LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Βέροια 1-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το ΔΑΚ Κομοτηνής ο Γιάννης Παπαδόπουλος

– Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και τη Βέροια για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος βρίσκεται στο ΔΑΚ και μεταδίδει…

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι του ThrakiSportS απο το ΔΑΚ Κομοτηνής, οπού σε λίγη ώρα ο γηπεδούχος Πανθρακικός, σε ένα ακόμα κρίσιμο παιχνίδι για αυτόν, υποδέχεται τη δυνατή φέτος Βέροια, με μοναδικό στόχο την τρίτη νίκη του για το πρωτάθλημα στη φετινή Super League.

14:30 Μόλις πήραμε τις συνθέσεις. Για τον Πανθρακικό ξεκινάνε οι Αθανασιάδης, Μεχία, Τζάνης, Κάσες, Παπαγεωργίου, Έμποου, Μπαϊκαρά, Ντιγκινί, Τσουμάνης, Λαδάκης, Ποτουρίδης ενώ για την Βέροια οι Καντιμοίρης, Μπράβο, Αραγονές, Όστοϊτς, Κάλι, Βεργώνης, Μπατιόν, Καλτσάς, Μπεν, Ντουμίτρου, Παυλίδης.

14:37 Στον πάγκο για τον Πανθρακικό βρίσκονται οι Πασχαλάκης, Οκάτσι, Πέρεζ, Αράμπα, Χασομέρης, Χρήστου και Ρομέου, ενώ για την Βέροια οι Τζινάρ, Μπαργκάν, Κάμπορα, Νταβίντ Βάσκες, Χοκίν Ασπάρθα, Σέντρικ και Άρτσε.

14:45 Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ιωαννίδης από την Αργολίδα με βοηθους τους Μπαλτά (Αχαιας) και Φαντόπουλο (Πειραιά), ενώ τέταρτος είναι ο Κομίνης από την Θεσπρωτία.

14:52 Κακός ο αγωνιστικός χώρος από την βροχή που έπεφτε τις προηγούμενες μέρες, αλλά και την επιβάρυνση από τον αγώνα της Τετάρτης με τον Αστέρα Τρίπολης.

14:57 Επίσημη είσοδος των δύο ομάδων. Περίπου 1000 θεατές στις εξέδρες του ΔΑΚ Κομοτηνής, περίπου 40 είναι οι φίλοι της Βέροιας στη θύρα των φιλοξενουμένων.

1′ Έναρξη αγώνα

10′ Γκοοοοοολλλλ για τον Πανθρακικό. Πολύ όμορφη ενέργεια και γύρισμα από τον Κάσες από τα δεξιά, ο Τζάνης από κοντά ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.  Πανθρακικός-Βέροια 1-0

14′ Καλό σουτ του Ντιγκινί, ο Καντιμοίρης θα αποκρούσει και η άμυνα της Βέροιας θα απομακρύνει.

20′ Σουτ του Τσοκάνη, ο Καντιμοίρης θα αποκρούσει, με τον Τζάνη να παίρνει το ριμπάουντ αλλά να μην μπορεί να σκοράρει.

31′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι για τον Κάλι.

33′ Εκτέλεση φάουλ από τον Τζάνη, η μπάλα θα περάσει άουτ

37′ Σουτ του Καλτσά, ο Αθανασιάδης σε κόρνερ

40′ Στο έδαφος ο Κάσες, δε μπορεί να συνεχίσει και στη θέση του ο Γκιγιέρμο Πέρεζ

45′ Τέλος ημιχρόνου. Ο Πανθρακικός σε γενικές γραμμές είναι καλύτερος, με εξαίρεση το τελευταίο δεκάλεπτο που η Βέροια πήρε τον έλεγχο του αγώνα. Τέλος ημιχρόνου Πανθρακικός-Βέροια 1-0

46′ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χρήστου περνάει στη θέση του Τζάνη.

49′ Πολύ καλό σουτ του Βεργώνη, η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά για διαμαρτυρία.

59′ Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μπαργκάν στη θέση του Παυλίδη.

68′ Αναγκαστική αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Μαλόν περνάει ο Σέντρικ.

72′ Εκπληκτική ευκαιρία για τον Πανθρακικό από αυτές που δεν χάνονται. Εκπληκτική προσπάθεια του Ντιγκινί, θα περάσει όλη την άμυνα της Βέροιας, θα μπει στην περιοχή θα σουτάρει, η μπάλα θα χτυπήσει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Καντιμοίρη, η μπάλα θα φτάσει στον Πέρεζ που θα τριπλάρει έναν αμυντικό όμως θα σουτάρει ψηλά άουτ.

79′ Τελευταία αλλαγή για την Βέροια. ο Κάμπορα στη θέση του Ντιμίτρου.

80′ Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Ραούλ Μπράβο που κλώτσησε εκτός φάσης παίκτη του Πανθρακικού.

81′ Κίτρινη κάρτα στον Χρήστου.

86′ Νέα ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Μεχία να μπαίνει μόνος και να σουτάρει, με τον Καντιμοίρη να διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ.

86′ Κίτρινη στον Πέρεζ.

89′ Γκολ για την Βέροια, που παγώνει το ΔΑΚ Κομοτηνής. Σε φάση που εβγαιναν δύο παίκτες του Πανθρακικού με δύο της Βέροιας θα γίνει λάθος πάσα, η Βέροια θα βγει στην επίθεση, η μπάλα θα φτάσει στα δεξιά στον Μπεν που θα περάσει δύο παίκτες, θα σεντράρει και ο Καλτσάς με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή θα ισοφαρίσει. Πανθρακικός – Βέροια 1-1.

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+1′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Αράμπα στη θέση του Λαδάκη.

90+3′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου.

90+4′ Τέλος του αγώνα. Ο Πανθρακικός κατάφερε να έρθει ισόπαλος με τη Βέροια, σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να το είχε καθαρίσει νωρίτερα με τις ευκαιρίες που είχε, όμως κόντρα στη ροή η Βέροια ισοφάρισε, με τον Πανθρακικό να αφήνει άλλους δύο βαθμούς στην έδρα του.

Ακολουθεί ρεπορτάζ, φωτορεπορτάζ και δηλώσεις των πρωταγωνιστών.