LIVE από τα Πηγάδια: Skoda Ξάνθη – Πλατανιάς 0-2 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση Skoda Ξάνθη – Πλατανιάς για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης βρίσκεται στο γήπεδο τωμ Πηγαδίων και μεταδίδει…

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσετε τις επόμενες ώρες την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα σε Skoda Ξάνθη και Πλατανιά για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Ωρα 16:45  Λιγοστός κόσμος αυτήν την στιγμή στα Πηγάδια, σε ένα παιχνίδι που έρχεται μετά τον αποκλεισμό – σοκ από την Λάρισα στο Κύπελλο.

Ωρα 16:49  Η νίκη μοιάζει μονόδρομος για τους Ξανθιώτες, αφού σε διαφορετικό αποτέλεσμα ενδέχεται να σηματοδοτηθούν εξελίξεις ακόμα και για το μέλλον του Ραζβάν Λουτσέσκου στην ομάδα.

Ωρα 16:53  Αν έρθει, κάτι που θα σημαίνει ότι θα έχει σκοράρει η Ξάνθη, τότε θα φτάσει τα 1.000 τέρματα στην μεγάλη κατηγορία, την Super League.

Ωρα 16:58 Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην 7η θέση της βαθμολογίας με 15 πόντους, και η Ξάνθη στοχεύει σε θετικό αποτέλεσμα και την νίκη που θα την σταθεροποιήσει στο πρώτο μισό της κατάταξης και θα αλλάξει την ψυχολογία μετά τον αποκλεισμό του κυπέλλου.

Ωρα 17:01  Ενα τέταρτο πριν την έναρξη πάμε στις συνθέσεις: Για την Ξάνθη ο Ραζβάν Λουτσέσκου επέλεξε τους: Τσενάμο, Μπαξεβανίδη, Ζαραδούκα, Λισγάρα, Φλίσκα, Έλτον, Λουσέρο, Ερέα, Σολτάνι, Ντιμιτρόφ και Ράνο

Ωρα 17:04 Για τον Πλατανιά ο Παράσχος επέλεξε τους: Σωτηρίου, Μπανανά, Στανισάβλιεβιτς, Μενδρινό. Ράμος, Μιλούνοβιτς, Ανγκούλο, Κουλιμπαλί, Μουνάφο, Σκαρντοβέλι και Σελίν

Ωρα 17:09 Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Δημήτρης Καραντώνης της ΕΠΣ Ημαθίας, με βοηθούς τους Καραγκιζόπουλο(Ημαθίας) και Καραϊσαρίδη(Πιερίας), με τέταρτο τον Διαμαντόπουλο της ΕΠΣ Αρκαδίας.

Ωρα 17:12 Στον πάγκο για την Ξάνθη είναι οι Ζαρόπουλος, Τριάδης, Νιέτο, Ορφανίδης, Τόμιτς, Καπετάνος και Καρυπίδης

Ωρα 17:14 Στον πάγκο για τον Πλατανιά είναι οι: Κοκκάλας, Γουνδουλάκης, Γκόμες, Ιτούα, Ντίνας, Πάγκαλος και Αποστολόπουλος

Ωρα 17:16 Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.

1′ Έναρξη του αγώνα

5‘ Κάθετη του Σολτάνι που κερδίζει την μπάλα απο το λάθος του Σωτηρίου, αλλά ο γκολκίπερ του Πλατανιά προλαβαίνει τον Ράνο.

8′ Κεφαλιά του Ράμος μπλόκαρε ο Τσενάμο.

11′ Μεγάλη φάση για τον Πλατανιά με τον Μιλούνοβιτς να μπαίνει στην περιοχή απο τα αριστερά με το διαγώνιο σουτ του να περνά ελάχιστα δίπλα απο το δοκάρι του Τσενάμο

17′ Γυριστό σουτ του Σολτάνι στην αγκαλιά του Σωτηρίου.

27′ Γκολ για τον Πλατανιά. Παγώνουν τα Πηγάδια οι φιλοξενούμενοι με τον Μιλούνοβιτς να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Skoda Ξάνθη – Πλατανιάς 0-1

40′ Πολύ κακό ματς, με την Ξάνθη να δείχνει πως θέλει αλλά δεν μπορεί.

45′ Ένα λεπτό ακόμη για το τέλος του πρώτου μέρους.

45+1′ Τέλος πρώτου μέρους στα Πηγάδια. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Skoda Ξάνθη – Πλατανιας 0-1

46′ Έναρξη δευτέρου μέρους στα Πηγάδια. Με αλλαγές ξεκινάνε το δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες, για την Ξάνθη ο Λουτσέσκου περνά στο παιχνίδι των Πέτρο Ορφανίδη αντί του Έλτον. Ενώ για τον Πλατανιά ο Ιτούα περνά στο παιχνίδι αντί του Σελίν.

51′  Καλή στιγμή για την Ξάνθη με το δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Ντιμιτρόφ να περνά πάνω απο τα δοκάρια του Σωτηρίου.

52′ Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Ντάνιελ Νιέτο να περνά στο ματς αντί του Ντιμιτρόφ.

60′ Γκολ για τον Πλατανιά. Δυσκολεύουν τα πράγματα για την Ξάνθη με τον Ανγκούλο να πιάνει το σουτ εκτός περιοχής στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία του Τσενάμο. Skoda Ξάνθη – Πλατανιάς 0-2

67‘ Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Ξάνθη  με τον Τριάδη να περνά αντί του Ζαραδούκα.

70′ Μακρινό σουτ του Τριάδη δύσκολα σε κόρνερ ο Σωτηρίου.

73′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά με τον Κομοτηναίο άσσο των Κρητικών Ντίνα να περνά στο γήπεδο αντί του Μιλούνοβιτς

75′ Πρώτη κάρτα στο παιχνίδι για τον Μπαξεβανίδη της Ξάνθης.

84‘ Καλή στιγμή για την Ξάνθη, με τον Τριάδη να εκτελεί το φάουλ σε κόρνερ ο Σωτηρίου.

85′ Πρώτη κάρτα και για παίκτη του Πλατανιά, με τον Ράμος να βλέπει την κάρτα του Καραντώνη.

87′ Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Πλατανιάς με τον Ζιλβάν Γκόμες να περνά αντί του Ανγκούλο

89‘ Κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι.

90′ Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

90+2′ Μακρινό σουτ του Μουνάφο άουτ.

90+3′ Τέλος αγώνα στα Πηγάδια με έντονες αποδοκιμασίες. Τελικό αποτέλεσμα: Skoda Ξάνθη – Πλατανιάς 0-2

Μείνετε μαζί μας, ο αγώνας ολοκληρώθηκε αλλά το ρεπορτάζ μόλις τώρα αρχίζει…