LIVE από την Κρήτη: ΑΟ Χανίων – Πανθρακικός 2-2 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον κρίσιμο αγώνα ανάμεσα σε ΑΟ Χανίων και Πλατανιά από το Δημοτικό Στάδιο των Περιβολίων, για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική του τρίτου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδος.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσουμε μαζί το κρίσιμο παιχνίδι, στο οποίο η ομάδα της Κομοτηνής κατεβαίνει στην Κρήτη θέλοντας απαραίτητα τους βαθμούς της νίκης για να προκριθεί.

Ωρα 14:35 Πανθρακικός και Χανιά είναι ισόβαθμοι αυτήν την στιγμή, με τον Πανθρακικό να υπερτερεί στην διαφορά τερμάτων σε σχέση με τα Χανιά, αλλά τους Κρητικούς να είναι σε πλεονεκτική θέση λόγω της πρόβλεψης του ΚΑΠ που σε αυτήν την ισοβαθμία δεν προτάσει την διαφορά τερμάτων αλλά την επίθεση, ανεξάρτητα από τα πόσα γκολ έχει φάει μια ομάδα, στο σύνολο του πρωταθλήματος.

Ωρα 14:40 Αξίζει πριν ξεκινήσουμε με στοιχεία από την Κρήτη να σας ενημερώσουμε ότι την αναμέτρηση Χανιά – Πανθρακικού σας την προσφέρει το πρακτορείο ΟΠΑΠ Παντούλη που βρίσκεται στην Δ. Μπλέτσα 4, στην Κομοτηνή. Σπεύσατε εκεί για να παίξετε “Παμε Στοίχημα”, φυσικά Tζόκερ τώρα που έχει πολλαπλό τζακ ποτ αλλά και για να εξοφλήσετε λογαριασμούς (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 14:43  Επίσης την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρουν το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός και για τις χριστουγεννιάτικες διακοπές που έρχονται αλλά και πιο μετά, για τις καλοκαιρινές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 14:46  Επίσης να ευχαριστήσουμε για την βοήθειά τους για την πραγματοποίηση των μεταδόσεων του Πανθρακικού τον ραδιοφωνικό σταθμό «Hit FM» με την καλύτερη μουσική στην πόλη αλλά και απευθείας ραδιοφωνικές μεταδόσεις των αγώνων της ΕΠΣ Θράκης κάθε Σάββατο καθώς και την εβδομαδιαία πολιτική και οικονομική εφημερίδα «Θρακική Αγορά», που κυκλοφόρησε σήμερα όπως και κάθε Πέμπτη, με πλήρες αθλητικό ένθετο.

Ωρα 14:50  Δέκα λεπτά πριν την έναρξη, πάμε να δούμε την αρχική ενδεκάδα που παρατάσσει ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος: Πασχαλάκης, Παπαχρήστος, Σέτι, Χρήστου, Μπουγαΐδης, Ζδράβος, Ψάλτης, Χασομέρης, Νικόλτσης, Μαρκόπουλος, Μουδούρογλου.

Ωρα 14:53  Από την πλευρά του ο Γιώργος Λυρώνης, προπονητής των Χανίων, ξεκινά με τους: Μπλάζιτς, Χατζηλιάδη, Μπριλάκη, Διαμαντόπουλο, Καρτσαμπά, Μασάδο, Σαΐν, Ρίκκα, Τσούτση, Δεινόπαπα, Γκέσιο.

Ωρα 14:57  Ενα μικρό μπάχαλο προκλήθηκε τις τελευταίες ώρες αναφορικά με το ποιος προκρίνεται σε περίπτωση ισοπαλία, θυμηθείτε το εκτενές ρεπορτάζ το ThrakiSportS με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 15:00 Την ίδια ώρα για τον ίδιο όμιλοπ διεξάγεται στον Βόλο και η αναμέτρηση τπυ τοπικού Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ, αδιάφορη βαθμολογικά. Ο ΠΑΟΚ έχει προκριθεί, ο Ολυμπιακός Βόλου έχει αποκλειστεί, ανεξαρτήτως αποτελέσματος.

Ωρα 15:03  με μικρή καθυστέρηση ξεκινά το ματς, γιατί ο γκολκίπερ των Χανίων χρειάστηκα να βγάλει το tape από τις κάλτσες, λόγω του λευκού χρώματος.

1′ Εναρξη του ματς

6′ Πέναλτι για τα Χανιά. Ο Ζδράβος συγκρατεί τον Δεινόπαππα στη μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής υποδεικνύει την εσχάτη των ποινών, ενώ ο αμυντικός του Πανθρακικού δέχτηκε την κίτρινη κάρτα.

7′ Γκολ για τα Χανιά, παρά την μεγάλη επέμβαση του Πασχαλάκη.  Σκόρερ ο Ρίκα. Ο Μασάντο εκτέλεσε το πέναλτι στο κέντρο της εστίας, ο Πασχαλάκης απέκρουσε αλλά ο Ρίκα κινήθηκε ταχύτατα προς τη μπάλα και με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα. Χανιά – Πανθρακικός 1-0.

12′  Ο Πανθρακικός έχει την κατοχή της μπάλας αλλά δεν έχει ευκαιρίες μέχρι στιγμής. Τα Χανιά δείχνουν πολύ επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις.

15′  Μόλις έδειξε ο Ote TV νέο ριπλέι που δείχνει ότι στο πέναλτι των Χανίων με την ανατροπή του Δεινόπαππα, ο επιθετικός τους είναι σε θέση οφσάιντ. Αρα δεν έπρεπε καν να υποδεχιχθεί πέναλτι και άρα να ανοίξει το σκορ…

18′  Γκοοοοοοοοοοοοοολ ο Πανθρακικός. Σκόρερ ο Ψάλτης με πολύ εντυπωσιακό σουτ. Η φάση ξεκίνησε από σέντρα του Μαρκόπουλου από αριστερά, ο Καρτσαμπάς προσπάθησε να απομακρύνει με κεφαλιά αλλά ο Ψάλτης με εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση από το ημικύκλιο, ισοφάρισε. Χανιά – Πανθρακικός 1-1

20′  Εχει ανοίξει το σκορ και στον Βόλο, υπέρ το ΠΑΟΚ. Στην πρώτη του επίθεση ο δικέφαλος πέτυχε γκολ με τον Δημητριάδη με μονοκόματο σουτ. Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΟΚ 0-1

25′ Στα Χανια δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο τα τελευταία λεπτά, πέρα από το γεγονός ότι έχεια ρχίσει πλέον να βρέχει αρκετά δυνατά

33′ Στον Βόλο ο τοπικός Ολυμπιακός ισοφαρίζει τον ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Αλαμάνη, έτσι έχουμε και στα δύο παιχνίδια του ομίλου σκορ 1-1 αυτήν την στιγμή.

35′ Υποψία ευκαιρίας για τα Χανιά. Ο Δεινόπαππας μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και ο Μπουγαΐδης τον κόβει με ένα εντυπωσιακό τάκλιν. Ο επιθετικός των Χανίων διαμαρτύρεται για πέναλτι και τρώει κάρτα για θέατρο.

37′  Ευκαιρία για τον Πανθρακικό, καλό σουτ του Μουδούρογλου μέσα από την περιοχή η μπάλα κατέληξε άουτ.

40′  Μικρή διακοπή στο ματς, λόγω έντονων διαμαρτυρίων ανθρώπων του ΑΟΧ, προς τον διαιτητή Δελφάκη. Νωρίτερα τραυματίστηκε ο Μαρκόπουλος μετά από σύγκρουση με τον Μπριλλάκη και τον Μπουγαΐδη, αλλά δείχνει να μην έχει πρόβλημα.

45′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Νικόλτσης μπήκε στην περιοχή από δεξιά, πέρασε τον Διαμαντόπουλο και πάσαρε στον Χασομέρη, ο οποίος εξ’ επαφής πλάσαρε πάνω στον Μπλάζιτς. Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

45+2′  Τέλος ημιχρόνου. Ο Πανθρακικός θέλει οπωσδήποτε γκολ για να προκριθεί, αφού η ισοπαλία δεν τον ευνοεί, και έχει ένα ημιχρονο για να το πετύχει. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Χανιά – Πανθρακικός 1-1

Ωρα 15:52  Στο 1-1 είναι το παιχνίδι και στο άλλο ματς του ομίλου ανάμεσα σε Ολυμπιακό Βόλου και ΠΑΟΚ.

Ωρα 15:55  Θυμίζουμε ότι η μετάδοση αυτού του αγώνα θα είναι προσφορά του πρακτορείου ΟΠΑΠ Παντούλη, του ξενοδοχείου Pilion Terra, του ραδιοφωνικού σταθμού Hit FM και της εφημερίδας “Θρακική Αγορά”.

Ωρα 15:58  Θυμίζουμε ότι σήμερα έχουμε άλλα τέσσερα παιχνίδια, με το ενδιαφέρον να υπάρχει στο Παναχαϊκή – Λεβαδειακός. Στις 19:30 παίζει ο Πανελευσινιακός με την Ξάνθη, σε αδιάφορο βαθμολογικά ματς και για τις δύο ομάδες.

Ωρα 16:03 Πάμε για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Μένουν 45 λεπτά για να πετύχει γκολ ο Πανθρακικόςμ να μην δεχθεί και να μπορέσει να προκριθεί.

46′  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου με αλλαγή για τον Ελευθερόπουλο. Μέσα ο Χαβίτο, έξω ο Χασομέρης.

47′  Μπήκε και έχασε αμέσως ευκαιρία ο Χαβίτο. Πιάνει το σουτ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο γκολκίπερ.

55′ Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοολ ο Πανθρακικός. Σκόρερ ο Μαρκόπουλος με προβολή, μπροστά σε κενή εστία, αλλά πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και στον Νικόλτση που γύρισε παράλληλα τη μπάλα από δεξιά. Χανιά – Πανθρακικός 1-2.

57΄Ο Ποτουρίδης στην θέση του Παπαχρήστου.

58΄Ο Γκέσιος πιάνει ένα φοβερό σουταλλά η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι του Πασχαλάκη.

63΄Ο Νύκταρης στην θέση του Ρίκκα.

67′ Γκολ για τα Χανιά.  Σκόρερ ο Γκέσιος μετά απο ωραία προσπάθεια του Μασάδο. Χανιά – Πανθρακικός 2-2.

69′ Νέα διπλή ευκαιρία για τα Χανιά που πιέζουν το τελευταίο δίλεπτο πρώτα με τον Γκέσιο και μετά με τον Νύχταρη.

72΄Κίτρινη κάρτα στον Χρήστου.

75΄Ο Σάντερσον στην θέση του Δεινόπαπα

78′ Πιέζει ο Πανθρακικός αλλα ο ΑΟΧ ειναι πολύ επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις.

80΄Κίτρινη κάρτα στον Χαβίτο.

82′ Στη θέση του Γκέσιου ο πρωην φορ της ΑΕΚ Σταματής.

85′ Πέντε λεπτά έχει ο Πανθρακικός για να πετυχει το γκολ πρόκρισης.

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+3′ Καθυστερήσεις από τον ΑΟΧ που είναι κονταστην πρόκριση.

90+4′ Λήξη αγώνα στα Χανιά. Ο Πανθρακικός μενει εκτός κυπέλλου αφού με τον περιεργο αυτό κανονισμό της καλύτερης επίθεσης αντί της διαφοράς τερμάτων περνάνε τα Χανιά και ο ΠΑΟΚ από τον όμιλο του Πανθρακικόυ, που μένει εκτός μαζί με τον Ολυμπιακό Βόλου. Τελικό αποτέλεσμα  ΑΟ Χανιά – Πανθρακικός 2-2.

Την αναμέτρηση Χανιά– Πανθρακικού θυμίζουμε ότι σας προσέφεραν το πρακτορείο ΟΠΑΠ Παντούλη που βρίσκεται στην Δ. Μπλέτσα 4, στην Κομοτηνή,  ο ραδιοφωνικός σταθμός «Hit FM» και η εβδομαδιαία πολιτική και οικονομική εφημερίδα «Θρακική Αγορά» και το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra” στην πανέμορφη Πορταριά.