LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Ολυμπιακός 3-4 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση Πανθρακικός – Ολυμπιακός Πειραιώς για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Οι Δημήτρης Μπακιρτζής και Κώστας Καραγιάννης βρίσκονται στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδουν…

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσετε την εξέλιξη στο παιχνίδι Πανθρακικός – Ολυμπιακός για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ωρα 18:25  Ο Ολυμπιακός με 11 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια θέλει να διευρύνει το σερί του. Ήδη θεωρητικά έχει σπάσει το σερί της ομάδας του Μπούκοβι, αν συνυπολογίσουμε και τη νίκη στα χαρτιά επί του Παναθηναϊκού, αλλά για να είναι και τυπικά εντάξει, θέλει να νικήσει απόψε.

Ωρα 18:29  Από την πλευρά του ο Πανθρακικός προέρχεται από ένα σερί καλών εμφανίσεων και τις δυο πρώτες φετινές του νίκες, το προηγούμενο Σάββατο στο Περιστέρι επί του Ατρομήτου για το πρωτάθλημα και την Τρίτη επί του Ολυμπιακού Βόλου για το Κύπελλο.

olimpiakosΩρα 18:36  Μια ώρα πριν την έναρξη του αγώνα ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο, με τους φίλους του Ολυμπιακού να έρχονται σιγά σιγά και να κρεμάμε τα πανό τους.

Ωρα 18:41 Η σύνθεση του Πανθρακικού: Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Σερφα, Σέτι, Ψάλτης, Μουδούρογλου, Μπαικαρά, Χαβίτο, Ντιγκινί

Ωρα 18:47 Η σύνθεση του Ολυμπιακού που επέλεξε ο Μάρκο Σίλβα: Ρομπέρτο, Ομαρ, Σιόβας, Ντα Κόστα, Κασάμι, Φορτούνης, Ντουρμάζ, Μαζουακού, Ερνάνι, Καμπιάσο, Φινμπόγκασον.

Ωρα 18:53 Στο πάγκο του  Πανθρακικού ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος έχει τους Αθανασιάδη, Μπουγαίδη, Χρήστου, Ηλιάδη, Παπαχρήστο, Μαρκόπουλο και Νικόλτση.

Ωρα 18:59 Στο πάγκο του Ολυμπιακού βρίσκονται οι Καπίνο, Μποτία, Μιλιβόγεβιτς, Ιντέγε, Ντομίνγκεζ, Σαλίνο και Σεμπά.

Ωρα 19:03 Δυστυχώς πριν από λίγο η Ξάνθην ηττήθηκε 0-2 από τον Πλατανιά, ενώ και ο επόμενος αντίπαλος του Πανθρακικού ο Ηρακλής πέτυχε μεγάλο διπλό κερδίζοντας 1-2  τον Αστέρα Τρίπολης.

Ωρα 19:11 Δαβίδ εναντίον Γολιάθ σήμερα με τον Ολυμπιακό μετά την εκδικαση του αγώνα της Λεωφόρου με τον Παναθηναικό να βρίσκεται πρώτος με 36 πόντους φιλοδοξώντας να μεγαλώσει το ρεκορ για το 13/13, ενώ ο Πανθρακικός έχει μόλις 7 βαθμούς προερχόμενος ωστόσο από το μεγάλο διπλό μεσα στο Περιστέρι.

Ωρα 19:16 Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμα τους και γύρισαν στα αποδυτήρια.

Ωρα 19:21  Ο κόσμος της Κομοτηνής δεν έδειξε το ενδιαφέρον που θα περίμεναν οι διοικούντες της ομάδες. Περίπου 2500 με 3000 ατομα στο γήπεδο.

Ωρα 19:28  Οι δυο ομάδες κανουν την είσοδό τους μαζί στο γήπεδο και σε λίγο όλα έτοιμα για την έναρξη.

Ωρα 19:31 Έναρξη αγώνα.

2′ Γκολ του Κασάμι ακυρώνεται σωστά σαν οφ σαιντ.

8′ Ο Ολυμπιακός έχει τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, αλλα ο Μουδούρογλου έκενε κακή μπαλια στον Ντιγκινί στην αντεπίθεση αυτή του Πανθρακικου.

11′ Τρομερή ευκαιρία για τον Πανθρακικό οταν ο Σερφα απο εκτέλεση κορνερ μόνος του εστειλε με κεφαλια την μπάλα άουτ.

14′ Γκολ για τον Ολυμπιακο! Σκόρερ ο Ντουρμαζ με εκτέλεση φαουλ και κακή εκτίμηση του Πασχαλάκη. Πανθρακικός-Ολυμπιακός 0-1.

15′ Γκοοοοοοολ για τον Πανθρακικο!!! Άμεση απάντηση του Πανθρακικού με τον Ντιγκινί που με ωραία προσπάθεια νίκησε τον Ρομπέρτο. Πανθρακικός-Ολυμπιακός 1-1.

22′ Ο Ολυμπιακός πιέζει αλλά ο Πανθρακικός είναι πολύ επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις.

28′ Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό αλλά ο Καμπιάσο μόνος απέναντι στον ανύμπορο Πασχαλάκη στελνει με κεφαλιά την μπάλα άουτ.

37′ Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό αλλά διώχνει ο Πασχαλάκης σε κόρνερ τις προσπάθειες των Φιμπόγκανσον και Ντουρμαζ.

38′ Αντεπίθεση με προυποθεσεις του Πανθρακικού κόβεται αφού η μπαλια δεν φτάνει στον Μουδούρογλου που ακολουθούσε την φάση.

39′ Κίτρινη Φορτούνης.

41′ Καλή απόκρουση Πασχαλάκη σε μακρινό συρτό σουτ του Καμπιάσο.

42′ Κίτρινη σε Μπαικαρά.

43′ Κεφαλιά του Ντα Κόστα μόλις άουτ από το αριστερό δοκαρι.

44′ Πιέζει ο Ολυμπιακός που χανει νεα ευκαιρία με τον Φιμπόγκανσον.

45′ Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Πολύ καλός ο Πανθρακικός στο πρώτο μέρος. Αποτέλεσμα ημιχρόνου Πανθρακικός-Ολυμπιακός 1-1.

46′ Έναρξη δεύτερου μέρους.

47′ Γκολ για τον Ολυμπιακο. Σκόρερ ο Φορτούνης με αμφισβητούμενο πέναλτι που κέρδισε ο Φιμπόγκανσον από τον Σερφά. Ενα πέναλτι που μάλλον δεν έγινε ποτέ. Πανθρακικός-Ολυμπιακός 1-2.

55′ Έπεσε καπως ο ρυθμός του Ολυμπιακού που μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και έφτασε την κατοχή μπάλας στο 75%-25%.

58′ Ο Ηλιαδης περνάει στη θέση του Μουδούρογλου στην πρώτη αλλαγή του Ελευθερόπουλου.

63′ Απειλητικός ο Ολυμπιακός αλλά την μπαλια του Φιμπόγκανσον δεν πρόλαβε ο Ερνάνι.

66′  Γκολ για τον Ολυμπιακο. Σκόρερ ο Φιμπόγκανσον με καθαρό πέναλτι που κέρδισε ο Καμπιάσο  από τον Ηλιάδη. Πανθρακικός-Ολυμπιακός 1-3.

67′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Σεμπά στη θέση του Ερνάνι.

68′ Καλό σουτ του Ηλιάδη σε κορνερ εντυπωσιακά διώχνει ο Ρομπέρτο.

71′ Ο Τσόρι στη θέση του Φορτούνη.

74′ Καλο σουτ του Καμπιάσο άουτ.

76′ Ο Μαρκόπουλος στη θέση του Ψάλτη.

78′ Επιστροφή Μποτία  μετά από ένα μήνα πάιρνοντας τη θέση του Ντα Κόστα.

80′ Γκολ για τον Ολυμπιακο. Σκόρερ ο Σεμπά που παίρνει το … ριμπάουντ σε απόκρουση του Πασχαλακη και με πλασέ σκοραρει. Πανθρακικός-Ολυμπιακός 1-4.

88′ Γκοοοοοοολ για τον Πανθρακικο! Ωραιος συνδυασμος για τον Πανθρακικό και ο Ηλιάδης σκοράρει στέλνωντας την μπάλα στο γαμα του Ρομπέρτο. Πανθρακικός-Ολυμπιακός 2-4.

90′ Γκοοοοοοολ για τον Πανθρακικο! Νεος ωραιος συνδυασμος για τον Πανθρακικό και ο Ντιγκινί στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού πλασαρει με ψιλοκρεμαστό σουτ τον Ρομπέρτο. Πανθρακικός-Ολυμπιακός 3-4.

90+2′ Αμφισβητούμενη φαση με τον Πανθρακικό να ζητά πέναλτι σε ανατροπή του Ηλιάδη και το αρνείται ο Καλογερόπουλος.

90+3′ Λήξη αγώνα. Ο Πανθρακικός πήγε να κάνει το θαύμα αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κατι περισσότερο από την μείωση του σκορ. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός-Ολυμπιακός 3-4.

Κάπου εδώ ξεκινά το ρεπορτάζ. Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας, σε επόμενες αναρτήσεις όλες οι λεπτομέρειες…