόμητος έχει δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και θέλει να τριτώσει το καλό, αλλά θα πρέπει να πετύχει γκολ στην αδιαπέραστη μέχρι στιγμής άμυνα της Ξάνθης

Ωρα 18:11  Πλησιάζει η ώρα για την είσοδο των δύο ομάδων στο γήπεδο

Ωρα 18:16  Πάμε για την έναρξη του παιχνιδιού

1′ Εναρξη του αγώνα

6′ Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Μαρσελίνιο να σούταρε από την αριστερή γωνία της περιοχής και ο Τσέναμο απέκρουσε σωστά

9′ Ωραία μπαλιά του Μπέρτου για τον Σολτάνι, αυτός έκανε τις προσποιήσεις και το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαστεριανό για μαρκάρισμα στον Ναπολεόνι.

20′  Περισσότερη κατοχή για τον Ατρόμητο στο πρώτο εικοσάλεπτο, χωρίς τις πολύ μεγάλες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες

21′ Σουτ του Μαρσελίνιο από το ύψος της περιοχής, ενώ δεν είχε ισορροπία, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσέναμο.

22′  Βίοι αντίθετοι για Τσέναμο και Μαρσελίνιο. Ο ένας ήρθε από τον Ατρόμητο στην Ξάνθη, ο άλλος μέχρι πριν δυο χρονια στην Ξάνθη, πλέον στον Ατρόμητο.

25′ Σέντρα από τα δεξιά, με τον Ναπολεόνι να πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και τον Φλίσκα να απομακρύνει με το κεφάλι πάνω στη γραμμή.

28′  Συνεχίζεται το ματς μετά από σχεδόν τρίλεπτη διακοπή γιατί έφυγε το δίχτυ μετά την προσπάθεια πιο πριν του Φλίσκα

39′ Φάουλ Ούμπιντες από αριστερά, με τον Λε Ταλέκ να πιάνει την κεφαλιά από κοντά και την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Τσέναμο.

43′ Σουτ του Ερέα έξω από την περιοχή, ο Γκορμπούνοφ μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.

45′  Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.Και κίτρινη στον Ούμπιντες

45’+3′ Ο Ναπολεόνι έκανε το σουτ από δεξιά έξω από την περιοχή, αυτό ήταν κακό και η μπάλα έφυγε εκτός.

45’+4′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Πλασέ του Ναπολεόνι στην κίνηση μέσα από την περιοχή, ο Καρυπίδης απομάκρυνε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

45+5′  Τέλος πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ατρόμητος – Skoda Ξάνθη 0-0.

Ωρα 19:24  Επιτέλους έπεσε ο ήλιος, που έκανε αφόρητη την κατάσταση στα δημοσιογραφικά και πάμε τώρα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με σχετική καθυστέρηση λόγω της καθυστερημένης λήξης του πρώτου.

46′  Εναρξη του δευτερου μέρους. Και αμέσως ευκαιρία για τον Ατρόμητο με σουτ του Ούμπιντες έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Τσέναμο.

55′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γοδόι αντί του Πίτου Γκαρσία. Εχουμε και εσωτεερικές αλλαγές για την Ξάνθη με την εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Καπετάνο να είναι στην κορυφή της επίθεσης, τον Σολτάνι να περνά δεξιά και πάντα αριστερά τον Λουσέρο.

57′  Γκοοοοοοοοοοοοοοολ η Ξάνθη. Ο Σολτάνι ο σκόρερ. Ολα ξεκινούν από ένα λάθος πλάγιο για τον Ατρόμητο, στην εξέλιξη ο Γουάλας γίνεται κάτοχος και βγάζει τη σέντρα από αριστερά, με τον Σολτάνι να βάζει την προβολή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ατρόμητος – Skoda Ξάνθη 0-1

58′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο αντί του Μαρσελίνιο.

60′  Αυτό είναι το πρώτο γκολ της Ξάνθης στο πρωτάθλημα και πανηγυρίζεται δεόντως. Κίτρινη στον Γουάλας.

64′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Βασιλακάκη, η μπάλα απομακρύνθηκε πάνω στη γραμμή.

66′  Μαζεμένες δύο ευκαιρίες για Ατρόμητο με Ουσέρο και Ναπολεόνι, αλλά η μπάλα πέρασε και στις δύο περιπτώσεις έξω από τα δοκάρια  του Τσέναμο.

67′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Στόιτσεφ αντί του Ούμπιντες.

69′ Δευτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπαξεβανίδης αντί του Ερέα.

73′ Ευκαιρία για Ατρόμητο. Φάουλ από αριστερά, το εκτέλεσε ο Στόιτσεφ, ο Λε Ταλέκ πλάσαρε άουτ από κοντά.

74′ Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Κεφαλιά του Γοδόι, έπεσε και μπλόκαρε ο Τσέναμο.

76′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στόιτσεφ, η μπάλα κόντραρε, με τον Τσέναμο να αποκρούει.

85′  Πιέζει για ισοφάριση ο Ατρόμητος, αλλά χωρίς να τα καταφέρνει μέχρι στιγμής. Κρατάει γερά η Ξάνθη

89′ Ο Σολτάνι έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ. Παραλίγο να κλειδώσει τη νίκη η Ξάνθη

90′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων και στο δεύτερο ημίχρονο.

90+2′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Νιέτο αντί του Σολτάνι.

90+3′ Κίτρινη κάρτα στον Τσέναμο για καθυστέρηση.

90+4′ Ευκαιρία για την Ξάνθη για δεύτερο γκολ. Ο Βασιλακάκης πήρε την μπάλα, έδωσε πάσα στον Καπετάνο, που πλάσαρε, με τον Γκορμπούνοφ να αποκρούει.

90+5′ Τέλος του αγώνα. Η αντεπίθεση του Ατρομήτου σταματά με έξυπνο οφσάιντ και σφυρίζει τρεις φορές ο διαιτητής. Πρώτη νίκη για την Ξάνθη στο πρωτάθλημα με το πρώτο της γκολ, σπουδαία εμφάνιση και παραμένει αήττητη έχοντας βγάλει ένα εξαιρετικά δύσκολο πρόγραμμα. Στους πέντε βαθμούς πλέον. Τελικό αποτέλεσμα: Ατρόμητος – Ξάνθη 0-1