LIVE από την Κομοτηνή: Πανθρακικός – ΑΕΚ 1-2 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και την ΑΕΚ για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερωθείτε τις επόμενες ώρες για την εξέλιξη στην αναμέτρηση ανάμεσα σε Πανθρακικό και ΑΕΚ, στο ΔΑΚ Κομοτηνής.

Ωρα 18:26  Ο αγώνας πρόκειται κανονικά να ξεκινήσει σε περίπου μία ώρα, ενώ επικρατεί γενικά ξεσηκωμός στους φίλους της Ένωσης παρόλο που έχει απαγορευθεί η οργανωμένη μετακίνησή τους στην Ροδόπη.

Ωρα 18:31  Είναι ένας αγώνας αρκετά κρίσιμος και σημαντικός και για τις δύο ομάδες. Η ΑΕΚ θέλει να προσεγγίσει κι άλλο στην κορυφή ενώ ο Πανθρακικός να φύγει από τον πάτο της βαθμολογίας.

Ωρα 18:35  Είναι επίσης ο πρώτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων για το πρωτάθλημα, μετά από εκείνο το ιστορικό παιχνίδι πριν δυόμισι χρόνια στο ΟΑΚΑ που οδήγησε στην σωτηρία του Πανθρακικού και τον υποβιβασμό της ΑΕΚ με το αυτογκολ του Μαυρουδή Μπουγαΐδη.

Ωρα 18:38  Ποιος θα το περίμενε ότι σήμερα ο συγκεκριμένος παίκτης θα αγωνίζεται με τα χρώματα της τότε αντιπάλου της ΑΕΚ, στην Κομοτηνή….

Ωρα 18:42  Πάντως αξίζει να τονίσουμε ότι ΑΕΚ και Πανθρακικός έχουν ξαναπαίξει από τότε, πέρυσι για το κύπελλο, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 0-0 στο ΔΑΚ Κομοτηνής.

Ωρα 18:47  Ηρθαν οι ενδεκάδες, πάμε να δούμε την σύνθεση του Πανθρακικού και τις επιλογές του Δημήτρη Ελευθερόπουλου: Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Παπαχρήστος, Μεχία, Λαδάκης, Ντιγκινί, Μπαϊκαρά, Φερνάντεθ, Χασομέρης

Ωρα 18:51  Οι επιλογές του Γκουστάβο Πογέτ για την ενδεκάδα της ΑΕΚ: Μπαρόχα, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Άρθο, Σοϊλέδης, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Μπουονανότε, Αραβίδης.

Ωρα 18:55  Πρώτη επίσημη εμφάνιση του Αρθο για την ΑΕΚ.

Ωρα 18:58  Από την άλλη, ο Μπουγαΐδης έμεινε στον πάγκο. Οι υπόλοιποι που θα κάτσουν μαζί του, δίπλα από τους Ελευθερόπουλο και Βενετίδη: Αθανασιάδης,  Χρήστου, Μάρτινς, Σέτι, Χαβίτο, Νικόλτσης

Ωρα 19:01  Ο πάγκος της ΑΕΚ: Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Μπακάκης, Κορδέρο, Πλατέλλας, Τζιμπούρ, Κρισάντους

Ωρα 19:05  Σε περίπου 25 λεπτά η σέντρα της αναμέτρησης. Αυτήν την ώρα ολοκληρώνεται στην Ξάνθη το παιχνίδι με τον Πανιώνιο, κερδίζουν οι Θρακιώτες με 2-0, διαβάστε αναλυτικά με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 19:13  Ολοκληρώνουν σιγά σιγά την προθέρμανσή τους οι δυο ομάδες

Ωρα 19:25  Επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο για το τελευταίο για απόψε παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής

Ωρα 19:28  Θα κρατηθεί και ενός λεπτού σιγή για τα θύματα στην τρομοκρατική επίθεση στο Παρίσι.

Ωρα 19:31 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες και πάμε για την σέντρα στο ματς

1′  Εναρξη του αγώνα

3′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ωραία κίνηση του Μπουονανότε, ο Μπαρμπόσα όμως δεν μπορεί να τελειώσει ιδανικά τη φάση, κόρνερ για τους φιλοξενούμενους

5′ Ωραία σέντρα του Σοϊλέδη, η μπάλα φτάνει στον Γκάλο που πιάνει ένα τρομερό σουτ κι ο Πασχαλάκης κάνει σπουδαία επέμβαση για να κρατήσει το μηδέν!

15′  Πιο δυνατά έχει μπει στο παιχνίδι η ΑΕΚ σε αυτό το πρώτο ημίχρονο. Κίτρινη στον Μπαρμπόσα

16′ Σύγχυση στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Μπαϊκαρά δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί τις κόντρες κι η φάση τελειώνει εκεί

18′ Γκολ για την ΑΕΚ. Εξαιρετική σέντρα ο Μπαρμπόσα, ο Γιόχανσον παίρνει ωραία κεφαλιά μέσα από τη μεγάλη περιοχή και πετυχαίνει το πρώτο γκολ της ΑΕΚ υπό τις οδηγίες του Πογιέτ! Πανθρακικός – ΑΕΚ 0-1

23′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Μπαϊκαρά, πιάνει το σουτ  από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ο Μπαρόχα όμως αποκρούει

25′  Νέο σουτ, από τον Μεχία, η μπάλα άουτ. Και αμέσως μετά κίτρινη στον Δημήτρη Χασομέρη

30′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό!  Ο Βάλτερ έκανε το σουτ από μακριά, ο Μπαρόχα δεν μπορεί να μπλοκάρει την μπάλα κι ο Μπαϊκαρά από κοντά γλιστράει και δίνει την ευκαιρία στον Βενεζουελάνο να μαζέψει, μια ανάσα από την ισοφάριση η ομάδα της Κομοτηνής!

35′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανθρακικό, μέσα ο Μαυρουδής Μπουγαΐδης, απεναντι στην παλιά του ομάδα, περνάει εκτός λγω τραυματισμού ο Χρήστος Μελίσσης

45′ Μακρινό σουτ του Χασομέρη, ο Μπαρόχα και πάλι δεν μπόρεσε να μπλοκάρει σταθερά αλλά μάζεψε με δεύτερη προσπάθεια. Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

45+2′  Τέλος πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Πανθρακικός – ΑΕΚ 0-1

46′ Έναρξη β’ μέρους με αλλαγη γι ατον Ελευθερόπουλο. Έξω ο Φερνάντεθ και τη θέση του παίρνει ο Ροτζέριο Μάρτινς.

55′ Χωρίς καμια φαση το δεύτερο μερος.

62Γκολ για την ΑΕΚ. Με πέναλτι ο Μπουανανότε διπλασιαζει τα τέρματα για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος ανατρέπεται από τον Πασχαλάκη μετα από εξαιρετική πάσα του Αραβίδη.  Πανθρακικός – ΑΕΚ 0-2

63′ Στη θέση του Λαδάκη ο Νικόλτσης.

68Γκοοοοοοοοοοοοολλλλ για τον Πανθρακικό. Σε σουτ του νεοεισερχόντα Μάρτινς η μπαλα κοντραρει και καταλήγει στα δίχτυα του Μπαρόχα.  Πανθρακικός – ΑΕΚ 1-2

75′ Αλλαγες για την ΑΕΚ. Ο Μανταλος αφήνει τη θέση του στο Κορδερο και ο Μπαρμπόσα στον Λαμπρόπουλο.

77′ Ανέβηκε ο Πανθρακικός, ενω η ΑΕΚ οπισθοχώρησε αδικαιολόγητα.

83′ Μεγαλη ευκαιρία για τον Μπουανανότε που μόνος απέναντι στον Πασχαλάκη … γλίστρυσε!

86′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εξω ο Αραβίδης, μέσα ο Τζιμπούρ.

90′ Κίτρινη στον Νικόλτση. Τέσσερα λεπτα οι καθυστερήσεις.

90+2′ Καλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό σε κεφαλια του Μπαικαρά αλλα ο Μπαρόχα μπλοκαρε την μπάλα.

90+4′ Λήξη αγώνα. Ο Πανθρακικός αν και προσπάθησε δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει και γνώρισε νεα ήττα από την ΑΕΚ αυτή την φορα μένοντας στον πάτο της βαθμολογίας. Τελικό αποτέλεσμα  Πανθρακικός – ΑΕΚ 1-2

Μείνετε στο ThrakiSportS, ακολουθεί πλούσιο ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ από το αποψινό παιχνίδι…