LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Λεβαδειακός 1-3 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την σημαντική αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Λεβαδειακό που μάχονται για τη σωτηρία, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι του ThrakiSportS απο το ΔΑΚ Κομοτηνής, οπού σε λίγη ώρα ο γηπεδούχος Πανθρακικός, σε ένα ακόμα κρίσιμο παιχνίδι για αυτόν, υποδέχεται τον Λεβαδειακό, με μοναδικό στόχο την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα που θα τον βγάλει από τις δύο τελευταίες θέσεις στον βαθμολογικό πίνακα.

Ωρα 15:20 Πολύ σημαντικό για τον Πανθρακικό το σημερινό παιχνίδι, καθώς η ομάδα της Κομοτηνής μετά από πέντε αγωνιστικές έχει μόλις δύο βαθμούς και φυσικά δεν έχει πετύχει νίκες. Πάντως τους δύο αυτούς βαθμούς τους έχει πάρει με τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο στον πάγκο.

Ώρα 15:26 Σε 10 αγώνες ανάμεσα στις δύο ομάδες ο Πανθρακικός έχει 4 νίκες, 4 ήττες, ενώ δύο παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα. Στην Κομοτηνή ο Πανθρακικός  έχει 3 νίκες και δύο ήττες.

Ώρα 15:29 Δεύτερη φορά επισκέπτεται ο Άκης Μάντζιος την Κομοτηνή, μετά το διαζύγιο με τον Πανθρακικό. Και η πρώτη φορά ήταν με τον Λεβαδειακό, όπου στις 25 Ιανουαρίου 2015 γνώρισε την ήττα με 1-0.

Ώρα 15:33 Οι συνθέσεις των δύο ομάδων. Για τον Πανθρακικό ξεκινάνε οι Αθανασιάδης, Μπαϊκαρά, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Σερφά, Μεχία, Ροτζέριο, Βάλτερ, Χαβίτο, Χασομέρης και Ντιγκινί, ενώ για τον Λεβαδειακό ξεκινάνε οι Τσιντώτας, Τριποτσέρης, Στάθης, Μιλίαζες, Ούον, Μουλόπουλος, Γιακουμάκης, Γιάχιτς, Μάντζιος, Φαβάλι και Ναβάρο.

Ώρα 15:39 Στον πάγκο για τον Πανθρακικό βρίσκονται οι Πασχαλάκης Χρήστου, Παπαγεωργίου, Λαδάκης, Ηλιάδης, Νικόλτσης και Μαρκόπουλος, ενώ για τον Λεβαδειακό στον πάγκο είναι οι Βερέμκο, Μπελγκαζουανί, Νικολάου, Θέος, Μάρκοβιτς, Μανωλάς, Μίνγκας.

Ώρα 15:45 Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αριστείδης Βάτσιος από τον Σύνδεσμο Δυτικής Αττικής, με βοηθούς τους Νικόλαο Καραϊσαρίδη από τον Σύνδεσμο Πιερίας και τον Πέτρο Πάτρα από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας, ενώ τέταρτος διαιτητής είναι ο Γεώργιος Κύζας από το Σύνδεσμο Δράμας.

Ώρα 15:51 Ποδοσφαιρικός ο καιρός αυτή τη στιγμή στην Κομοτηνή, με τη θερμοκρασία να αγγίζει τους 22 βαθμούς. Πάντως η προσέλευση του κόσμου είναι πολύ μικρή, καθώς αυτή τη στιγμή στο γήπεδο βρίσκονται περίπου 800 θεατές, με την προσέλευση πάντως να συνεχίζεται.

Ώρα 15:58 Οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη εμφάνιση στο γήπεδο. Όλα έτοιμα να αρχίσει το παιχνίδι.

Ώρα 16:00 Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Βασίλη Κοντοβαζαινίτη.

1′ Έναρξη του αγώνα.

4′ Πρώτη φάση του παιχνιδιού για το Λεβαδειακό. Το δυνατό σουτ του Μιλιάζες θα περάσει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Αθανασιάδη.

10′ Νέο σουτ του Μιλιάζες έξω από την περιοχή, μετά από απομάκρυνση των αμυντικών, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

12′ Πρώτη μεγάλη φάση για τον Πανθρακικό. Ο Ντιγκινί βρέθηκε απέναντι από τον Τσιντώτα μετά από πάσα ου Χασομέρη, όμως ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ.

17′ Δυνατό σουτ  του Ροτζέριο έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι για τον Φαβάλι.

21′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, όταν από πολύ ωραίο φάουλ του Μιλιάζες από το ύψος της μεσαίας γραμμής η μπάλλα βρέθηκε στα δεξιά πλευρά στον Μάντζιο, έγινε η συρτή σέντρα, η μπάλα κόντραρε στον Ντιγκινί και βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Αθανασιάδη, που έπεσε στη γωνία του.

23′ Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη.

28′ Πέναλτι για τον Πανθρακικό. Ο Βάλτερ εκτελεί το κόρνερ που κέρδισε στην προηγούμενη φάση, ο Μελίσσης σηκώνεται για κεφαλιά όμως θα δεχθεί αγκωνιά από τον Μάντζιο και ο διαιτητής της αναμέτρησης δείχνει το σημείο του πέναλτι. Κίτρινη κάρτα στον Μάντζιο.

30′ Γκοοοοοοοοολ για τον Πανθρακικό. Ο Ροτζέριο θα στείλει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Τσιντώτα, ο οποίος θα πέσει στην αντίθετη πλευρά, και θα ανοίξει το σκορ. Πανθρακικός – Λεβαδειακός 1-0.

34′ Συρτό σουτ του Βάλτερ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

41′ Πάσα του Βάλτερ στον Ντιγκινί, ο τελευταίος θα σουτάρει συρτά, όμως η μπάλα θα περάσει παράλληλα από την εστία του Τσιντώτα.

42′ Φοβερή φάση στην περιοχή του Πανθρακικού, με τον Φαβάλι να περνάει δύο παίκτες να σουτάρει, ο Αθανασιάδης έδιωξε σε πρώτη φάση, η μπάλα βρέθηκε στα πόδια του Μάντζιου που με τον Αθανασιάδη εξουδετερωμένο σούταρε, όμως η μπάλα κόντραρε στον Μελίσση και στη συνέχεια απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς.

45′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις. Πολύ καλό παιχνίδι με πολλές φάσεις και στις δύο εστίες. Ο Λεβαδειακός ξεκίνησε καλύτερα, όμως ο Πανθρακικός μετά το 10′ ανέβηκε και προηγείται με την εκτέλεση πέναλτι από τον Ροτζέριο. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Πανθρακικός – Λεβαδειακός 1-0.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

49′ Τεράστια διπλή ευκαιρία από τον Βάλτερ, που στην αρχή θα βρεθεί απένατι από τον Τσιντώτα, θα σουτάρει, ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού θα αποκρούσει, η μπάλα θα φτασει και πάλι στον παίκτη του Πανθρακικού ο οποίος θα πλασάρει και πάνω στη γραμμή θα διώξει ο Τριποτσέρης.

56′ Κίτρινη κάρτα στον Μιλιάζες.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί.

62′ Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι για τον Πανθρακικό. Ο Παπαγεωργίου περνάει στη θέση του Χασομέρη.

66′ Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μπελγκαζουανί και Νικολάου στη θέση των Φαβάλι και Γιάχιτς.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά.

71′ Ωραία μπαλιά του Ροτζέριο στον Χαβίτο, ο οποίος δεν θα προλάβει να τσιμπήσει την μπάλα μπροστά στον Τσιντώτα που με διπλή προσπάθεια θα μπλοκάρει.

73′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Βάλτερ ο Λαδάκης.

75′ Σέντρα του Μιλιάζες, η μπάλα θα φτάσει στην αριστερή πλευρά της μεγάλης περιοχής στον Μάντζιο, που θα σουτάρει από πλάγια θέση άουτ.

76′ Τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Θέος στη θέση του Μουλόπουλου.

77′ Σουτ του Μάρτινς με καλές προϋποθέσεις έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα άουτ.

83′ Γκολ για τον Λεβαδειακό. Λάθος του Μπαϊκαρά στη μεσαία γραμμή, ο Λεβαδειακός βγήκε στην αντεπίθεση, ο Μάντζιος πάσαρε στον Γιακουμάκη και ο τελευταίος με ψύχραιμο πλασέ θα ισοφαρίσει. Πανθρακικός – Λεβαδειακός 1-1.

85′ Τελευταία αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μαρκόπουλος στη θέση του Μπαϊκαρά.

86′ Πέναλτι για τον Λεβαδειακό. Ο Ναβάρο έκανε τη σέντρα, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ποτουρίδη και ο διαιτητής της αναμέτρησης δείχνει την άσπρη βούλα.

87′ Γκολ για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και νικά τον Αθανασιάδη. Πανθρακικός – Λεβαδειακός 1-2.

89′ Κίτρινη κάρτα στον Μεχία.

90′ Γκολ για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος κυνήγησε μία χαμένη μπαλιά, πλάσαρε σωστά τον Αθανασιάδη και κλειδώνει τη νίκη του Λεβαδειακού. Πανθρακικός – Λεβαδειακός 1-3.

90′ Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90’+4′ Τέλος του παιχνιδιού στην Κομοτηνή. Ο Πανθρακικός κατάφερε να χάσει ένα δικό του θα λέγαμε παιχνίδι και μάλιστα με βαρύ σκορ, καθώς δέχθηκε τρία τέρματα σε επτά λεπτα, από το 83′ ως το 90′, με τον Μαντζιο να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης με δύο γκολ και μία ασίστ. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Λεβαδειακός 1-3.

Ακολουθεί ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ από τη σημερινή αναμέτρηση μαζί με όλο το τρίτο ημίχρονο…