LIVE από την Κρήτη: Πλατανιάς Χανίων – Skoda Ξάνθη 3-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στον Πλατανιά και την Skoda Ξάνθη για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερωθείτε για το επόμενο δίωρο για την εξέλιξη στο παιχνίδι Πλατανιάς – Skoda Ξάνθη για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το ματς διεξάγεται ταυτόχρομα με όλα τα άλλα παιχνίδια της 28ης αγωνιστικής.

Ωρα 18:33  Αξίζει να αναφέρουμε ότι την μετάδοση του αγώνα σας προσφέρει το καφέ μπαρ «El Clasico», που δεν είναι ένα απλό μέρος για να πιείτε τον καφέ σας και να βρεθείτε με την παρέα σας, άλλα αποτελεί το καλύτερο sports spot της Ξάνθης με οθόνες για να παρακολουθείτε όσους αγώνες σας ενδιαφέρουν και να σχολιάζετε με τους φίλους σας τις αθλητικές εξελίξεις (λεπτομέρειες στην σελίδα του «El Clasico» στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ)

Ωρα 18:36 Την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρει ακόμα το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός  για όλες τις εποχές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 18:39 Ακόμα, χορηγός της αποψινής μετάδοσης είναι το «BEER HOUSE», το ολοκαίνουριο στέκι στον χώρο της παλιάς Πυξίδας (ισόγειο) στην Βασ. Σοφίας και Ύδρας γωνία σας περιμένει για να απολαύσετε την ποικιλία από μπύρες με καλή παρέα σε έναν φιλόξενο και ζεστό χώρο (λεπτομέρειες στην σελίδα του Beer House στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 18:42 Τέλος, για την πραγματοποίηση της σημερινής μετάδοσης πολύτιμη είναι η βοήθεια της ταβέρνας «ΤΟ ΚΤΗΜΑ»που βρίσκεται στο 4ο χιλιόμετρο Ξάνθης – Κομοτηνής με με παραδοσιακή κουζίνα και μεγάλη ποικιλία κρασιών υψηλής ποιότητας. Μπορείτε να την επισκεφθείτε με την παρέα σας για γεύμα ή για δείπνο (λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 18:50 Η σύνθεση των γηπεδούχων: Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Βάντερσον, Σελίν, Μπανανά, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Μουνάφο, Ανγκούλο, Ντίνας, Γουνδουλάκης.

Ωρα 18:54 Ο Λουτσέσκου από την πλευρά του ξεκινά με τους: Τσέναμο, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Σολτάνι, Λουσέρο, Βασιλακάκης, Φλίσκας, Νιέτο, Λισγάρας, Καρυπίδης.

Ωρα 18:58  Εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες. Πάμε για τη σέντρα.

1′ Έναρξη στο ματς

3′ Σουτ του Ανγκούλο, εύκολα μαζεύει ο Τσέναμο, που επανέρχεται κατω από τα δοκάρια.

13′ Καλή ευκαιρία για τον Νιέτο σε σουτ μετά από κόρνερ, αλλα διώχνουν οι αμυντικοί του Πλατανιά.

19′ Γκολ για τον Πλατανιά. Σε κόρνερ του Ντίνα, ο Ανγκούλο θα ανοίξει ανενόχλητος το σκορ. Πλατανιάς-Ξάνθη 1-0

26′ Ακίνδυνη επιθετικά η Ξάνθη μέχρι στιγμής που δεν δείχνει να καλιγεται ιδιαίτερα για την νίκη και την έκτη θέση που υπό προυποθέσεις όπως στο παρελθόν μπορέι να φέρει ευρωπαικό εισιτηριο.

27′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, αλλα ο Γουνδουλάκης σε θέση μόνος απεναντι στον Τζεναμο δεν μπορεί να τον κρεμασει και η μπαλα φεύγει άουτ.

30′  Την ίδια ώρα έχει και άλλα ματς, στο Καραϊσκάκη παίζει ο Πανθρακικός με τον Ολυμπιακό, δείτε την εξέλιξη με ένα κλικ ΕΔΩ.

34′ Γκολ για τον Πλατανιά.  Ο Ανγκούλο με κεφαλια ανενόχλητος θα διπλασιάσει το σκορ για αυτόν και την ομάδα του. Πλατανιάς-Ξάνθη 2-0

44′ KίτΡινη στο Βασιλακάκη για θέατρο.

45′ Λήξη πρώτου μέρους. Κάκιστη η Ξάνθη δίκαια είναι πίσω στο σκορ. Πλατανιάς Χανίων – Skoda Ξάνθη 2-0

Ωρα 19:52 Θυμίζουμε ότι την μετάδοση του αγώνα σας προσφέρει το καφέ μπαρ «El Clasico», ακόμα το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, το «BEER HOUSE»  στον χώρο της παλιάς Πυξίδας και η  ταβέρνα «ΤΟ ΚΤΗΜΑ».

46′ Έναρξη δεύτερου μέρους, με αλλαγη για τον Λουτσέσκου, ο Καμαρά στην θέση του Μπαξεβανίδη.

52′ Ο Καπετάνος αντί Καρυπίδη  σε προσπάθεια ανίσχυσης της επίθεσης της Ξάνθης.

60′ Πολύ κακό και το δεύτερο ημίχρονο.

66′ Γκοοοοολ για την Ξάνθη. Ο Λισγάρας με προβολή μετά το κόρνερ του Λουσέρο και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Σωτηρίου. Πλατανιάς-Ξάνθη 2-1

70′ Ο Μιλουτίνοβιτς στην θέση του Ντίνα.

75′ Γκολ για τον Πλατανιά. Ο νεοεισελθών Μιλουτίνοβιτς με γυριστό σουτ από πασα του Γουνδουλάκη καθαρίζει λογικά το παιχνίδι. Πλατανιάς-Ξάνθη 3-1

80′ O Φασίδης αντί του Γουάλας για την Ξάνθη.

85′ Δεν φαίνεται ότι κάτι μπορεί να αλλάξει, η Ξάνθη κανει μια απο τις χειρότερες εμφανίσεις της.

90′ Τρια τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+3′ Διπλή κόκκινη κάρτα, μια για κάθε ομάδα για λόγους τακτικής. Ο Σολτανι από την Ξανθη και ο Γκνιάτιτς για τον Πλατανιά.

90+4′ Λήξη αγώνα. Η Ξάνθη μενει για πέμπτο αγώνα χωρίς νίκη και αποχαιρετά και την έκτη θέση του πρωταθλήματος. Τελικό αποτελεσμα Πλατανιάς-Ξάνθη 3-1