Live από την Κομοτηνή: Πανθρακικός – Ολυμπιακός 1-4 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδουν από το ΔΑΚ Κομοτηνής οι Δημήτρης Μπακιρτζής και Βαγγέλης Μαγκώνης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον αγώνα ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Ολυμπιακό για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Στο ΔΑΚ Κομοτηνής βρίσκονται οι Δημήτρης Μπακιρτζής και Βαγγέλης Μαγκώνης και μεταδίδουν…

Καλησπέρα. Σε κάτι περισσότερο από μία ώρα ξεκινά ο αγώνας ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Ολυμπιακό στο ΔΑΚ Κομοτηνής, που αναμένεται να γεμίσει, αφού πέρα από τους φίλους των γηπεδούχων αναμένονται και περίπου 2.000 οπαδοί των ερυθρολεύκων από όλη την Βόρειο Ελλάδα.

Ωρα 18:32 Εγιναν γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος,Τριανταφύλλου, Ιγκόρ, Χρήστου, Μπαικαρά,Κάσες,Τζάνης, Ντιόγκο, Παπαγεωργίου, Ζοσέ, Σαρακατσάνος

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο,Παπάζογλου, Εντινγκά, Σαβιόλα, Σάμαρης, Φουστέρ, Α.Παπαδόπουλος,Μανωλάς, Ντομίνγκεζ, Βάις, Μπονγκ

Ωρα 18:38  Υπενθυμίζεται ότι διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Μήτσιος (Ηπείρου). Πρώτος βοηθός ο Θανασακούδης (Μακεδονίας) και δεύτερος ο Πασχάλης (Ηπείρου), τέταρτος 0 Αρετόπουλος (Τρικάλων)

Ωρα 18:47  Περίπου χίλιοι οπαδοί του Ολυμπιακού βρίσκονται ήδη στις εξέδρες του ΔΑΚ Κομοτηνής και η προσέλευση συνεχίζεται.

Ωρα 18:55  Μόλις έγινε γνωστό ότι έχουμε αλλαγή στην αποστολή του Πανθρακικού. Τη θέση του Καθάριου που είχε δηλωθεί στην 18αδα, πήρε ο Σδράβος

Ωρα 19:04  Στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες, πραγματοποιούν το καθιερωμένο ζέσταμα

Ωρα 19:10  Στα άλλα δύο ματς με τα οποία άνοιξε η αυλαία της αγωνιστικής, είχαμε μεγάλο διπλό του ΟΦΗ στην Ριζούπολη και επιστροφή στις νίκες για τον Ατρόμητο. Απόλλων Αθηνών – ΟΦΗ 0-1 και Ατρόμητος – Βέροια 1-0 σε ένα ματς που μόλις έληξε

Ωρα 19:18  Αποσύρονται οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την επίσημη έναρξη του αγώνα

Ωρα 19:25  Εφτασε η στιγμή για την επίσημη είσοδο των δύο ομάδων έχει γεμίσει ασφυκτικα πλέον το γήπεδο

Ωρα 19:31 Πάμε για το ξεκίνημα. Ο Ολυμπιακός έχει την εστία στο πέταλο των φιλοξενουμένω, ο Πανθρακικός εκείνη που βρίσκεται προς την πλευρά της Νομιοκής Σχολής

1′ Εναρξη του αγώνα

5′ Σέντρα από τον Παπάζογλου από πλάγια θέση με τον Κουτσόπουλο να μαζεύει την μπάλα.

8′ Σέντρα του Ντινγκά για τον Σαβιόλα με τον Αργεντινό να μην μπορεί να γίνει σωστά κάτοχος της μπάλας για να σουτάρει καλά.

9′ Κίτρινη στον Ιγκόρ για φάουλ στον Φουστέρ

10′ Ο βοηθός κόβει με οφσάιντ τον Ιγκόρ. Δεν έχουμε δυνατότητα ριπλέι, χλιαρές διαμαρτυρίες από τους κομοτηναίους

13′  Μόλις μάθαμε ότι δύο σκάουτερ της Παρί είναι στο γήπεδο της Κομοτηνής. Υπενθυμίζεται ότι την Τετάρτη ο Ολυμπιακός παίζει στο Παρίσι για το Τσάμπιονς Λιγκ

14′ Ο Μπαϊκαρά άδειασε τον Βάις με τον Μανωλά να τον κλείνει σωστά και να κόβει την μπάλα σε κόρνερ.

19′ Σουτ από τον Ίγκορ περνάει έξω. Ήταν αρκετά δυνατό το σουτ, που προήλθε από λάθος του Βάις. Φωνές από τον Μίτσελ στον πάγκο.

21′  Γκολ ο Ολυμπιακός. Ο Μανωλάς σκόρερ. Μετά από φάουλ του Σάμαρη ο Μανωλάς πήδηξε στο κέντρο της άμυνας του Πανθρακικού και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Πανθρακικός – Ολυμπιακός 0-1.

26′ Σουτ από τον Κάσες που πηγαίνει όμως στην πλάτη του Μανωλά και εξοστρακίζεται.

28′ Διακοπή στο ματς. Χτύπησαν Μανωλάς και Τζάνης και είναι το έδαφος

29′ Λάθος γύρισμα του Μπονγκ σε Ρομπέρτο, εκείνος διώχνει με τα πόδια και ο επερχόμενος Μπαϊκαρά σουτάρει σε κενή εστία μην μπορώντας να βρει όμως στόχο.

30′  Κίτρινη στον Μπαϊκαρά για φάουλ στον Σάμαρη

31′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σαβιόλα πήρε την μπάλα, βρήκε χώρο και έκανε το γύρισμα με τον Κουτσόπουλο να αποκρούει.

32′ O Κάσες βγήκε μπροστά και προσπάθησε να απειλήσει όμως ο Μανωλάς τον έκοψε 2 φορές.

33′ Πιέζει ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Μπονγκ σε Σαβιόλα με τον Ζος να διώχνει.

35′ Νέα υπόδειξη οφσάιντ για τον Κάσες που διαμαρτύρεται.

39′ Κάρτα στον Τριανταφύλλου για φάουλ στον Παπάζογλου.

40′ Σέντρα του Βάις, κεφαλιά του Αβραάμ Παπαδόπουλου με τον Κουτσόπουλο να την μπλοκάρει και κερδίζει επιθετικό φάουλ από παρέμβαση του Σαβιόλα.

42′  Γκοοοοοοοοοοοοοοοοολ ο Πανθρακικός. Ιγκόρ ο σκόρερ. Ο Κάσες δίνει την μπάλα στον Τζάνη, εκείνος στον Ίγκορ που σουτάρει με την μία και στέλνει την μπάλα στην γωνία του Ρομπέρτο για το Πανθρακικός – Ολυμπιακός 1-1.

45′ Ενα το λεπτό των καθυστερήσεων

45+1  Τέλος πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Πανθρακικός – Ολυμπιακός 1-1

46′ Εναρξη δευτέρου μέρους με αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κάμπελ παίρνει την θέση του Τσόρι.

51′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Ρομπέρτο βγαίνει και διώχνει την μπάλα προ του Ίγκορ και ενώ φωνάζει στους συμπαίκτες του επειδή αφήνουν κενούς χώρους.

52′ Νέα ευκαιρία για τους Κομοτηναίους. Ο Μπαϊκαρά κρατάει την μπάλα, την γυρίζει στον Κάσες που θέλησε να σουτάρει με αξιώσεις από κοντά με την μπάλα να βγαίνει τελικώς άουτ.

53′ Γκολ για τον Ολυμπιακό. Περίεργο γκολ.  Ο Βάις έκανε την σέντρα, ο Κάμπελ παίρνει την κεφαλιά που παίρνει ύψος, ο Κουτσόπουλος πηδάει και πιάνει το δοκάρι, η μπάλα πηγαίνει στην δοκό και στην συνέχεια από τα πόδια του Κουτσόπουλου που προφανώς δεν έχει εκτιμήσει σωστά την φάση και έχει εντελώς λάθος τοποθέτηση, καταλήγει στα δίχτυα! Πανθρακικός – Ολυμπιακός 1-2

58′ Γκολ για τον Ολυμπιακό. Μετά από απευθείας φάουλ του Σάμαρη. Πολύ ωραία εκτέλεση με τον Σάμαρη να πηγαίνει να αφιερώνει το τέρμα στον Σάββα Θεοδωρίδη. Πανθρακικός – Ολυμπιακός 1-3

62′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασάντο αντικατέστησε τον Βάις. Λίγο πιο πριν πέρασε έξω μια κεφαλιά του Βαις. Με κίτρινη κάρτα υποδείχθηκε και ο Παπαγεωργίου

67′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ζεκίνια στην θέση του Κάσες

69′ Παρόλιγον μπέρδεμα στην άμυνα του Ολυμπιακού με τον Ρομπέρτο να διώχνει την μπάλα με τα πόδια.

70′ Φάουλ του Τζάνη και καλό σουτ του Παπαγεωργίου με τον Ρομπέρτο να του λέει “όχι”.

75′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βγαίνει ο Μανωλάς χειροκροτείται από τον κόσμο. Δίνει την θέση του στον Μιγκέλ Τόρες.

81′ Μετά από λάθος του Σάμαρη ο Ρομπέρτο έκανε σωστή και έβγαλε εκτός περιοχής την μπάλα.

83′ Κίτρινη και στον Σαρακατσάνο. Μα πόσους κομοτηναίος θα κιτρινήσει σήμερα;

84′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης στον αγώνα στην θέση του Τριανταφύλλου.

85′ Πολύ καλή φάση για τον Ολυμπιακό με τον Σάμαρη να βρίσκεται τετ α τετ με τον Κουτσόπουλο και τον γκολκίπερ του Πανθρακικού να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.

87′  Κίτρινη κάρτα και στον Ζεκίνια! Αμάν. Ενώ ο πανθρακικός διαμαρτύρεται για πέναλτι

88′  Γκολ ο Ολυμπιακός. 1-4 με υποδειγματικό τελείωμα από τον Σαβιόλα έπειτα από πάσα του Σάμαρη. Πανθρακικός – Ολυμπιακός 1-4

90+1′ Σουτ από τον Ζεκίνια έξω.

90+2′ Ο Ίγκορ που ήταν στην φάση που ζήτησε πέναλτι ο Πανθρακικός αντικαθίσταται από τον Ζδραβό-Ρίζο, που κάνει ντεμπούντο με την μεγάλη ομάδα απέναντι στους νταμπλούχους.

90+4′  Τέλος του αγώνα. Ο Ολυμπιακός περνά με τεσσάρα από την Κομοτηνή και οι φίλοι του ζητούν από την εξέδρα νίκη με την Παρί. Ο Πανθρακικός το πάλεψε για ένα ημίχρονο, διαμαρτύρεται δίκαια για ορισμένες φάσεις του διαιτητή, αλλά αυτές δεν έκριναν το τελικό αποτέλεσμα που δίκαια καταλήγει με το τρίποντο στην ομάδα του Πειραιά. Τελικό αποτέλεσμα: Ολυμπιακός – Πανθρακικός 1-4

Θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ. Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε αυτό το live…