LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – ΟΦΗ 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από τo ΔΑΚ Κομοτηνής o Δημήτρης Μπακιρτζής

– Ο Πανθρακικός υποδέχεται σε λίγα λεπτά τον ΟΦΗ στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής της Super League σε ένα οριακό παιχνίδι για την μετέπειτα πορεία του στο πρωτάθλημα, αφού προέρχεται απο τρεις συνεχόμενες εκτός έδρας ήττες και βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 5 πόντους.

Καλησπέρα από το ΔΑΚ Κομοτηνής, όπου θα παρακολουθήσετε ζωντανά από το Thrakisports την αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα σε Πανθρακικό και ΟΦΗ, και την τρίτη μόλις στην πόλη την Κομοτηνής για την ομάδα της Θράκης.

Ώρα 16:40 Από αρνητικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα και από θετικές εμφανίσεις στο φινάλε των αγώνων του Κυπέλλου προέρχονται οι δυο ομάδες, ο Πανθρακικός κατάφερε να πάρει ισοπαλία από τον Ατρόμητο την Τετάρτη, ενώ ο ΟΦΗ  νικήσε στις καθυστερήσεις μια ημέρα αργότερα, την Ξάνθη.

Στο πρωτάθλημα όμως και οι δυο ομάδες έχασαν, ο Πανθρακικός με 3-1 στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό, ενώ ο ΟΦΗ με 3-2 από τον Αστέρα Τρίπολης στο Ηράκλειο. Οι γηπεδούχοι είναι σε δεινή θέση, έχοντας μόλις πέντε βαθμούς, ενώ ο ΟΦΗ είναι στους 9, αλλά έχει προβλήματα με τη παραμονή ή μη του Γκατούζο λόγω των χρεων της ομάδας προς τους παίχτες.

Ώρα 16:45  Δυο ήταν τα προβλήματα για τον Άκη Μάντζιο, οι Χρήστου και Τζάνης. Αμφότεροι τέθηκαν στην διάθεση του προπονητή τους, για το σημαντικό εντός έδρας παιχνίδι με τον ΟΦΗ. Οι δύο ποδοσφαιριστές είχαν τραυματιστεί στο Αγρίνιο και η συμμετοχή τους, όλη την εβδομάδα, ήταν αμφίβολη. Τελικά όμως όλα καλά, καθώς συμπεριλαμβάνονται στην αποστολή, του σημερινού κρίσιμου αγώνα.

Ώρα 16:49 Η ενδεκάδα για τον Πανθρακικό: Αθανασιάδης, Μεχία, Τζάνης, Κάσες, Χασομέρης, Σερφά, Εμπόου, Μπαϊκαρά, Χρήστου, Λαδάκης και Ιγκόρ.
Στον πάγκο των γηπεδούχων είναι οι: Φερνάντες, Ντιγκινί, Ποτουρίδης, Αράμπα, Τσουμάνης, Μορένο και Παπαγεωργίου.

Ώρα 16:51 Οι 11 του ΟΦΗ: Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Κουτσιανικούλης, Πετρόπουλος, Ραζάκ, Ντάνι Φερνάντεθ, Μερεμπασβίλι, Στάθης, Μακρής και Μιλιάζες.
Για τον ΟΦΗ αναπληρωματικοί είναι οι: Αγριμάκης, Μπανούσης, Μονιάκης, Σίσιτς, Μαϊρόν, Λαμπρόπουλος και Μεϊτέ.

Ώρα 17:15 Σέντρα στον αγώνα.

1‘ Έναρξη αγώνα

8′ Ο Πανθρακικός επιχείρησε να απειλήσει με κεφαλιά σε μία ξαφνική επίθεσή του. Ο Λόρια δεν αιφνιδιάζεται.

10′ Φάουλ από τον Μεχία που διώχνει με γροθιές ο Λόρια.

13′ Πολύ καλό φάουλ από τον Μερεμπασβίλι και δύσκολη επέμβαση σε κόρνερ από τον πορτιέρο των Θρακιωτών.

27′ Δύο σουτ από τον ΟΦΗ. Ένα με τον Πετρόπουλο και ένα με τον Αντελέγιε από πολύ κοντά που φεύγει ψηλά άουτ.

35‘ Ο Μπανούσης στο ματς αντί του Φερνάντεθ.

41′ Φωνάζουν για πέναλτι από τον Πανθρακικό μετά από μαρκάρισμα από πίσω στον Ίγκορ.

Τέλος Α’ ημιχρόνου. Παίχτηκαν τα 2 λεπτά του επιπρόσθετου χρόνου. Πανθρακικός- ΟΦΗ 0-0

50′ Πολύ ωραία και επικίνδυνα γύρισε ο Μερεμπασβίλι όμως το σουτ του περνάει παράλληλα και προς την γραμμή του πλαγίου άουτ.

54′ Νέο ρήγμα από τον Μερεμπασβίλι που κάνει μία σέντρα που δεν εγκυμονεί όμως σαφείς κινδύνους για την αντίπαλη άμυνα.

56′ Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ με τον Πετρόπουλο από πολύ καλή θέση να σουτάρει ψηλά άουτ.

60′ Κεφαλιά του Πετρόπουλου με τον Αθανασιάδη να βγάζει πολύ δύσκολα την μπάλα κόρνερ.

73′ Σουτ με το δεξί από τον Μορένο άουτ.

85′ Σουτ από τον Μπαϊκαρά έξω.

87′ Αποβολή για τον ΟΦΗ με τον Μπανούση.

90′ Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+5′  Τέλος αγώνα. Δεν τα κατάφερε ο Πανθρακικός και συνεχίζει στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός- ΟΦΗ 0-0