LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – ΑΕΛ Καλλονής 3-2 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το ΔΑΚ Κομοτηνης ο Δημήτρης Μπακιρτζής

– Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την σημαντική αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και την Καλλονή που μάχονται για τη σωτηρία, για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Δημήτρης Μπακιρτζής βρίσκεται στο ΔΑΚ και μεταδίδει…

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι του ThrakiSportS απο το ΔΑΚ Κομοτηνής, οπού σε λίγη ώρα ο γηπεδούχος Πανθρακικός, σε ένα ακόμα κρίσιμο παιχνίδι για αυτόν, υποδέχεται την Καλλονή, με μοναδικό στόχο την πέμπτη εντός έδρας νίκη που θα τον ανεβάσει στον βαθμολογικό πίνακα.

Ώρα 18:40 Μόλις ξαναέπεσε το ρεύμα. Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στην πόλη της Κομοτηνής από την Κυριακή και μένει να δούμε τι θα γίνει αν ξανασυμβεί την ώρα του αγώνα.

Ώρα 18:47 Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου η Καλλονή επικράτησε με σκορ 2-0, ενώ πέρσι στο ίδιο παιχνίδι ο Πανθρακικός επικράτησε εντός έδρας με το ίδιο σκορ.

Ώρα 18:53 Διαιτητής του αγώνα είναι ο Γιώργος Κύζας (Δράμας) με βοηθούς τους Γιάννης Καραγκιοζόπουλο (Ημαθείας) και Δήμο Αναστόπουλο (Αρκαδίας), ενώ τέταρτος διαιτητής είναι ο Ηλίας Σπάθας (Πειραιά).

Ώρα 19:00 Μόλις πήραμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Ηλιάδης, Μελίσσης, Ρομέου, Μπαϊκαρά, Έμποου, Ίγκορ, Ντιγκινί, Τσουμάνης, Χασομέρης, Ποτουρίδης.

ΑΕΛ Καλλονής: Χογκ, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Τσαμπούρης, Γιορέντε, Κεϊτά, Καλτσάς, Λεοζίνιο, Μανούσος, Μίνγκας, Πιπίνης.

Ώρα 19:05 Στον πάγκο του Πανθρακικού βρίσκονται οι Πασχαλάκης, Ροτζέριο, Παπαγεωργίου, Μανού Μπάλντα, Βιγιαφάνε, Ζδράβος, Σέτι, ενώ για την Καλλονή οι Άλεξιτς, Χωριανόπουλος, Μαρσέλο, Πετρόπουλος, Ναβάρο, Κριπιντίρης και Αγρίτης.

Ώρα 19:15 Την ώρα που αποχωρούσαν οι ομάδες για τα αποδυτήρια σβήσαν και πάλι οι δύο πυλώνες που ήταν αναμμένοι. Όπως φαίνεται δύσκολα θα αρχίσει το παιχνίδι στις 19:30 και μένει να δούμε τι θα γίνει.

Ώρα 19:24 Κακός ο αγωνιστικός χώρος στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Το μεσημέρι έβρεξε και πάλι για μία ώρα. Η θερμοκρασία αυτή τη στιγμή στους 12 βαθμούς. Αν και ανοιχτή η αγορά αυτή τη στιγμή βρίσκονται περίπου 1000 θεατές στις εξέδρες.

Ώρα 19:29 Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση ακόμα για το τι θα γίνει. Αυτή τη στιγμή προσπαθούν να ανάψουν σχεδόν οι δύο.

Ώρα 19:34 Πάλι είμαστε χωρίς φώτα στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση δύσκολα θα δούμε παιχνίδι.

Ώρα 19:36 Υπάρχει διαβεβαίωση του Πανθρακικού ότι το παιχνίδι θα διεξαχθεί κανονικά.

Ώρα 19:41 Υπάρχει ενημέρωση ότι το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε 5 λεπτά.

Ώρα 19:45 Οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο. Ο αγώνας θα διεξαχθεί με τη γεννήτρια του γηπέδου.

1′ Έναρξη του αγώνα.

14′ Πρώτη μεγάλη στιγμή στο παιχνίδι για τον Πανθρακικό. Ο Ντιγκινί θα βρει πολύ ωραία τον Ίγκορ μόνο στο ύψος της μικρης περιοχής, ο οποίος ενώ μπορούσε να πλασάρει καθυστέρησε και πήγε να ντριπλάρει στη συνέχεια τους αμυντικούς τη Καλλονής, οι οποίοι των πρόλαβαν και έδιωξαν σε κόρνερ.

14′ Γκοοοοοοοοοοολ για τον Πανθρακικό. Εκτέλεση του κόρνερ από τον Ντιγκινί, λάθος έξοδος από τον Χογκ και ο Έμποου από κοντά θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Πανθρακικός – Καλλονή 1-0.

18′ Σουτ του Χασομέρη, μπλοκάρει ο Χογκ.

20′ Γκολ για την Καλλονή. Ο Αντέτζο θα βρει με το κεφάλι τον Μανούσο, ο οποίος με αριστερό σουτ θα ισοφαρίσει άμεσα για την Καλλονή. Πανθρακικός – Καλλονή 1-1.

42′ Πέναλτι για τον Πανθρακικό. Ο Πιπίνης ανατρέπει τον Ίγκορ και ο διαιτητής της αναμέτρησης δείχνει το σημείο του πέναλτι, ενώ δείχνει και κίτρινη κάρτα στον παίκτη της Καλλονής.

44′ Γκοοοοοοοοοοολ για τον Πανθρακικό. Ο Ίγκορ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα και θα δώσει και πάλι το προβάδισμα στον Πανθρακικό. Πανθρακικός – Καλλονή 2-1.

45′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις, με τον Πανθρακικό να προηγείται σε ένα πολύ καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, παρά τον κακό αγωνιστικό χώρο. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Πανθρακικός – Καλλονή 2-1.

46′ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

49′ Μακρινό σουτ του Ρομέου, η μπάλα άουτ.

50′ Γκοοοοοοοοοοολ για τον Πανθρακικό. Ο Ίγκορ σούταρε μέσα στην περιοχή, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και βρέθηκε στα δεξιά στα πόδια του Μπαϊκαρά που σέντραρε και ο Τσαμπούρης στην προσπάθεια του να γυρίσει την μπάλα στον Χογκ έστειλε με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Πανθρακικός – Καλλονή 3-1.

55′ Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι για την Καλλονή. Ο Πετρόπουλος θα πάρει τη θέση του Πιπίνη.

58′ Μπαλιά του Λεοζίνιο στον Μανούσο στη μεγάλη περιοχή, που θα κάνει κακό κοντρόλ με συνέπεια να τον προλάβει η άμυνα του Πανθρακικού και να διώξει σε πλάγιο.

60′ Δεύτερη αλλαγή για την Καλλονή. Ο Ναβάρο στη θέση του Καλτσά.

61′ Ο Μανούσος φεύγει μόνος μπροστά, όμως αντί να πασάρει στον Ναβάρο που ήταν μόνος δεξιά σούταρε μόνος, για να κοντράρει η μπάλα στα σώματα των αμυντικών του Πανθρακικού που απομάκριναν.

62′ Κόρνερ του Ντιγκινί, η μπάλα πέρνει τροχιά προς τα δίχτυα και ο Χογκ διώχνει εκ νέου σε κόρνερ.

64′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ντεμπούτο για τον Σέτι που περνάει στη θέση του Ρομέου.

67′ Πολύ καλή ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Μίνγκας σέντραρε από τα αριστερά, ο Πετρόπουλος πήδηξε πιο ψηλά από όλους, όμως η κεφαλιά που πήρε πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασιάδη.

68′ Νέα ευκαιρία για την Καλλονή. Σουτ του Πετρόπουλου από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα άουτ.

69′ Δύο αλλαγές, μία για κάθε ομάδα. Η Καλλονή κλείνει τις αλλαγές. Ο Μαρσέλο στη θέση του Λεοζίνιο. Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ντεμπούτο και για τον Βιγιαφάνε που παίρνει τη θέση του Ίγκορ.

73′ Πέναλτι για την Καλλονή. Σέντρα του Μίνγκα, λάθος έξοδος του Αθανασιάδη, ο Αντέτζο πήρε την κεφαλιά και ο Ηλιάδης έδιωξε πάνω στη γραμμή με το χέρι, με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι και να αποβάλλει με απευθείας κόκκινη κάρτα τον παίκτη του Πανθρακικού.

74′ Γκολ για την Καλλονή. Ο Μανούσος ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι και μειώνει. Πανθρακικός – Καλλονή 3-2.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Γιορέντε.

86′ Πιέζει η Καλλονή για να ισοφαρίσει. Ο Πετρόπουλος θα σουτάρει, όμως θα τον προλάβει με προβολή ο Μελίσσης.

89′ Τελευταία αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μανού Μπάλντα στη θέση του Χασομέρη.

90′ Πέντε θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90’+6′ Τέλος του παιχνιδιού. Μεγάλη και πολύτιμη νίκη για τον Πανθρακικό, που θα φτάσει στους 24 βαθμούς. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Καλλονή 3-2.

Ακολουθεί ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ από τη σημαντική νίκη του Πανθρακικού…