LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – ΠΑΣ Γιάννινα

Μεταδίδει ο Δημήτρης Μπακιρτζής

– Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την μετάδοση του αγώνα ανάμεσα στον Πανθρακικός και τον ΠΑΣ Γιάννινα για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Δημήτρης Μπακιρτζής μεταδίδει…

Καλησπέρα! Δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, πρώτο εντός έδρας παιχνίδι για τον Πανθρακικό απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ώρα 18:32 Ο αγώνας έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στο ΔΑΚ Κομοτηνής στις 19:15. Μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports 2, στην ομογένεια από τον Αntenna Satellite, ραδιοφωνικά από όλα τα αθλητικά ραδιόφωνα και διαδικτυακά από το ThrakiSportS.

Ώρα 18:36 Οι δύο ομάδες προέρχονται από διαφορετικά αποτελέσματα στην πρεμιέρα: Η ομάδα της Κομοτηνής ηττήθηκε στην Κέρκυρα με 2-1, ενώ ο ΠΑΣ κέρδισε τον Αστέρα Τρίπολης με 3-1.

Ώρα 18:42 Στους 28 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στην Κομοτηνή. Στο 38% η υγρασία. Σχετικά λίγος κόσμος βρίσκεται στο γήπεδο. Διαιτητής είναι ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος (Τρικάλων). Βοηθοί του οι Βέρρης (Λέσβου) και Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας).

Ώρα 18:47 Πάμε στις ενδεκάδες των δύο ομάδαων:

Πανθρακικός: Φερνάντες – Χρήστου, Εμπόου, Σερφά – Πέρεθ Μορένο, Μεχία, Μπαϊκαρά, Ποτουρίδης, Παπαγεωργίου – Ντιγκινί, Ντε Σόουζα

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης – Στρούνα, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ντάσιος – Λίλα, Τσουκαλάς – Ακόστα Ριβέρα, Γιάκος, Κοροβέσης – Ίλιτς

1′ Έναρξη του αγώνα στην Κομοτηνή μεταξύ Πανθρακικού και ΠΑΣ Γιάννινα.

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ: Σουτ με το αριστερό του Τσουκαλά, από γύρισμα του Ίλιτς και λίγο πίσω από το πέναλτι, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Κόντρα στη ροή του αγώνα απειλούν οι γηπεδούχοι. Ο Πέρεθ επιχείρησε σέντρα-σουτ από τα αριστερά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!

13΄ Σουτ του Παπαγεωργίου για τους γηπεδούχους, η μπάλα άουτ.

21΄ Κεφαλιά από τον Εμπόου, που βρέθηκε σε καλή θέση μετά από κόρνερ, η μπάλα πολύ άουτ.

22΄ Σέντρα του Ποτουρίδη από τα αριστερά, την κεφαλιά του Ίγκορ απομακρύνει ο Βελλίδης.

31΄ Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.

32′ Γκολ για τον ΠΑΣ, 0-1. Σκόρερ ο Ακόστα με πλασέ εντός περιοχής, μετά από ενέργεια που άρχισε με κατά μέτωπο επίθεση του Γιάκου. Κακή η άμυνα των γηπεδούχων. Πανθρακικός – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1

35΄ Κίτρινη κάρτα για τον Σερφά του Πανθρακικού.

38΄ Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Σουτ του Ίγκορ, εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ. Από κόρνερ του Πέρεθ, ο Σερφιά πιάνει την κεφαλιά με τον Βελλίδη να πέφτει θεαματικά στην αριστερή του γωνία και να σώζει τον ΠΑΣ.

42΄ Γύρισμα του Ίγκορ στον Ντιγκινί, που με τον Βελλίδη εξουδετερωμένο σκοράρει. Δεν μετρά το τέρμα, διότι η μπάλα έχει βγει πριν την κεφαλιά-πάσα του Ίγκορ.

45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Κομοτηνή, όπου βρίσκει τον Πανθρακικό πίσω στο σκορ απέναντι στην ομάδα των Ιωαννίνων με το τέρμα του Ακόστα. Ημίχρονο: Πανθρακικός – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1

46′ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

46′ Ο Πανθρακικός ξεκινάει με μία αλλαγή: ο Τζάνης στη θέση του Χρήστου.

49′ Σουτ του Τζάνη, έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.

54′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σέντρα του Ποτουρίδη αλλά η προβολή από τον Ιγκόρ είναι άστοχη.

57′ Γκοοοοοοοοοοοοοολ για τον Πανθρακικό, 1-1. Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα 25 μέτρα από τον Τζάνη με την μπάλα να καταλήγει στη δεξιά γωνία του Βελλίδη. Πανθρακικός – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

60′ Κεφαλιά του Λίλα για τον ΠΑΣ Γιάννινα με την μπάλα να φεύγει άουτ.

70′ Εκτέλεση φάουλ από τον Ακόστα με την μπάλα να βρίσκει στο τείχος και να καταλήγει στον Γιάκο, το σουτ του οποίου μπλοκάρει ο Φερνάντες.

73′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό με τον Κάσες να περνάει στη θέση του Ντιγκινί.

74′ Σουτ του Τζάνη, έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.

76′ Συνδυασμός Κάσες – Ιγκόρ με τον τελευταίο να σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά ο Βελλίδης μπλοκάρει.

79′ Άλλη μια ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Ιγκόρ να παίρνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα φεύγει άουτ.

80′ Τρίτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Αράμπα στη θέση του Γκιγέρμο Πέρεθ.

82′ Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Μπέριο αντί του Τσουκαλά.

85′ Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.

87′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κρητικός στη θέση του Ακόστα.

90′ Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Μανιά να περνά στη θέση του Ίλιτς.

90′ Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+2′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τζάνη αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Αράμπα να μην μπορεί να κάνει την προβολή από καλή θέση.

90+5′ Λήξη του παιχνιδιού στην Κομοτηνή, με τον Πανθρακικό να έρχεται ισόπαλος απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1