LIVE από το Εθνικό Στάδιο “Ζωσιμάδες”: ΠΑΣ Γιάννινα – Πανθρακικός 2-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την σημαντική αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννενα και τον Πανθρακικό που μάχεται για τη σωτηρία, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι του ThrakiSportS, οπού σε λίγη ώρα ο Πανθρακικός, σε ένα ακόμα κρίσιμο παιχνίδι για αυτόν, φιλοξενείται από τον ΠΑΣ Γιάννενα, με μοναδικό στόχο την πρώτη του εκτός έδρας νίκη αλλά και την πρώτη του στο πρωτάθλημα που θα του αλλάξει την ψυχολογία που βρίσκεται στο ναδήρ και ενόψει του προγράμματος “γολγοθάς” που ακολουθεί.

Ωρα 16:30  Βρισκόμαστε 45 λεπτά πριν την σέντρα και ελάχιστος κόσμος έχει έρθει στο γήπεδο μέχρι στιγμής

Ωρα 16:36  Εγινε πριν λίγο γνωστή επίσημα η ενδεκάδα του Πανθρακικού: Αθανασιάδης, Ποτουρίδης, Λαδάκης, Μεχία, Σερφά, Παπαγεωργίου, Χασομέρης, Μελίσσης, Χαβίτο, Ντιγκινί, Ίγκορ.

Ωρα 16:39  Ενδεκάδα για τους γηπεδούχους του ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Μιχαήλ, Μανιάς, Κοζορώνης, Ακόστα, Τσουκαλάς, Τζημόπουλος, Ναδάλες, Τσάβες, Καρανίκας, Ίλιτς.

Ωρα 16:43  Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε ο Ανανίας Φωτιάδης του Συνδέσμου Σερρών. Βοηθοί του είναι οι Μιχάλης Καρσιώτης, Χρήστος Μπαλτάς των Συνδέσμων Κορινθίας και Αχαΐας, αντίστοιχα.

Ωρα 16:50  Εχουμε φτάσει 25 λεπτά πριν την έναρξη του ματς, συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου αλλά δεν είναι ιδιαίτερα πολύς, κάτι ποθυ δεν έχουνμε συνηθίσει στα Γιάννενα

Ωρα 16:57  Στον πάγκο ο Ελευθερόπουλος έχει τους Πασχαλάκη, Ηλιάδη, Ροζέριο, Σέτι, Χρήστου, Μπαϊκαρά, Νικόλτση.

Ωρα 17:05 Στον πάγκο για τον Γιάννη Πετράκη είναι οι Περιστερίδης, Γιάκος, Γαρουφαλιάς, Σαπαλίδης, Ηλιάδης, Σκόνδρας, Στρούνα.

Όλα έτοιμα για τον αγώνα στους Ζωσιμάδες με τον Πανθρακικό σε τέσσερις αγώνες να είναι αήττητος έχοντας μια νίκη και τρεις ισοπαλίες

1′ Έναρξη αγώνα

4′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό αλλα το σουτ του Λαδάκη διώχνει δύσκολα ο Βελλίδης.

9′ Σουτ του Χασομέρη αλλά η μπαλα καταλήγει άουτ. Καλός ο Πανθρακικός.

12′ Δοκάρι ο ΠΑΣ μετά από κεφαλιά του Ίλιτς.

15′ Ο Μεχία έκανε το δυνατό σουτ με τον Βελλίδη να πέφτει και να αποκρούει.

18′ Ο Ακόστα απαντά με σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει άουτ

23′ Καλός ο Πανθρακικός σε ένα γήπεδο που είναι αήττητος στην Super League.

29′ Το σουτ του Τσάβες δεν απειλει τον Αθανασιάδη

32′ Σουτ του Ακοστα αλλά δεν ανησυχει τον Αθανασιάδη

35′ Κίτρινη στον Χαβίτο για θέατρο σε ανατροπή του μεσα στην περιοχή.

40′ Χαμένο πέναλτι για τον ΠΑΣ , με τον Τσαβες να στελνει τη μπαλα στο οριζόντιο δοκάρι του Αθανασιάδη. Νωρίτερα ο  Ίγκορ που δέχθηκε και την κίτρινη κάρτα ανέτρεψε τον Τζημόπουλο και το καταλόγισε ο Φωτιάδης, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.

45′ Τέλος του πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου ΠΑΣ Γιάννενα-Πανθρακικός 0-0

46′ ‘Έναρξη δεύτερου μέρους με τον Μπαικαρά να παίρνει τη θέση του Χαβίτο.

51′ Απειλεί ο Μανιάς και στη συνέχεια δυνατό σουτ του Κοζορώνη, αλλά η μπάλα αουτ

54′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ σε κεφαλιά του Ακόστα

60′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ροτζέριο αντί του Ίγκορ. Κίτρινη ο Ναδάλες

64′ Τρίτο δοκάρι για τον ΠΑΣ όταν σε κεφαλιά του Μιχαήλ , η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Αθανασιάδη.

67′ Γκολ για τον ΠΑΣ! Ο Μιχαήλ έκανε το 1-0. Ότι δεν έκανε πριν ένα τρίλεπτο, ο Μιχαήλ το έκανε με κεφαλιά μετά εκτέλεση κόρνερ και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Μυριζε γκολ αφου οι γηπεδούχοι πιεζαν ασφυκτικά. ΠΑΣ Γιάννενα-Πανθρακικός 1-0.

72′ Κίτρινη στο Ροτζέριο για θέατρο μεσα στην περιοχή.

77′ Κίτρινη ο Μελίσσης

78′ Ευκαιρια για τον ΠΑΣ όταν το φαουλ του Τσάβες απομακρύνει με γροθιές ο Αθανασιάδης. Πιέζει ο ΠΑΣ για να καθαρίσει το παιχνίδι.

81′  Ο Νικόλτσης στη θέση του Λαδάκη κλείνοντας τις αλλαγές του ο Ελευθερόπουλος θέλοντας να ρισκάρει στην επίθεση.

82′ Ο Γιάκος στη θέση του Μανιά για τον ΠΑΣ.

84′ Ο Αθανασιάδης κρατά τον Πανθρακικό στο παιχνίδι, όταν δυνατό σουτ του Τσαβες διώχνει την μπάλα.

88′ Κίτρινη στον Σερφά

90′ Ο Σαπαλίδης στη θέση του Ακόστα.

90+1′ Ο Αθανασιάδης σταματά πάλι τον Τσαβες

90+2′ Γκολ για τον ΠΑΣ! Ο Ίλιτς έκανε το 2-0. Ο Πανθρακικος ανέβηκε μπροστα να ισοφαρίσει και σε αντεπίθεση ο Ιλιτς με πλασέ νίκησε τον Αθανασιάδη. ΠΑΣ Γιάννενα-Πανθρακικός 2-0.

90+3′ Λήξη αγώνα. Ο Πανθρακικός δύσκολα δείχνει πως θα γλιτώσει το μοιραίο έχοντας τρεις βαθμούς με εύκολο θεωρητικά πρόγραμμα. Τελικό αποτέλεσμα ΠΑΣ Γιάννενα-Πανθρακικός 2-0.