LIVE από το ΔΑΚ Αγρινίου για την Super League: Παναιτωλικός – ΑΟ Ξάνθη 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την Ξάνθη για την 18η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτην την ανάρτηση θα έχετε την ευκαιρία να πληροφορηθείτε την εξελιξη στον αγωνα Παναιτωλικος – Ξάνθη για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Ωρα 17:54 Οι δύο καλύτερες βαθμολογικά ομάδες της περιφέρειας συγκρούονται σε ένα παιχνίδι, που είναι καθοριστικό στο κυνήγι της πέμπτης θέσης της βαθμολογίας.

Ωρα 17:57 Ο Παναιτωλικός είναι 8ος με 22 βαθμούς, αφού είχε ένα εξαιρετικό δίμηνο με τρεις νίκες, ισοπαλία στο Περιστέρι και ήττα από τον Ολυμπιακό, μέχρι όμως να χάσει 3-0 στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ.

Ωρα 18:01 Στην έδρα της η ομάδα του Αγρινίου έχει να χάσει από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος, όταν υπέκυψε στον Ατρόμητο.

Ωρα 18:04 Από τότε έχει τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες και τώρα επιστρέφει σπίτι του μετά από 45 μέρες, αφού έπαιξε τρία παιχνίδια στη σειρά εκτός έδρας.

Ωρα 18:06 Η Ξάνθη είναι μια θέση και ένα βαθμό πάνω από τον Παναιτωλικό.

Ωρα 18:08 Αυτό το οφείλει στη νίκη επί του Ατρομήτου την περασμένη αγωνιστική, που σταμάτησε ένα σερί έξι αγώνων χωρίς νίκη.

Ωρα 18:09 Η Ξάνθη δεν έχει χάσει φέτος από άλλη ομάδα της περιφέρειας, έχοντας πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες, από τον Σεπτέμβρη ως το Νοέμβρη.

Ωρα 18:11 Επεκτείνοντας και στην περασμένη σεζόν, το σερί αυξάνεται στους 15 αγώνες χωρίς ήττα. Τελευταία ήττα από ομάδα της περιφέρειας είναι στις 9 Δεκεμβρίου 2017, στη Λάρισα.

Ωρα 18:15 Πλέον μένουν τρια τέταρτα για την εναρξη του παιχνιδιού

Ωρα 18:17 Σε αγωνα που ειναι σε εξέλιξη και βρίσκεται στο ημιχρονο ο ΠΑΣ Γιαννινα προηγείται με 1-0 του Απόλλων Σμύρνης

Ωρα 18:19 Στις 19:00 ξεκινά το Παναιτωλικος – Ξάνθη και μισή ωρα μετα το Πανιωνιος – ΑΕΚ

Ωρα 18:21 Αυριο ολοκληρώνεται η αγωνιστική με τα ματς Λεβαδειακός – Αρης, Λαμία – Ατρόμητος, ΠΑΟΚ- ΟΦΗ, Παναθηναϊκός – Λάρισα και Αστερας Τριπολης – Ολυμπιακός.

Ωρα 18:24 επιστρεφουμε στο δικο μας παιχνίδι για να αναφέρουμε ότι η Ξάνθη είναι αήττητη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της με τον Παναιτωλικό, έχοντας έξι νίκες και δύο ισοπαλίες.

Ωρα 18:27 Το εντυπωσιακό είναι ότι στα πέντε πρώτα μεταξύ τους, από τότε που η μάδα ανεβηκε στην Α’ Εθνική, ο Παναιτωλικός έκανε τέσσερις νίκες, χωρίς να κάνει άλλη στη συνέχεια!

Ωρα 18:30 Υπαρχουν και δυο μακρινα ματς το 1983 και το 1986 για την Β’ Εθνική με θετικά αποτελέσματα για την Ξάνθη, νικη και ισοπαλία στο Αγρίνιο.

Ωρα 18:32 Γενικά με γηπεδουχο τον παναιτωλικό κάθε ομάδα έχει από τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες, μοιρασμένα τα πάντα δηλαδή.

Ωρα 18:35 Για τελευταία φορά ο Παναιτωλικός νίκησε στις 2 Νοεμβρίου 2014 με το εντυπωσιακό 5-2, αφού δέχτηκε πρώτος γκολ!

Ωρα 18:38 Ακολούθησαν μια ισοπαλία 2-2 και δύο νίκες της Ξάνθης με 3-2 και 3-1. Η Ξάνθη δηλαδή στο Αγρίνιο πετυχαίνει δύο τουλάχιστον γκολ σε κάθε μια από τις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις της.

Ωρα 18:41 Στον πρώτο γύρο, την Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου είχαμε Ξάνθη – Παναιτωλικός 1-1 (42′ πέναλτι Γέντρισεκ – 21′ σουτ Μοράρ).

Ωρα 18:43 Διευκρινιζουμε οτι δεν βρισκομαστε στο Αγρινιο (η φωτο που συνοδευει το αρθρο ειναι απο παλιοτερο ματς των δυο ομαδων στα Πηγάδια) αλλά θα έχουμε ενημέρωση,

Ωρα 18:46 Ο αγώνας του Αγρινίου έχει άλλη μια ιδιομορφία, μια αντίθεση. Η ομάδα που έχουν μπει 45 γκολ στα παιχνίδια της, περισσότερα από κάθε άλλη, υποδέχεται την ομάδα που στα παιχνίδια της έχουν μπει μόλις 29 γκολ, τα λιγότερα από κάθε άλλη! Τι θα επικρατήσει; Τα πολλά γκολ του Παναιτωλικού ή τα φτωχά σκορ της Ξάνθης;

Ωρα 18:49 Ενδεκάδα Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Αλμέιδα, Κασάδο, Σιλά, Καμαρά, Κοβάσεβιτς, Καντά, Κοβάσεβιτς, Σαρπόνγκ, Μπρίτο

Ωρα 18:51 Ενδεκάδα Παναιτωλικού: Γιαννακόπουλος, Μαρινάκης, Μιχάι, Μαλής, Αμοράλ, Λουσέρο, Ντίας, Μανά, Ουίλιαν, Μάζουρεκ, Μοράρ

Ωρα 18:55 Αναμένουμε την εισοδο των δυο ομάδων ενώ λίγο πριν το τελος στα Γιάννενα το 1-0 υπέρ του ΠΑΣ επί του Απολλωνα Σμυρνης παραμένει

Ωρα 18:58
Εισοδος των δυο ομάδων στο γηπεδο

1′ Εναρξη του αγωνα

6′ Λανθασμένη υποδειξη οφσαιντ του Μπριτο

10′ Δεκάλεπτο χωρίς μεγάλη φάση αλλά με ρυθμο το παιχνίδι

15′ Υποψια ευκαιριας για τους γηπεδουχους. Καλή συρτή σέντρα του Μανά, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς

16′ Νεα προσπάθεια για Παναιτωλικο.Χλιαρό σουτ του Μάζουρεκ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς

20′ Καπως καλυτερος ο παναιτωλικος μετά ρο δεκάλεπτο, με μακρινές μπαλιές προσπαθεί να επιτεθεί κυρίως

23′ Σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

25′
Περάσαμε τα μισά του πρωτου μέρους, η Ξάνθη πιέζει ψηλά αλλά στις αντεπιθέσεις της δεν ολοκληρώνει τις φάσεις

26′ Κίτρινη στον Μαλή.

30′ Μισή ώρα αγώνα χωρίς ουσιαστική φάση μπροστά στις δυο εστιες

34′ Μπλοκάρει με σωστη έξοδο ο Ζιβκοβιτς πριν γινει επικινδυνος ο Ουίλιαν που απέφυγε αντίπαλό αλλά άνοιξε το κοντρόλ

38′ Πρωτη υποψια ευκαιριας για Ξανθη. Σουτ του Καντά, η μπάλα πέρασε άουτ

42′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μοράρ, η μπάλα πέρασε άουτ

45+1′ Κίτρινη στον Αμαράλ

45+2′ Τελος ημιχρόνου. Διχως συγκινήσεις στο Αγρινιο, θα ξεχάσουμε πολυ γρηγορα αυτο το 45λεπτο. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Παναιτωλικός – Ξάνθη 0-0

Ωρα 19:51 Στη Νέα Σμύρνη η ΑΕΚ προηγείται του Πανιωνίου με 1-0 με γκολ του Πέτρου Μάνταλου, αλλά διαμαρτυρονται οι γηπεδουχοι για χέρι του κομοτηναίου παίκτη της Ενωσης

Ωρα 19:55
Θυμίζουμε ότι νωρίτερα το ματς ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Σμυρνης έληξε 1-0 για τους γηπεδούχους

Ωρα 19:58 Παμε να δουμε το δευτερο ημιχρονο στο Αγρίνιο, με την ελπίδα να δουμε και καλυτερη μπάλα

46′ Εναρξη του β’ ημιχρονου

49′ Κίτρινη στον Κασάδο

52′ Κίτρινη στον Καμαρά

53′ O Kαντά από καλή θέση μέσα από την περιοχή, σούταρε ψηλά άουτ στην καλυτερη στιγμη της Ξάνθης

55′ Κίτρινη στον Μαρινάκη και ευκαιρία Παναιτωλικου με Μαζουρεκ πιο πριν, πέρασε όμως

57′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Κοβάσεβιτς, ο Γιαννακόπουλος δεν έδιωξε καλά, η μπάλα στρώθηκε στον Σαρπόνγκ που σούτραρε ξανά, η μπάλα κόντραρε στον Μαρινάκη και πέρασε κόρνερ

60′ Καλύτερη η Ξάνθη στο πρωτο τέταρτο της επανάληψης

62′ Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μοράρ, η μπάλα γλίστρυσε από τα χέρια του Ζίβκοβιτς και πέρασε κόρνερ

66′ Σουτ του Ντίας, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

69′ Μικρή διακοπή γιατι ειναι στο εδαφος ο Καντά, αλλά όχι κάτι σοβαρό

74′ Ο Λιάβας στη θέση του Μάζουρεκ

75′ Ο Φακής στη θέση του Μπρίτο, ντεμπουτο για τον μικρό

79′ Ο Μπαϊροβιτς στη θέση του Μανά

82′ Ντιέρσταν στη θέση του Καντά που φαίνεται ότι δεν μπορεί να συνεχίσει

84′ Σουτ του Κοβάσεβιτς, ο Γιαννακόπουλος έδιωξε

86′ Ο Γκούγκα στη θέση του Μαρινάκη

88′ Κίτρινη στον Ντίας

90′ Ο Μελισσόπουλος στη θέση του Κασάδο

90+1′ Ο Ζίβκοβιτς έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ σουτ μέσα από την περιοχή

90+3′ Τελος του αγώνα. Θα τον ξεχασουμε γρήγορα. Τελικό αποτέλεσμα: Παναιτωλικός – ΑΟ Ξάνθη 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)