LIVE από την Τούμπα: ΠΑΟΚ – Πανθρακικός 2-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανθρακικό, για την 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων για το κύπελλο Ελλάδας.

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι του ThrakiSportS, οπού σε περίπου τρία τέταρτα ο Πανθρακικός φιλοξενείται από τον ΠΑΟΚ, στην Τούμπα για το κύπελλο Ελλάδας, όπου θα ξαναβρεθεί και στις 8 Νοεμβρίου για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ωρα 16:35  Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 17:15 ενώ σε εξέλιξη, στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, βρίσκεται το άλλο παιχνίδι που ενδιαφέρει εμάς τους Θρακιώτες, το Ξάνθη-ΑΕΚ στα Πηγάδια που μπορείτε να παρακολουθείτε με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 16:40  Ο Πανθρακικός και με βάση τις επιλογές του Δημήτρη Ελευθερόπουλου δείχνει ότι δεν ενδιαφέρεται καθόλου με το κύπελλο αν και δεν έχει γίνει ακόμα κανένας αγώνας, αφού το κάκιστο ξεκίνημα της ομάδας με μόλις τρεις βαθμούς σε οχτώ αγώνες και την τελευταία θέση στο πρωτάθλημα δεν επιτρέπει να σκέφτεται αλλους στόχους εκτός του πρωταθλήματος.

Ωρα 16:44  Από την άλλη ο ΠΑΟΚ έχοντας μείνει ουσιαστικά εκτός διεκδίκησης του πρωταθλήματος αν και μόλις στην 8η αγωνιστική, στοχεύει στην κατάκτηση του κυπέλλου ώστε να φέρει κάποιο τίτλο στην Τούμπα μετά από πολλά χρόνια. Παρόλα αυτά θα έχει πολλές αλλαγές στο σημερινό σχήμα, σε σχέση με τους 11 που κέρδισαν με 3-1 τον Παναθηναϊκό.

Ωρα 16:48  Ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος θα ξεκινήσει το παιχνίδι σε σχηματισμό 4-2-3-1, με τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια. Πουτουρίδης και Μπουγαϊδης το αμυντικό δίδυμο, αριστερά ο Χρήστου. Αμυντικά χαφ οι Ηλιάδης και Σέτι. Στις πτέρυγες οι Μπαϊκαρά και Παπαχρήστος, στον άξονα ο Ροτζέριο και στην κορυφή της επίθεσης ο Νικόλτσης.

Ωρα 16:51  Ο Ιγκορ Τούντορ με το γνωστό 3-4-2-1 θα ξεκινήσει με τον Γλύκο κάτω από τα δοκάρια. Στην άμυνα οι Σκόνδρας, Μαλεζάς και Βίτορ. Στο κέντρο οι Σάμπο και Χαρίσης, ενώ στις πτέρυγες οι Κοροβέσης και Γκολάσα. Οι Πέλκας και Ζάιρο να παίξουν πίσω  Αθανασιάδη.

Ωρα 16:54  Διαιτητής της συνάντησης θα είναι ο Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) με βοηθούς τους Ευθυμιάδη (Πιερίας), Γκάγκα (Λάρισας) με τέταρτο διαιτητή τον Τζήλο (Λάρισας). Το άλλο παιχνίδι του ομίλου θα γίνει την Πέμπτη στον Βόλο ανάμεσα σε Ολυμπιακό Βόλου και τον ΑΟ Χανίων.

Ωρα 16:57  Σε άλλους αγώνες για το κύπελλο, πριν λίγo έληξε το Ατρόμητος – Βέροια 2-2 με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με δυο γκολ στο τέλος, ενώ στο 65′ στα Πηγάδια έχουμε Ξάνθη – ΑΕΚ 0-1 με τέρμα του Κρισάντους. Live αυτή η αναμέτρηση με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

Ωρα 17:00  Ενα τέταρτο πριν την έναρξη του αγώνα, περίπου δύο με τρεις χιλιάδες κόσμος έχει έρθει στο γήπεδο της Τούμπας για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση.

Ωρα 17:04  Αποχωρούν οι δύο ομάδες για τα αποδυτήρια, ώστε σε λίγο παρέα με τους διαιτητές να κάνουν την επίσημη είσοδο.

Ωρα 17:07  Αξίζει να σημειωθεί ότι οι δυο ομάδες έχουν παράδοση εκτός από το πρωτάθλημα και στο κύπελλο, σε έναν αγώνα στο μακρινό 1976. Εκείνη τη σεζόν (76-77) ο ΠΑΟΚ είχε νικήσει στην Τούμπα με 3-0 την ομάδα της Κομοτηνής, όταν ακόμα δεν υπήρχε επαγγελματικό πρωτάθλημα.

width=Ωρα 17:11  Τώρα η επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο και πάμε σε λίγο για την έναρξη.

Ωρα 17:14  Αλλαγές της τελευταίας στιγμής στην αποστολή του ΠΑΟΚ, όπου είχαν ανακοινωθεί οι Ολσεν και Τζιόλης, αλλά αντικαταστάθηκαν από τους νεαρούς Σιαμπάνη και Παναγιωτίδη αντίστοιχα καθώς με βάση τους κανονισμούς του Κυπέλλου πρέπει να υπάρχουν δύο μικρής ηλικίας ποδοσφαιριστές.

Ωρα 17:15  Πάμε για την έναρξη του αγώνα

1′ Εναρξη της αναμέτρησης

5′ Ο ΠΑΟΚ την κατοχή στο πρώτο πεντάλεπτο, χωρίς να έχει ωστόσο απειλήσει την εστία του Πασχαλάκη.

6′ Καλή  σέντρα του Πέλκα με τον Ζάιρο να μην προλαβαίνει να κάνει την προσπάθεια

10′  Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι της Τούμπας.

12′ Πρώτη επιθετική προσπάθεια από τον Πανθρακικό με τον Ηλιάδη να προσπαθεί να απειλήσει αλλά το σουτ που έκανε πέρασε άουτ

17′ Ωραίο μακρινό σουτ από τον Σάμπο με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ. Πρώτη απειλητική προσπάθεια από ΠΑΟΚ, με τον Πανθρακικό να αμύνεται ψηλά και να μην έχει κινδυνεύσει μέχρι στιγμής

25′ Πολύ μέτριο το ματς κυρίως από τον ΠΑΟΚ που με τις πολλές αλλαγές εμφανίζεται ασύνδετος

31′ Πολύ καλη προσπάθεια του Ζαιρο που ντρίπλαρε μέσα στην μικρή περιοχή τρεις αμυντικούς αλλά η μπάλα αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Πασχαλάκη.

32′ Λύνεται η πολιορκία για τον ΠΑΟΚ που κέρδισε τέσσερα συνεχόμενα κόρνερ που όμως πέρασαν ανεκμετάλλευτα για τους γηπεδούχους.

34′ Ανεβαίνει ο Πανθρακικός και κερδίζει κόρνερ που παιρνάει ανεκμεττάλευτο.

35′ Σουτ του Ηλιάδη ψηλά άουτ. Την ίδια ώρα στο ίδιο λεπτό στην Λεωφόρο Παναθηναικός- Λεβαδειακός 2-0.

36′ Καλό δίλεπτο για τον Πανθρακικό που βγαίνει παλι μπροστα αλλά η κεφαλιά του Παπαχρήστου σε σέντρα απο δεξιά περνά πλάγια άουτ. Καλός ο Πανθρακικός.

41′ Ανέβηκε πάλι ο ΠΑΟΚ που κτατάει την μπαλα, αλλά χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα.

43′ Εκπληκτική ευκαιρία χάνει ο Πανθρακικός αλλά ο Μάρτινς μόνος από την μικρή περιοχή δεν μπορεί μόνος του να νικήσει τον Γλύκο και να παγώσει την Τούμπα.

45′ Με δέκα ο Πανθαρακικός εκτός ο Ηλιάδης που τραυματίστηκε.

45+1′ Λήξη ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου. ΠΑΟΚ-Πανθρακικός 0-0

46′ Έναρξη β’ μέρους. Ο Μαρκόπουλος στηνθέση του Χρηστου

50′ Τίποτα αξιόλογο μεχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος

57′ Κίτρινη στον Παπαχρήστο.

62′ Διπλή αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Μέσα Μακ και Ροντρίγκεζ, εξώ οι Κοροβέσης και Σαμπο

65′ Μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ με τον Πέλκα αλλά το πλασέ του καταλήγει αουτ.

66′ Νεα ευκαιρία για ΠΑΟκ όταν το σουτ του Γκολάσα εξω από την περιοχή διώχνει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

67′ Σε σουτ του Ροντρίγκεζ μετά το κορνερ μπλοκαρει εύκολα ο Πασχαλάκης.

69′ Ο νεαρός Ψάλτης στη θέση του Μάρτινς για τον Πανθρακικό.

70′ Κίτρινη στο Μαρτινς γιαμκαθυστέρηση κατά την αποχώρηση του.

71′ Καλή αντεπίθεση του πανθρακικού αλλά ο Νικόλτσης που έφευγε μόνος κόπηκε από τον ξεκούραστο αλλα και ταχύτατο Ροντρίγκεζ.

72′ Γκολ ο ΠΑΟΚ. 1-0 ο Πέλκας! Σε αντεπίθεση του ΠΑΟΚ ο Μακ σούταρε στο μδεξί δοκάρι και στην επαναφορά ο Πέλκας ανοιξε το σκορ. ΠΑΟΚ-Πανθρακικός 1-0

75′ Πιέζει ο ΠΑΟΚ για ένα δεύτερο γκολ, αφού οι αμυντικοί του Πανθρακικού δείχνουν να τα έχουν χαμένα.

77′ Καλή ευκαιρια με Ζάιρο αλλά ο Πασχαλάκης διώχνει την μπάλα.

78′ Ο Μουδούρογλου στη θέση του Νικόλτση. Κλείνει τις αλλαγές ο Ελευθερόπουλος

79′ Ο Σαββίδης στη θέση του Ζάιρο

80′  Κατοχή μπαλας είναι 65%-35% υπέρ του ΠΑΟΚ. Στα άλλα παιχνίδια στο ίδιο λεπτό Παναθηναικός- Λεβαδειακός 3-0 και Παναιτωλικός-Πανιώνιος 1-2.

84′ Καλή προσπάθεια του Ηλιάδη που απέφυγε όμορφα ένα αντίπαλο αλλά το σουτ του μπλοκάρει εύκολα ο Γλύκος.

85′ Καλή έξοδος του πασχαλάκη που κόβει αντεπίθεση του ΠΑΟΚ με τον Ροντρίγκεζ.

86′ Γκολ ο ΠΑΟΚ. 2-0 ο Μακ! Σε απόκρουση του Πασχαλάκη ο Μακ  στη γωνία και διπλασίασε τα τέρματά του. ΠΑΟΚ-Πανθρακικός 2-0

90′ Τρια λεπτα οι καθυστερήσεις.

90+3′ Λήξη αγώνα. Ο Πανθρακικός αν και αγωνίστηκε πολύ καλά στην Τούμπα ηττήθηκε στο τέλος από τον ΠΑΟΚ. Τελικό αποτέλεσμα  ΠΑΟΚ-Πανθρακικός 2-0.