LIVE από τη Τούμπα: ΠΑΟΚ – Πανθρακικός 3-2 (Τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από τη Θεσσαλονίκη ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ και τον Πανθρακικό για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Κώστας Καραγιάννης βρίσκεται στη Τούμπα και μεταδίδει…

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι του ThrakiSportS απο τη Θεσσαλονίκη οπού σε λίγη ώρα ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ και πριν το μεγαλο παιχνίδι τίτλου τη τετάρτη, όπου θα αντιμετωπίσει στο “Καραισκάκη” τον Ολυμπιακό, υποέχεται τον Πανθρακικό στο ντεμπούτο του Μανουέλ Ρόκα στο πάγκο του, στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Super League μετά την διακοπή των δύο εβδομάδων λόγω Εθνικής ομάδας, αλλά και της απόφασης της ΕΠΟ μετά την επίθεση στον αντιπρόεδρο της ΚΕΔ Χριστόφορο Ζωγράφο.

Ωρα 16:40 Ένας αγώνας θεωρητικά εύκολος για τον ΠΑΟΚ σύμφωνα με την βαθμολογική διαφορά των δυο ομάδων, αλλά ο Πανθρακικός μπορεί να εκμεταλλευτεί την κούραση του “δικεφάλου” από το παιχνίδι στη Λευκορωσία με τη Δυναμό Μίνσκ, τις απουσίες του ΠΑΟΚ, αλλά κτρίως ότι όλοι στον ΠΑΟΚ, οπαδοί και ομάδα έχουν το μυαλό τους στο Καταισκάκη και τον Ολυμπιακό και ίσως αψηφίσουν το σημερινό παιχνίδι με τους Θρακιώτες.

Ωρα 16:45 Ο άσος των «πράσινων» ανέβασε… στροφές στην προπόνηση του Σαββάτου (29/11) αλλά ο Μάνουελ Ρόκα αποφάσισε να μην τον συμπεριλάβει στα πλάνα της για το παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής με τον «Δικέφαλο». Αντίθετα, στην 19μελή αποστολή μετέχουν οι: Μεχία, Μπαϊκαρά, Ίγκορ, Σερφά, Ντιγκινί, Ρομέου, Πασχαλάκης, Αθανασιάδης, Καθάριος, Τζάνης, Λαδάκης, Χρήστου, Χασομέρης, Παπαγεωργίου, Τσουμάνης, Εμπόου, Ποτουρίδης, Κάσες και Οκάτσι.

Ωρα 16:50 Μπορεί ο ΠΑΟΚ να γύρισε από τη Λευκορωσία με τους τρεις βαθμούς της νίκης αλλά στο ματς με την Ντιναμό Μινσκ δεν γλίτωσε τις απώλειες. Συγκεκριμένα, με προβλήματα τραυματισμού αποχώρησαν από την εν λόγω αναμέτρηση οι Τζιόλης, Αθανασιάδης και Κατσικάς, η κατάσταση των οποίων αναγκάζει τον Άγγελο Αναστασιάδη να αναπροσαρμόσει τα πλάνα του.

Ώρα 17:01 Συνθέσεις
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σπυρόπουλος, Τζαβέλλας, Βίτορ, Κίτσιου, Τζανδάρης, Μάρτενς, Κάτσε, Σαλπιγγίδης, Γκολάσα, Παπαδόπουλος
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ κάθονται οι Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Περέιρα, Κουλούρης, Σκόνδρας, Σαββίδης και Ποζατζίδης

Ώρα 17:04 Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μεχία, Τζάνης, Σερφά, Εμπόου, Μπαϊκαρά, Λαδάκης, Ποτουρίδης, Ίγκορ, Ντιγκινί, Τσουμάνης.
Στον πάγκο του Πανθρακικού είναι οι: Πασχαλάκης, Κάσες, Οκάτσι, Ρομέου, Χρήστου, Χασομέρης και Παπαγεωργίου.

Ώρα 17:08 Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης θα είναι ο Δημήτρης Θάνος του συνδέσμου Γρεβενών. Βοηθοί του ορίστηκαν ο Σπύρος Γουργιώτης (Φθιώτιδας) και ο Γεώργιος Πασχάλης (Γρεβενών), 4ος διαιτητής ο Αριστομένης Κοτσιαύτης (Αρτας) και παρατηρητής διαιτησίας ο Δημήτριος Νταμπώσης (Πιερίας)

Ώρα 17:11 Αποδοκιμασίες και πάλι για τον Σαλπιγγίδη όταν ανακοινώθηκαν οι συνθέσεις των δύο ομάδων.

Ώρα 17:16 1′ Έναρξη του αγώνα

2′ Πρώτη φάση στο ματς με τον Μάρτενς να κάνει την σέντρα και τον Σαλπιγγίδη να στέλνει με απευθείας σουτ την μπάλα άουτ

4′ Ο Παπαδόπουλος πήρε την μπάλα από το λάθος του Μεχία, αλλά αντί να πασάρει θέλησε να κάνει το σουτ με τον αμυντικό του Πανθρακικού να τον προλαβαίνει. Οι γηπεδούχοι από τα πρώτα λεπτά  μπήκαν πολύ δυνατά

6′ Πρώτη μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Σπυρόπουλο να κάνει το δυνατό σουτ και τον Αθανασιάδη να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ

7′ ΓΚΟΛ 1-0 ο Σαλπιγγίδης. Ο Σάλπι μετά από κόντρες δεν αστόχησε από κοντά ανοίγοντας το σκορ για τον ΠΑΟΚ. Πελαγοδρομεί η άμυνα του Πανθρακικού.

8′ Το γκολ όμως πρέπει να ήταν οφσαιντ.

9′ 8000 περίπου στο γήπεδο

13′ Νέα μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Παπαδόπουλο να κάνει την κεφαλιά μετά την σέντρα του Μάρτενς και να βλέπει την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Αθανασιάδη

18′ Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, αφού ο ΠΑΟΚ μπήκε πολύ δυνατά στα πρώτα 15 λεπτά

20′ Σουτ του Τσανδάρη αουτ. Ακινδυνος ο Πανθρακικός

27′ Καλό μπαλιά από την άμυνα από τα αριστερα για το Πανθρακικό που βρίσκει τον Ιγκορ αλλα αυτος δε πασάρει καλά στον Ντιγκινί, και μπλοκάρει ο Γλύκος. Ξεθάρεψαν λιγο οι “πράσινοι” βλέποντας το ΠΑΟΚ να χαλαρώνει

32′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ!!!! 1-1! Ντιγκινί. Οι κομοτηναίοι έφυγαν στην κόντρα η μπάλα πήγε στον Ντιγκινί από πάσα του Τζάνη και αυτός με πολύ καλό σουτ έφερε το ματς στα ίσια. ΠΑΟΚ- Πανθρακικός 1-1

35’Κεφαλιά από τον Παπαδόπουλο με την μπάλα να φεύγει άουτ

38’Ωραια προσπαθεια Σπυρόπουλου από αριστερα αλλα το σουτ του Μάρτενς είναι πολύ αδύνατο

39′ Αποδοκιμασίες στη Τούμπα μετα το νέο πούλημα της μπάλας στο κέντρο

42′ Σε φαλτσαριστή σέντρα του Σαλπιγγίδη απο δεξία ο Παπ για λίγο δε προλαβαινει με το κεφάλι

44′ Μεγαλη φάση για τον ΠΑΟΚ με τον Σπυρόπουλο που βρέθηκε μόνος μετά από πάσα – κόντρα του Γκολάσα. Ανέβηκε ο ΠΑΟΚ το τελευταίο δίλεπτο

45′ Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων. Ο Τσουμάνης εκτος αγωνιστικού χώρου

45+2′ Ημίχρονο. Καλή εμφάνιση για τον Πανθρακικό στο τελευταίο τέταρτο. Αποτέλεσμα ημιχρόνου ΠΑΟΚ- Πανθρακικός 1-1

46′ Έναρξη ημιχρόνου. Στη θέση του Κίτσιου ο Σκόνδρας. Κανιά αλλαγή  για τον Ρόκα

50′ Ο Κάσες στη θέση του τραυματία Ιγκορ, που ήταν ένα δίλεπτο πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο

51′ Στη κερκίδα των φιλοξενούμενων βρίσκονται και μερικοί φίλοι του Πανθρακικού και παιδιά από τις ακαδημίες του συλλόγου

53′ Πρώτες μουρμούρες στη Τούμπα!!!

55′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ!!!! 1-2 Τσουμάνης! ΟιΟ αριστερος μπακ χαφ του Πανθρακικού εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Σκόνδρα και νίκησε με δυνατό σουτ τον Γλύκο. Σοκ στη Τούμπα. ΠΑΟΚ- Πανθρακικός 1-2

57′ Σουτ Σαλπιγγιδξ απο πάσα σε φαουλ αουτ η μπάλα

60′ Αλλαγη μεσα σε αποδοκιμασίες για τον Σπυρόπουλο, στη θέση του ο Περέιρα

61′ ΓΚΟΛ 2-2 ο Παπαδόπουλος. Ο Παπ σκοραρει με κεφαλιά απέναντι στη παλιά του ομάδα. ΠΑΟΚ- Πανθρακικός 2-2

63′ ΓΚΟΛ 3-2 ο Φακούντο Περέιρα. Φοβερή εκτέλεση φάουλ από τον αργεντινό που μπήκε πριν 3 λεπτα. ΠΑΟΚ- Πανθρακικός 3-2

66′  Αλλαγές για τις δυο ομαδες. Ο Ρομεου στο ντεμπούτο του για φετος στη θέση του Ντιγκινί, ενω και για τον ΠΑΟΚ ο Ποζατζίδης στη θέση του Τζαβέλλα

69′ Δυστυχως ο Πανθρακικός δεν άντεξε την πίεση του ΠΑΟΚ και δέχτηκε 2 γκολ σε ένα καταστροφικό τρίλεπτο απέναντι σε ένα νωθρό ΠΑΟΚ στην αρχή του β’ ημιχρόνου

72′ Ντεμπούτο και για τον Οκάτσι που πέρνει τη θεση του Λαδάκη

79′ καλή στιγμή για τον πανθρακικό αλλά ο Ρομέου άργησε να σουταρει ενώ βρισκόταν σε καλή θέση και κόπηκε από τους αμυντικούς του ΠΑΟΚ

82′ Ο επόπτης έκοψε τον Τζάνη ενω εφευγε από κανονική θέση σύμφωνα με το ριπλει που εχουμε, μονος απέναντι στον Γλύκο

85′ Μετά τα γκολ του ΠΑΟΚ, δε βλέπουμε σχεδόν καθόλου αγώνα, μεχρι και οι φιλοι του ΠΑΟΚ, ασχολουνται με Ολυμπιακό και Μαρινάκη.

87′ Ανεβηκε λίγο ο Πανθρακικός αφου του έδωσε λίγο χώρο ο ΠΑΟΚ

90′ Παγώνει το ρυθμό ο ΠΑΟΚ. Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+1′ Κίτρινη στο Γλύκο για καθυστερήσεις

90+4′ Τέλος αγώνα. Καλή εμφάνιση για τον Πανθρακικό στη Τούμπα, αλλα ενα τρίλεπτο ήταν μοιραίο για τους κομοτηναίους. Τελικό αποτέλεσμα ΠΑΟΚ- Πανθρακικός 3-2.