LIVE από την Τούμπα: ΠΑΟΚ – Πανθρακικός 3-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από την Θεσσαλονίκη ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στον αγώνα ΠΑΟΚ – Πανθρακικός για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Κώστας Καραγιάννης από την Θεσσαλονίκη μεταδίδει…

Καλησπέρα. Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη στο παιχνίδι του Πανθρακικού στην Θεσσαλονίκη με τον ΠΑΟΚ. Δύσκολη αποστολή, αλλά ο Πανθρακικός προέρχεται από δύο ήττες με ΟΦΗ και Παναθηναϊκό και θέλει επειγόντως να επιστρέψει σε θετικά αποτελέσματα.

Ωρα 18:45 Θυμίζουμε ότι αν ο ΠΑΟΚ κερδίσει σήμερα στην ειδική βαθμολογία θα έχει ξανά 2 βαθμούς έναντι ενός του Ατρομήτου ενώ ΠΑΟ και Αστέρας δεν θα έχουν βαθμό.

Ωρα 18:46 Από το μάτριξ προβάλλονται τα γκολ απ’ όλες τις αναμετρήσεις του ΠΑΟΚ με τον Πανθρακικό. Επτά νίκες σε ισάριθμους αγώνες για τους γηπεδούχους.

Ωρα 18:48 Μπήκε ο Πανθρακικός για την προθέρμανση

Ωρα 18:50 Η ομάδα του ΠΑΟΚ για προθέρμανση

Ωρα 18:54 Ο ΠΑΟΚ θα παραταχθεί χωρίς τον τραυματία Βιτόρ, τον ανέτοιμο Μάρτενς, τον τιμωρημένο Αθανασιάδη (θα λείψει και από το ματς με τον Εργοτέλη) αλλά και τον Ινσαουράλδε που ο Στέφενς αποφάσισε να προφυλάξει ενόψει της ρεβάνς με την Μπενφίκα.

Ωρα 18:57  Πάμε στις ενδεκάδες

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κάτσε, Λούκας, Σκόνδρας, Χούσεν, Στοχ, Νάτχο, Τζαβέλλας, Λίνο, Κατσουράνης και Λάζαρ

Η ενδεκάδα του Πανθρακικού: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Τζάνης, Χρήστου, Καθάριος, Ρομέου, Μπεν, Μακρυδημήτρης, Σαρακατσάνος, Ιγκόρ

Ωρα 19:04 Στον πάγκο του ΠΑΟΚ οι: Γκσπούρνινγκ, Κίτσιου, Σαλπιγγίδης, Μαντούρο, Βούκιτς, Νίνης και Ολίσε. Στον πάγκο του Πανθρακικού: Σέρεμετ, Τριανταφύλλου, Χασομέρης, Μολίνα, Ρίζος, Σεϊδάν, Πασχαλάλης

Ωρα 19:09 Ο ΠΑΟΚ αναχωρεί την Τρίτη για την Λισαβόνα και θα επιστρέψει αργά το βράδυ της Κυριακής στην Θεσσαλονίκη αφού θα ταξιδέψει από την Πορτογαλία στο Ηράκλειο για τον αγώνα με τον Εργοτέλη

Ωρα 19:11  Περίπου 3000 οι φίλοι του ΠΑΟΚ στο γήπεδο

Ωρα 19:16  Αποχωρούν για τα αποδυτήρια οι δυο ομάδες

Ωρα 19:19  Διαιτητής του αγώνα είναι ο Μιχάλης Κουκουλάκης,. Με βοηθούς τους Λεωνίδα Φραγκιαδάκη και Εμμανουήλ Βλάσση

Ωρα 19:25 Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες.

Ωρα 19:29 Πάμε για την έναρξη του ματς, χωρίς καθυστέρηση

1′ Εναρξη του αγώνα με τον ΠΑΟΚ στην σέντρα

2′ Πρώτη καλή στιγμή είναι για τον Πανθρακικό, ο Ιγκόρ κάνει την προβολή αλλά η μπάλα θα περάσει άουτ

10′ Δεν έχει κλειστεί σταπρώτα λεπτά ο Πανθρακικός, αλλά δεν έχει απειληθεί κιόλας

15′ Σουτ του Στοχ, η μπάλα πάρα πολύ ψηλά άουτ

17′ Σουτ του Λούκας έξω από την περιοχή, η μπάλα θα περάσει άουτ

20′ Στο 70%-30% η κατοχή για τον ΠΑΟΚ

23′ Πολύ καλή ενέργεια και σουτ του Χούσεν, ο Αθανασιάδης σε κόρνερ

26′ Ωραία προσποίηση του Λίνο, η σέντρα του κοντράρει με τους γηπεδούχους να ζητούν χέρι

28′ Ωραία σέντρα του Σκόνδρα, διώχνει με το κεφάλι ο Μακρυδημήτρης

30′ Ωραίο σουτ του Λίνο, αλλά ο Αθανασιάδης μπλοκάρει

32′ Σουτ του Λούκας από πολύ κοντά, η μπάλα κοντράρει και στην συνέχεια απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι, στην συνέχει της φάσης σουτ του Στοχ θα περάσει λίγο άουτ

38′ Κίτρινη κάρτα στον Καθάριο

41′ Πολύ ωραία ενέργεια του Λούκας, που κατεβάζει την μπάλα, όμως το γύρισμά του προς τον Χούσεν θα κοπεί από τον Χρήστου

45′ Σέντρα του Κατσουράνη, δεν θα βρει την μπάλα ο Χούσεν. Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

45+2′  Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΠΑΟΚ – Πανθρακικός 0-0

Ωρα 20:31 Πάμε για την έναρξη της επανάληψης

46′ Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Μία αλλαγή, ο Βούκιτς αντί του Λάζαρ που έμεινε στα αποδυτήρια

50′ Εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ του Βούκιτς, ανάλογα εντυπωσιακή και η απόκρουση του Αθανασιάδη

51′ Κεφαλιά του Χούσεν, δεν είναι δυνατή για να απειλήσει τον Αθανασιάδη

52′ Κάρτα στον Σκόνδρα

57′ Καλό σουτ του Ίγκορ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Γλύκος

58′ Νέα προσπάθεια του Πανθρακικό με τον Καθάριο, η μπάλα λίγο άουτ

59′ Τρομερή ενέργεια του Ντιόγκο, το σουτ του είναι καλό αλλά θα περάσει λίγο άουτ  ‘

62′ Σαλπιγγίδης αντί Στοχ, ο Σλοβάκος αποχωρεί φανερά εκνευρισμένος

62′  Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Έμπνευση από μακριά του Κάτσε, που δοκιμάζει ένα σου, αιφνιδιάζει τον Αθανασιάδη και ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΟΚ. Κακή αντίδραση του νεαρού τερματοφύλακα, που μέχρι τώρα έκανε πολύ καλή εμφάνιση. ΠΑΟΚ – Πανθρακικός 1-0

65′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο αποθεώνεται ενώ αποχωρεί για να πάρει την θέση του ο Ινσαουράλδε

70′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Χασομέρης αντί Καθάριου

74′ Πολύ καλή κούρσα του Χούσεν, αλλά το τελείωμά του είναι κακό!

76′ Σουτ του Χασομέρη η μπάλα θα περάσει άουτ

79′ Φάση διαρκείας για τον ΠΑΟΚ , ο Χούσεν δεν προλαβαίνει το γύρισμα του Σάλπι, στην συνέχεια το σουτ του Νάτχο κοντράρει και περνάει κόρνερ

80′ Καλή εκτέλεση, ο Αθανασιάδης χάνει την μπάλα, αλλά με δεύτερη προσπάθεια μαζεύει

83′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Μολίνα αντί Μπεν-Σαμπάτ

85′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Πανθρακικού και με ωραίο πλασέ θα κάνει το ΠΑΟΚ- Πανθρακικός  2-0

86′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ακόμα ένα γκολ από τον Βούκιτς, που εκμεταλλεύεται ιδανικά την ασταθή απόκρουση του Αθανασιάδη σε γύρισμα του Λούκας. Μαγική εικόνα το ματς, αλλά σημασία έχει αυτό. ΠΑΟΚ – Πανθρακικός 2-0

90′ Τρία τα λεπτά των καθσυτερήσεων

90+3′ Τέλος της αναμέτρησης, ο ΠΑΟΚ παίρνει την νίκη,με το 3-0 όμως να μην είναι ενδεικτικό, αφού οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν αρκετά.  Τελικό αποτέλεσμα: ΠΑΟΚ – Πανθρακικός 3-0