LIVE από τα Πηγάδια το φιλικό “Ελ Θράκικο”: Skoda Ξάνθη – Πανθρακικός 3-3(Τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την μετάδοση του φιλικού αγώνα Skoda Ξάνθη – Πανθρακικός.

Καλησπέρα από το “Skoda Xanthi Arena” των Πηγαδίων, οπού στις 18:45 έχει προγραμματιστεί η έναρξη του αγώνα ανάμεσα στην Skoda Ξάνθη και τον Πανθρακικό στην πρόβα τζενεράλε των δύομ ομάδων της Θράκης εν όψει της πρεμιέρας του Ελληνικού πρωταθλήματος την επόμενη εβδομάδα.

Ωρα 18:03 Πρόβα τζενεράλε για τις δύο ομάδες με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να έχει στην διάθεση του  σχεδόν όλους τους ποδοσφαιριστές του πλήν του Χρήστου Καρυπίδη(Θυμηθείτε ΕΔΩ), ενώ απο την άλλη πλευρά ο Μάνουελ Ρόκα δεν μπορεί να υπολογιζει στους Ίγκορ, Βάλτερ, Χελιδώνη και Γαβριηλίδη(Θυμηθείτε ΕΔΩ)

Ωρα 18:10 Έχουν βγεί για την προθέρμανση τους οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα ξεκίνησαν την προθέρμανση τους οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων μαζί με τους προπονητές τερματουλάκων.

Ωρα 18:17 Στο γήπεδο βρίσκεται το τελευταίο απόκτημα της Ξάνθης Κρίστοφερ, όπως και ο πρώην ποδοσφαιριστής τόσο της Ξάνθης όσο και του Πανθρακικού Ντενίζ Μπαϊκαρά

Ωρα 18:25 Πάμε όμως να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Για την Skoda Ξάνθη ο Ραζβάν ξεκινά το ματς με τους Τσέναμο, Μπαξεβανίδη, Γουάλας, Φάρκας, Φλίσκα, Βασιλακάκη, Έλτον, Παπαστεριανό, Σολτάνι, Λουσέρο και Καπετάνο.

Ωρα 18:27 Για τον Πανθρακικό ο Μάνουελ Ρόκα επέλεξε τους Αθανασιάδη, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδη, Μελίσση, Σερφά, Σέτι, Μεχία, Ροτζέριο Μάρτινς, Χαβίτο, Τζάνη και Χασομέρη.

Ωρα 18:33 Στον πάγκο για την Ξάνθη είναι οι: Γκαραβέλης, Χατζητερζόγλου, Μπέρτος, Ορφανίδης Λ., Ερέα, Τόμιτς, Λισγάρας, Ζαραδούκας, Φασίδης, Ντιμιτρόφ και Ράνος.

Ωρα 18:35 Ενώ για τον Πανθρακικό στον πάγκο είναι οι: Πασχαλάκης, Ζδράβος, Χρήστου, Μπουγαίδης, Παπαχρήστος, Ηλιάδης, Λαδάκης, Μαρκόπουλος, Ψάλτης, Δουδούρογλου και Νικόλτσης

Ωρα 18:39 Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Βαγγέλης Κιοτζένης με βοηθούς τους Χασάν Κουλά και Χουσείν Κουλά της ΕΠΣ Ξάνθης.

Ωρα 18:41 Παρών στο γήπεδο ο ισχυρός άνδρας της Skoda Ξάνθη μαζί με τους γιούς του Ριχάρδο και Χρήστο. Παρών φυσικά και μέλη της διοίκησης και ο πρόεδρος της ομάδας Άρης Πιαλόγλου.

Ωρα 18:43 Παρών στο γήπεδο και η διοίκηση του Πανθρακικού με τον μεγαλομέτο Τάσο Καραολάνη, τον πρόεδρο Τζελέπη αλλά και άλλα μέλη του συλλόγου.

1′  Έναρξη του αγώνα.

5′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Πολύ δυνατά μπήκε ο Πανθρακικός που βγήκε στην κόντρα με τον Μάρτινς να πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον επερχόμενο Τζάνη που με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Skoda Ξάνθη – Πανθρακικός 0-1

11′ Προσπαθεί να απαντήσει η Ξάνθη με τον Γουάλας να κάνει την σέντρα κεφαλιά του Σολτάνι μόλις άουτ.

12′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Δύο ευακιρίες δύο γκολ για τον Πανθρακικό που διπλασιάζει τα τέρματα του με κεφαλιά του Δημήτρη Χασομέρη. Skoda Ξάνθη – Πανθρακικός 0-2

24‘ Τάιμ άουτ  για ένα λεπτό έχουμε στο παιχνίδι, ωστέ οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να πιούν νερό.

30′ Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα με τον ρυθμό να έχει πέσει. Προσπαθεί να μπει ξανά στο παιχνίδι η Ξάνθη αμύνεται εξαιρετικά μέχρι τώρα ο Πανθρακικός.

39′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη με τον Βασιλάκακη να πιάνει το σουτ, με την μπάλα να περνά δίπλα απο το δοκάρι του Αθανασιάδη.

41′ Μεγάλη στιγμή για την Ξάνθη με τον Γουάλας να κάνει την παράλληλη μπαλιά απο τα αριστερά δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ο Καπετάνος με τον Ποτουρίδη να διώχνει σε κόρνερ.

42′ Πέναλτι για την Ξάνθη σε χέρι του Παπαγεωργίου. Ο Παπαγεωργίου στην προσπάθεια να διώξει την μπάλα την έστειλε στο απλωμένο χέρι του με τον Κιοτ΄ζενη να υποδεικνύει άμεσα την παράβαση.

42′ Γκολ για την Ξάνθη. Ο Παντελής Καπετάνος ευστοχεί απο το σημείο του πέναλτι μειώνοντας για την Ξάνθη. Skoda Ξάνθη – Πανθρακικός 1-2

45′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη με την συμπλήρωση των 45′ με τον Γουάλας να πιάνει το σουτ μέσα απο την περιοχή αλλά αυτή να καταλήγει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασιάδης.

45′ Τέλος πρώτου μέρους στα Πηγάδια.  Skoda Ξάνθη – Πανθρακικός 1-2

46′ Έναρξη δυετέρου μέρους με αρκετές αλλαγές για την Ξάνθη καθώς πέρασαν στο παιχνίδι οι Γκαραβέλης, Μπέρτος, Ζαραδούκας, Λισγάρας και Ερέα αντί των Τσέναμο, Μπαξεβανίδη, Γουάλας, Φάρκας και Έλτον. Αλλαγή και για τον Πανθρακικό με τον Μπουγαίδηνα περνά  στο γήπεδο αντί του Μελίσση.

57′ Αλλαγή για την Ξάνθη με τον Αντώνη Ράνο να περνά στην θέση του Παντελή Καπετάνου.

62′ Πέναλτι για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης βγαίνει ωραία στην πλάτη της άμυνας της Ξάνθης με τον Γκαραβέλη να τον ανατρέπει.

62′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Εύστοχος απο τα 11βήματα ο Ροτζέριο Μάρτινς που δίνει ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Skoda Ξάνθη – Πανθρακικός 1-3

68′ Αλλαγές για την Ξάνθη με τους Ντιμιτρόφ και Τόμιτς να παιρνούν στο παιχνίδι αντί των Λουσέρο και  Παπαστεριανό.

68′ Αλλαγές για τον Πανθρακικό με τους Πασχαλάκη, Λαδάκη, Ζδράβο, Χρήστου, Ηλιάδη, Παπαχρήστο, Μαρκόπουλο, Μουδούρογλου,  και Νικόλτση αντί των Αθανασιάδη, Ποτουρίδη, Σερφά, Παπαγεωργίου, Τζάνη, Μεχία, Σέτι, Χασομέρη, Χαβίτο και Μάρτινς.

70′ Γκολ για την Ξάνθη. Μειώνει ξανά η Ξάνθη με πολύ ωραίο σουτ του Οβίντιου Ερέα. Skoda Ξάνθη – Πανθρακικός 2-3

80′ Δέκα λεπτά ακόμη για το τέλος ενός χορταστικού αγώνα που μπορεί να μην έχει σπουδαίο θέαμα ωστόσ έχε 5 γκολ και καλές στιγμές για τις δύο ομάδες.

87′ Αλλαγές για την Ξάνθη, στο παιχνίδι μπαίνουν οι Φασίδης και Χατζητερζόγλου αντί των Φλίσκα και Σολτάνι.

88′ Γκολ για την Ξάνθη. Ισοφαρίζει η Ξάνθη με πολύ ωραίο διαγώνιο σουτ του Βασιλακάκη μετά απο μακρινή μπαλιά του Χατζητερζόγλου . Skoda Ξάνθη – Πανθρακικός 3-3

90′ Τέλος αγώνα στα Πηγάδια. Skoda Ξάνθη – Πανθρακικός 3-3