LIVE από το Κοκκινόχωμα: Αχαρναϊκός – Πανθρακικός 0-3 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το Κοκκινόχωμα Καβάλας ο Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Αχαρναϊκό, που διεξάγεται στο Κοκκινόχωμα. Ο Δημήτρης Μπακιρτζής βρίσκεται στο γήπεδο και μεταδίδει…

Καλησπέρα, Αυτός είναι ο πρώτος φιλικός αγώνας του Πανθρακικού στην Ελλάδα, μετά τα τρία ματς που έδωσε στην Πολωνία κατά το στάδιο της προετοιμασίας του εκεί.

Ωρα 17:50 Ο Αχαρναϊκός αγωνίζεται στην Football League και προετοιμάζεται αυτήν την περίοδο στην περιοχή του Βώλακα, στην Δράμα.

Ωρα 17:55 Υπενθυμίζεται ότι στην ομάδα του Αχαρναϊκού αγωνίζονται δύο πρώην Κομοτιηναίοι, οι Λιαπάκης και Κοντογουλίδης

Ωρα 18:02  Σε καλή κατάσταση δείχνει ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου, στο οποίο πρόπερσι είχε δώσει τα μπαράζ ανόδου στην Δ’ Εθνική ο ΠΑΟ Κοσμίου

Ωρα 18:15  Μόλις πήραμε τις συνθέσεις. Πάμε να τις δούμε

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Παπαγεωργιου, Σερφά, Σαμπάτ, Εμπο, Μεχία, Κάσες, Πέρες, Τζάνης, Τσουμάνης, Λίτσκας

Αχαρναϊκός: Παγουδης, Σοτουρνάρας,. Μωυσιάδης, Ζόνας, Λιαπάκης, Ιορδανίδης, Νιάρος, Ιβλάν, Κοντογουλίδης, Καλαμιώτης, Μανουσάκης

Ωρα 18:20  Διαιτητής της αναμέτρησης ο Κοτσάνης με βοηθούς τους Δεληγιαράκη και Χατζηνάκη του Συνδέσμου Δράμας

Ωρα 18:25  Περισσότεροι από 100, ίσως και 150 φίλαθλοι, έχουν πληρώσει από πέντε ευρώ που είναι η είσοδος και έχουν έρθει στο γήπεδο. Ανάμεσά τους και αρκετοί Κομοτηναίοι

Ωρα 18:35  Με πεντάλεπτη καθυστέρηση ξεκινάει το φιλικό παιχνίδι

1′  Εναρξη του αγώνα

6′  Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό με φάουλ του Πέρες, πέρασε όμως ανεκμετάλλευτο

10′ Πρώτο δεκάλεπτο στην αναμέτρηση, χωρίς κάτι ουσιαστικό

16′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Ο Κάσες την σέντρα, ο Τσουμάνης την πρώτη κεφαλιά, ο Πέρες την δεύτερη στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και χρίζεται σκόρερ. Αχαρναϊκός – Πανθρακικός 0-1

25′ Νέα ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σουτ του Κάσες, λίγο άουτ…

35′ Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στο τελευταίο δεκάλεπτο, κυρίως παιχνίδι κέντρου με τον Πανθρακικό να έχει την πρωτοβουλία

45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Αχαρναϊκός – Πανθρακικός 0-1

46′ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

50′ Τρεις αλλαγές στο παιχνίδι. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους βγήκε ο Αθανασιάδης και πέρασε ο Πασχαλάκης και βγήκε ο Κάσες και μπήκε ο Μπαϊκαρά για τον Πανθρακικό, ενώ ένα λεπτό μετά βγήκε ο Ιβάν και πέρασε στην θέση του ο Αθανασίου για τον Αχαρναϊκό

52′ Και άλλες αλλαγές για τον Πανθρακικό. Ζδράβος, Χασομέρης, Χρήστου μπαίνουν στην θέση των Πέρες, Μεχία και Παπαγεωργίου

70′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Φραγκούλης την εκτέλεση του φάουλ, Σερφά την κεφαλιά στα δίχτυα. Αχαρναϊκός – Πανθρακικός 0-2

80′ Αλλαγή με ενδιαφέρον για τον Πανθρακικό. Βγαίνει ο Σαμπάτ και μπαίνει ένας 19χρονος Βραζιλιάνος ονόματι Μπράνο, που από ό,τι μαθαίνουμε είναι υπό δοκιμήν

88′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Φάουλ π Γκουτσίδης, προσωρινή απόκρουση του τερματοφύλακα και ο Σερφά από κοντά παίρνει το ριμπάουτ (δείχνει να τραυματίζεται μάλιστα αλλά δεν πρέπει  να έχει κάτι σοβαρό) και γράφει το Αχαρναϊκός – Πανθρακικός 0-3

90’ Τέλος του αγώνα, Με καλή κυκλοφορία της μπάλας και δείχνοντας πολύ καλά στοιχεία αν και απέναντι σε υποδεέστερο αντίπαλο και μπροστά σε περίπου 80 κομοτηναίους οπαδούς του, ο Πανθρακικός διατηρεί για τέταρτο φετινό φιλικό ανέπαφη την εστία του και κερδίζει άνετα στο πρώτο επί ελληνικού εδάφους φιλικό του. Μόνο οι Εμπό και Σερφά αγωνίστηκαν σε όλο το παιχνίδι, όλοι οι υπόλοιποι έγιναν αλλαγές, με τον Μάντζιο να δοκιμάζει όλους τους νεαρούς και να δείχνει ότι ζητά καλή κυκλοφορία. Τελικό αποτέλεσμα: Αχαρναϊκός – Πανθρακικός 0-3

Μείνετε μαζί μας. Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ…