LIVE από το Αγρίνιο: Παναιτωλικός – Πανθρακικός 1-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Παναιτωλικός – Πανθρακικός για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσυμε το παιχνίδι ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Πανθρακικό, με την ομάδα της Κομοτηνής να ψάχνει του πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Ώρα 17:40 Πολύ κακή παράδοση για την ομάδα του Πανθρακικού στο Αγρίνιο, καθώς σε τρεις επισκέψεις στο γήπεδο του Παναιτολικού στα πλαίσια της Superleague έχει γνωρίσει ισάριθμες ήττες.

Ώρα 17:46 Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων. Για τον Παναιτωλικό ξεκινάνε οι Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Κέβιν, Παπάζογλου, Κούσας, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Ντάνι Μπεχαράνο, Κάπελ, Ουάρντα και Μαρκόφσκι.

Ωρα 17:48  Για τον Πανθρακικό ο Εμάνουελ Ρόκα ξεκινάει το παιχνίδι με τους Αθανασιάδη, Χρήστου, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Σερφά, Σέτι, Μεχία, Μάρτινς, Χαβίτο, Νικόλτσης και Χασομέρης.

Ώρα 17:54 Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό βρίσκονται οι Κυριακίδης, Ρουσκουγιέδα, Βιγιαφάνιες, Ρομέρο, Μύγας, Παπουτσογιαννόπουλος και Βασιλείου.

Ωρα 17:56 Για τον Πανθρακικό οι Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Παπαχρήστος, Ζδράβος-Ρίζος, Μπουγαϊδης, Μαρκόπουλος και Μουδούρογλου.

Ωρα 17:59  Στο παιχνίδι ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα η ΑΕΚ νίκησε με 3-1 ενώ την ίδια ώραμε αυτό το ματς θα διεξάγεται και το Ατρόμητος – Ξάνθη που επίσης μεταδίδει το ThrakiSportS.

Ώρα 18:02 Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αναστάσιος Παπαπέτρου από τον Σύνδεσμο Αθηνών, με βοηθούς τους Στυλανό Τσολάκη από τον ίδιο Σύνδεσμο και Παναγιώτη Μεσσήνη από το Σύνδεσμο Αχαΐας, ενώ τέταρτος διαιτητής είναι ο Γεώργιος Κομίνης από τον Σύνδεσμο Θεσπρωτίας.

Ωρα 18:06  Ο Πανθρακικός κυνηγά σε μια δύσκολη έδρα την πρώτη του νίκη, ο Παναιτωλικόςς την πρώτη του εντός έδρας νίκη. Στην πρεμιέρα είχε χάσει εδώ από τον Παναθηναϊκό, αλλα κέρδισε την προηγούμενη αγωνιστική μέσα στην Τρίπολη τον Αστέρα.

Ωρα 18:12  Ωρα για την είσοδο των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

Ωρα 18:15  Ξεκινά το παιχνίδι στο Αγρίνιο

1′ Εναρξη του αγώνα

10′ Αναγνωριστικό παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο.

17′ Δοκάρι για τον Πανθρακικό. Ο Ποτουρίδης πιάνει το σουτ πάνω στην κίνηση (έξω από την περιοχή), η μπάλα χτυπάει στο αριστερό δοκάρι του Στεφανάκου.

22′ Γκολ για τον Παναιτωλικό. Κακή έξοδος του Αθανασιάδη ύστερα από κόρνερ και ο Μαρκόφσκι εύκολα έκανε το Παναιτωλικός – Πανθρακικός 1-0.

33′  Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό, το εκτελεί ο Ουάρντα, διώχνει ο Μελίσσης.

34′  Έξυπνη μπαλιά Χασομέρη στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού με τον Στεφανάκο όμως να βγαίνει και να μπλοκάρει.

39′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σέντρα Χαβίτο και κεφαλιά Μάρτινς άουτ.

45′ Ενα λεπτό οι καθυστερήσεις, ενώ περνά ανεκμετάλλευτο ένα φάουλ του Μάρτινς για τον Πανθρακικό

45+1′  Τέλος πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Παναιτωλικός – Πανθρακικός 1-0.

Ωρα 18:18 Ξεκινά το δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο

46′  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

48′ Σουτ υπό πίεση του Ντάνι Μπεχαράνο πέρασε ψηλά άουτ.

51′ Σουτ από τον Ουάρντα έξω.

52′ Διακοπή επειδή έχει χτυπήσει ο Μάρτινς. Πρόβλημα και ο Μαρκόφσκι.

56′  Kίτρινη στον Σερφά για μαρκάρισμα στον Μαρκόφσκι.

58′  Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Έξω ο Μάρτινς. Μέσα ο Μαρκόπουλος.

60′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βιγιαφάνιες αντί του Μάρκος Πάουλο στον αγώνα.

63′ Ο Βιγιαφάνιες μπαίνει στην περιοχή και επιμένει παρά τις κόντρες για να σκοράρει, αλλά μαζεύει την μπάλα ο Αθανασιάδης.

65′  Κίτρινη ο Μεχία, πιο πριν κιτρινίστηκε και ο Χρήστου

69′  Υποψία ευκαιρίας για τον Πανθρακικό. Φάουλ σε πλάγια θέση από τον Σερφά πάνω στον Κάπελ.

73′ Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Κεφαλιά του Μπεχαράνο λίγο άουτ.

77′ Νέα ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Φάουλ του Βιγιαφάνιες άουτ.

80′ Φάση διαρκείας με καραμπόλες και σουτ για τον Παναιτωλικό, που όμως δεν αποφέρει γκολ.

83′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ζδράβος – Ρίζος θα περάσει στο ματς, έξω ο Χρήστου.

84′  Αλλαγή για Παναιτωλικό. Μέσα ο Ρουσκουγιέδα, έξω ο Ουάνρτα.

89′ Ελάχιστα άουτ το σουτ του Μάκου. Δεν δείχνει ικανός για να ισοφαρίσει ο Πανθρακικός, αντίθετα, πιο κοντά στο δεύτερο γκολ ο Παναιτωλικός

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+1′ Σουτ του Χασομέρη ψηλά άουτ.

90+2′  Ο Παπουτσογιαννόπουλος στην θέση του Κάπελ. Και άλλες καθυστερήσεις

90+3′  Τέλος του ματς. Τρίτη ήττα για τον Πανθρακικό, που παραμένει χωρίς βαθμό στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα. Τελικό αποτέλεσμα: Παναιτωλικός – Πανθρακικός 1-0