LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Πλατανιάς 1-0 (Τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το ΔΑΚ ο Γιάννης Παπαδόπουλος

– Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Πλατανιά Χανίων για την εξ’ αναβολής 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος βρίσκεται στο ΔΑΚ και μεταδίδει…

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι του ThrakiSportS απο το ΔΑΚ, οπού σε λίγη ώρα ο γηπεδούχος Πανθρακικός επιστρέφει σε αυτό μετά από ένα μήνα, σε ένα παιχνίδι τελικό για αυτόν, όπου υποδέχεται τον ανεβασμένο Πλατανιά του Γιάννη Χριστόπουλου, στο εντός έδρας ντεμπούτο του Μανουέλ Ρόκα στο πάγκο του με μοναδικό στόχο τη νίκη μετά από 2,5 περίπου μήνες στο πρωτάθλημα.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ PRE GAME ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ

14:24  Eλάχιστος κόσμος αυτή τη στιγμή στο γήπεδo, λόγω και της κακοκαιρίας που επικρατεί, ευτυχώς σταμάτησε να βρέχει

14:38 Η σύνθεση του Πανθρακικού: Αθανασιάδης, Μεχία, Τζάνης, Ντιγκινι, Κάσες, Σερφά, Τσουμάνης, Μπαϊκαρά, Λαδάκης, Ποτουρίδης. Στον πάγκο για την ομάδα της Κομοτηνής: Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Χασομέρης, Χρήστου, Κοραντίνι, Οκάτσι, Αράμπα.

14:43  Η εντεκάδα του Πλατανιά: Ολίμπα, Αποστολόπουλος, Δημήτρης, Ναζλίδης, Μπανανά, Μαχαμάτ, Νούνες, Γκόμες, Τσουράκης, Μενδρινός, Ιτούα. Στον πάγκο για τον Πλατανιά: Γκσμπούρνινγκ, Φιγκέιρα, Ζαραδούκας, Τόρες, Ζουμπουλάκης, Τετέ, Μιλούνοβιτς.

14:49 Διαιτητής είναι ο Μαντάκης που έχει μακρινή καταγωγή από τη Διώνη Ροδόπης, με βοηθούς τους Τάτση και Κουρομπύλια που ξεκίνησε την καριέρα της στο ποδόσφαιρο στην Κομοτηνή σαν παίχτρια και στη συνέχεια σαν επόπτης

15:01 Έναρξη αγώνα

2′ Δοκάρι για τους Κρητικούς. Σε κόρνερ του Μενδρινού, ο Αγκιλέρα έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα βρήκε στο αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη

6΄Σουτ του Ασράκ έξω από την περιοχή, ο Αθανασιάδης μπλόκαρε.

7΄Νέα προσπάθεια του Τσουράκη για τον Πλατανιά, μπλόκαρε και παλι ο Αθανασιάδης. Μπήκε καλύτερα ο Πλατανιάς.

8΄Σουτ του Μπαϊκαρά ο Ολίμπα μπλοκαρε εύκολα. Κακός ο αγωνιστικός χώρος άρχισε να ξαναβρέχει

13′ Η βροχή αρχίζει και δυναμώνει

17′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! Ντιγκίνι. Με σουτ έξω από την περιοχή ο Ντιγκινί σκοράρει μετά τη Τούμπα, η μπάλα βρίσκει στον Ιτούα που της αλλάζει πορεία, ξεγελάει τον Ολίμπα. Πανθρακικός- Πλατανιάς 1-0

20′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό που έχει δοκάρι. Ο Σερφά κάνει την σέντρα από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Κάσες που κάνει το σουτ από την μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα βρίσκει στο οριζόνιο δοκάρι και καταλήγει άουτ.

21′ Κίτρινη για τον Ιτούα. Με άλλον αέρα παίζει ο Πανθρακικός

27΄ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σουτ του Λαδάκη έξω από την περιοχή, ο Ολιμπά διώχνει. Είναι πολύ καλός ο Πανθρακικός

33΄Διαγώνιο σουτ του Τσουμάνη, ο Ολίμπα απέκρουσε δύσκολα.

34΄Σουτ του Ναζλίδη, η μπάλα όμως κοντράρει σε σώματα και αδύναμα καταλήγει στον Αθανασιάδη

40΄Απίστευτη ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Ζιλβάν, ο οποίος από τα δύο μέτρα και με τον Αθανασιάδη εκτός θέσης, στέλνει την μπάλα άουτ!!!

42΄καλή ευκαιρία για Πανθρακικό, όταν σε σέντρα του Μεχία, ο Ντιγκινί κάνει την προβολή, αλλά ο Ολίμπα μπλόκαρε τη μπάλα

45′ Ημίχρονο. Μετά από καλή εμφάνιση ο Πανθρακικός έχει το προβάδισμα στο σκορ με τον Γάλλο Ντιγκινί. Αποτέλεσμα ημιχρόνου Πανθρακικός- Πλατανιάς 1-0

46′ Έναρξη. Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

50′ Παιχνίδι κέντρου στο λασπωμένο γήπεδο

51′ Σουτ του Γκόμεζ από την αριστερή πλευρά της μεγάλης περιοχής, άουτ

54′ Μακρινό σουτ του Τσουράκη, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Αθανασιάδη

55′ Κίτρινη κάρτα στον Τσουμάνη

58′ Έδωσε χώρο ο Πανθρακικός για να βγει στις αντεπιθέσεις αλλα δεν τον ευνοεί το άσχημο τερέν για γρήγορες επιθέσεις

59′ Κόκκινη για τον Πλατανιά. Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Ιτούα

61′ Ακυρώθηκε γκολ του Ντιγκινί ορθώς ως οφφσαιντ

65΄Σουτ του Τσουράκη από την δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από την δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη

67’Αλλαγές για τις ομάδες. Ο Παπαγεωργίου στη θέση του Τσουμάνη και οΖαραδούκας στην θέση του Ζιλβά

70′ Ο Τζάνης δίνει στον Κάσες, ο οποίος μπαίνει από αριστερά στην μεγάλη περιοχή, κάνει το σουτ, αλλά ο Ολιμπά μπλόκαρε τη μπάλα

71′ Ο Τόρες στην θέση του Αποστολόπουλου, ρισκάρει ο Χριστόπουλος

72′ Πιέζει ο Πανθρακικός που κερδίζει αλλεπάλληλα κόρνερ. Ετοιμάζεται ο Οκάτσι.

73’΄Εξω ο Κάσες μέσα ο Οκάτσι στη δεύτερη φετινή του εμφάνιση, η πρώτη του επίσημη στην Κομοτηνή

76΄Σουτ του Μενδρινού από καλή θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.

79′ Κλείνει τις αλλαγές ο Πλατανιάς ο Ναζλίδης εκτός,ο Φιγκέιρα μέσα στον αγώνα

80′ Κόκκινη κάρτα στον Αγκιλέρα για φάουλ στον Τζάνη που έβγαινε τετ-α-τετ με τον Ολίμπα. Με εννιά ο Πλατανιάς!!! Φάουλ σε καλήν θέση για τον Πανθρακικό

81′ Καλό φάουλ του Ποτουρίδη η μπάλα μόλις άουτ

82′ Ο Αράμπα στη θέση του Τζάνη, κλέινει και ο Ρόκα τις αλλαγές του

85′ Σουτ του Ντιγκινί από καλή θέση, ο Ολίμπα μπλόκαρε.

90′ Τρια τα λεπτά των καθυστερήσεων από τον “κομοτηναίο” Μαντάκη

90+3′ Τέλος αγώνα. Μεγάλη νίκη μετά απο 2,5 μήνες για τον Πανθρακικό που φτάνει τους 9 βαθμούς, ενώ ο Πλατανιάς μένει στους 12. Ηταν η τρίτη νίκη του Πανθρακικού σε τέσσερις αγώνες, όλες με 1-0. Τελικό αποτέλεσμα. Πανθρακικός- Πλατανιάς 1-0