LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Αστέρας Τρίπολης 1-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το ΔΑΚ Κομοτηνής ο Γιάννης Παπαδόπουλος

– Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Αστέρα Τρίπολης για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος βρίσκεται στο ΔΑΚ και μεταδίδει…

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι του ThrakiSportS απο το ΔΑΚ, οπού σε λίγη ώρα ο γηπεδούχος Πανθρακικός, σε ένα ακόμα κρίσιμο παιχνίδι για αυτόν, υποδέχεται τον φορμαρισμένο Αστέρα Τρίπολης, με μοναδικό στόχο τη δεύτερη νίκη με τους Αρκάδες στην Κομοτηνή και την τρίτη του για το πρωτάθλημα στη φετινή Super League.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ PRE GAME ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ

Ώρα 14:30 Βροχερός ο καιρός στην Κομοτηνή. Ο διαιτητής της αναμέτρησης βγήκε μία ώρα πριν την έναρξη για να δει σε τι κατάσταση βρίσκεται ο αγωνιστικός χώρος. Υπάρχουν κάποιες εστίες με νερό μέσα στον αγωνιστικό χώρο και κολλάει η μπάλα, ενώ με την προπόνηση των δύο ομάδων πριν την έναρξη υπάρχει πολύ λάσπη.

Ώρα 14:35 Μόλις πήραμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων. Για τον Πανθρακικό ξεκινάνε οι Αθανασιάδης, Μεχία, Τζάνης, Κάσες, Παπαγεωργίου, Έμποου, Μπαϊκαρά, Ντιγκινί, Τσουμάνης, Λαδάκης και Ποτουρίδης. Από τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινάνε οι Θεοδωρόπουλος, Λούι, Παντελιάδης, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Μουνάφο, Τσοκάνης, Κουρμπέλης, Μάσα, Φερνάντεζ και Μπαράλες.

Ώρα 14:40 Στον πάγκο για τον Πανθρακικό βρίσκονται οι Πασχαλάκης, Οκάτσι, Πέρεζ, Αράμπα, Χασομέρης, Χρήστου και Ρομέου, ενώ για τον Αστέρα Τρίπολης οι Κοζίτσκι, Ζησοπουλος, Τιεμπί, Γιαννιώτας, Μουκάμ, Μπακασέτας και Παπαχρήστου.

Ώρα 14:45 Διαιτητής του αγώνα είναι ο Μαντάκης του Συνδέσμου Ημαθίας, με βοηθούς τους Δημητριάδη από τον Σύνδεσμο Καστοριάς και Μερκενίδη από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας, ενώ τέταρτος διαιτητής είναι ο Θάνος του Συνδέσμου Γρεβενών.

Ώρα 14:50 Στα αποδυτήρια βρίσκοντα οι παίκτες των δύο ομάδων και δέχονται τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονηές. Έχουν ανάψει και οι προβολείς στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Μικρή η προσέλευση του κόσμου και λόγω ώρας, καθώς η αγορά έκλεισε πριν λίγο, αλλά και λόγω του καιρού. Περίπου 500-600 θεατές βρίσκονται αυτή τη στιγμή στη Θύρα 1, που είναι η μόνη που έχει σκέπαστρο.

Ώρα 14:55 Στο γήπεδο βρίσκεται και ο πρόεδρος της Super League και του Αστέρα Τρίπολης Γιώργος Μποροβήλος.

Ώρα 14:57 Μόλις έκαναν την επίσημη εμφάνιση στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγο θα έχουμε το πρώτο σφύριγμα της αναμέτρησης.

1′ Έναρξη του αγώνα.

5′ Πρώτη ευκαιρία στον αγώνα για τον Αστέρα Τρίπολης. Μετά από σύγχυση στην μεγάλη περιοχή του Πανθρακικού, και αφού κόλλησε η μπάλα στο ύψος του πέναλτι, ο Τσοκάνης σούταρε με τον Αθανασιάδη να αποκρούει με γροθιές.

8′ Γκοοοοολ για τον Πανθρακικό!!! Σέντρα του Ντιγκινί από τα αριστερά, ο Τζάνης θα πιάσει την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή και θα νικήσει τον Θεοδωρόπουλο που δεν βγήκε και έκανε το Πανθρακικός – Αστέρας Τρίπολης 1-0.

9′ Σουτ του Μάσα μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

10′ Διακοπή στο παιχνίδι, καθώς ο δεύτερος βοηθός Μερκενίδης ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις και δέχεται τις πρώτες βοήθειες από το ιατρικό επιτελείο του Πανθρακικού.

21′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη του Αστέρα Τρίπολης.

23′ Ο Τζάνης μπήκε από τα δεξιά στη μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ, όμως η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

26′ Σουτ του Μεχία έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Θεοδωρόπουλος πετάγεται στο αριστερό γάμα και διώχνει σε κόρνερ.

28′ Κίτρινη κάρτα στον Μεχία.

29′ Σουτ του Λούι έξω από τη μεγάλη περιοχή διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Αθανασιάδης.

30′ Ο Σανκαρέ θα χτυπήσει τον Ποτουρίδη πριν την εκτέλεση του κόρνερ και θα δεχθεί την κίτρινη κάρτα.

31′ Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκπληκτικό σουτ του Γκοϊάν έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα θα καρφωθεί στο δεξί γάμα του Αθανασιάδη. Πανθρακικός – Αστέρας Τρίπολης 1-1.

34′ Ο Σανκαρέ θα τραβήξει από τη φανέλα τον Κάσες. Ο διαιτητής θα σφυρίξει το φάουλ, δεν θα δείξει όμως την κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Αστέρα που θα ήταν η δεύτερη.

42′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαράλες, με διπλή προσπάθεια θα μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

45′ Ένα λεπτό είναι οι καθυστερήσεις για το πρώτο ημίχρονο.

45+1′ Σουτ του Φερνάντεζ δεξιά μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ. Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Παρά τη βροχή και τον κακό αγωνιστικό χώρο βλέπουμε ένα πολύ καλό παιχνίδι, με πολύ καλό ρυθμό και φάσεις και από τις δύο ομάδες. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Πανθρακικός – Αστέρας Τρίπολης 1-1.

46′ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

50′  Αξίζει να σημειωθεί ότι η βροχή έχει δυναμώσει.

57′ Ο Μάσα βγήκε απέναντι στον Αθανασιάδη αλλά το πλασέ του από δύσκολη θέση, έφυγε άουτ.

62′ Ο Αστέρας πιέζει. Ο Μπαράλες έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

70′  Στον άλλο αγώνα που διεξάγεται αυτήν την ώρα, Κέρκυρα – Εργοτέλης είναι στο 3-1

83′ Σουτ του Μπαϊκαρά με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

90′  Τέσσερα λεπτά οι οι καθυστερήσεις

94+4′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Μεχία εκτέλεσε το φάουλ. Ο Θεοδωρόπουλος απέκρουσε, αλλά ο Χασομέρης προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα άουτ.

90+5′  Τέλος του αγώνα στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Αστέρας Τρίπολης 1-1.