LIVE από τα Πηγάδια: Skoda Ξάνθη – Λεβαδειακός 2-2 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Skoda Ξάνθη – Λεβαδειακός για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης βρίσκεται στο Skoda Xanthi Arena και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε πληροφόρηση για την εξέλιξη στο παιχνίδι της Ξάνθης με τον Λεβαδειακό στο προτελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της Skoda Ξάνθη.

Ωρα 14:25 Αξίζει να αναφέρουμε ότι την μετάδοση του αγώνα σας προσφέρει το καφέ μπαρ «El Clasico», που δεν είναι ένα απλό μέρος για να πιείτε τον καφέ σας και να βρεθείτε με την παρέα σας, άλλα αποτελεί το καλύτερο sports spot της Ξάνθης με οθόνες για να παρακολουθείτε όσους αγώνες σας ενδιαφέρουν και να σχολιάζετε με τους φίλους σας τις αθλητικές εξελίξεις (λεπτομέρειες στην σελίδα του «El Clasico» στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ)

Ωρα 14:28 Την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρει ακόμα το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός  για όλες τις εποχές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 14:32 Ακόμα, χορηγός της αποψινής μετάδοσης είναι το «BEER HOUSE», το ολοκαίνουριο στέκι στον χώρο της παλιάς Πυξίδας (ισόγειο) στην Βασ. Σοφίας και Ύδρας γωνία σας περιμένει για να απολαύσετε την ποικιλία από μπύρες με καλή παρέα σε έναν φιλόξενο και ζεστό χώρο (λεπτομέρειες στην σελίδα του Beer House στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 14:36 Τέλος, για την πραγματοποίηση της σημερινής μετάδοσης πολύτιμη είναι η βοήθεια της ταβέρνας «ΤΟ ΚΤΗΜΑ»που βρίσκεται στο 4ο χιλιόμετρο Ξάνθης – Κομοτηνής με με παραδοσιακή κουζίνα και μεγάλη ποικιλία κρασιών υψηλής ποιότητας. Μπορείτε να την επισκεφθείτε με την παρέα σας για γεύμα ή για δείπνο (λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 14:39 Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Σταύρος Μάνταλος της ΕΠΣ Καβάλας, με βοηθούς τους Γιώργο Κουντουρέλη(Αθηνών) και Αϊχάν Χούσκογλου(Θράκης). Τέταρτος είναι ο Ανανίας Φωτιάδης της ΕΠΣ Σερρών.

Ωρα 14:42 Εξαιρετικός ο καιρός στην Ξάνθη, ωστόσο στο γήπεδο αυτή την στιγμή έχει ελάχιστο κόσμο.

Ωρα 14:45 Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Για την Skoda Ξάνθη ο Ραζβάν Λουτσέσκου έχει επιλέξει τους: Ζαρόπουλο, Μπέρτο, Μπαξεβανίδη, Καρυπίδη, Γούτα, Φλίσκα, Λουσέρο, Σολτάνι, Νιέτο, Ορφανίδη και Καπετάνο.

Ωρα 14:48 Για τον Λεβαδειακό ο Άκης Μάντζιος έχει επιλέξει τους: Βερέμκο, Τριποτσέρη, Μαχαίρα, Μαχαμάτ, Μάντζιο, Ατζαγκούν, Γιακουμάκη, Τσουρίκοφ, Ουόν, Μπέν και Μουλόπουλο.

Ωρα 14:51 Στον πάγκο για την Ξάνθη είναι οι: Τσέναμο, Τριάδης, Παπαστεριανός, Σκούρτης, Φάρκας, Κρίστοφερ, Φασίδης και Ντιμιτρόφ.

Ωρα 14:54 Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό είναι οι: Τσιντώντας, Μανωλάς, Μερεμπασβίλι, Μίνγκας, Στάθης, Μεντί και Μπελγκαζουανί.

Ωρα 14:58 Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης, οι δύο ομάδες είναι ήδη στην φυσούνα και βγαίνουν για την σέντρα.

Ωρα 15:00 Πρώτη σέντρα στο παιχνίδι για την Ξάνθη, με τους Πέτρο Ορφανίδη και Παντελή Καπετάνο να ετοιμάζονται να κάνουν την πρώτη πάσα του ματς.

1′ Έναρξη του αγώνα

15′ Μπήκε δυνατά η Ξάνθη, χωρίς όμως να δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία στην εστία του Βερέμκο.

16′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη, παράλληλη μπαλιά του Σολτάνι δεν προλαβαίνει ούτε ο Καπετάνος ούτε ο Νιέτο να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα των Βοιωτών.

17′ Νέα καλή στιγμή για την Ξάνθη, γύρισμα του Μπέρτου ο Βερέμκο θα σταματήσει εις διπλούν τον Καπετάνο παραχωρώντας το κόρνερ.

18′ Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ για την Ξάνθη. Στο δεύτερο κόρνερ η εκτέλεση του Λουσέρο με τον Καρυπίδη με πλασέ να ανοίγει το σκορ για την Ξάνθη. Skoda Ξάνθη – Λεβαδειακός 1-0

21′ Συνεχίζει να πιέζει η Ξάνθη που έχει κάνει εντυπωσιακό ξεκίνημα, σέντρα του Λουσέρο απο τα δεξιά κεφαλιά του Νιέτο απέκρουσε ο Βερέμκο που κρατά το 1-0.

24′ Απίστευτη ευκαιρία για την Ξάνθη, πάσα του Σολτάνι στον Καπετάνο που χάνει τρομερή ευκαιρία καθώς το πλασέ του απο το σημείο του πέναλτι πέρασε ξυστά απο το αριστερό δοκάρι του Βερέμκο.

30‘ Ξεχωριστή ατμόσφαιρα έχουν δημιουργήσει οι πιτσιρικάδες που είναι στις εξέδρες των Πηγαδίων, απο διάφορες Ακαδημίες της Βορείου Ελλάδας που είναι στην πόλη της Ξάνθης για ενα τουρνουά. Φωνάζοντας συνεχώς συνθήματα υπέρ της Ξάνθης!

33‘ Πανό οπού ρωτούν για ποιόν λόγο είναι κλειστός ακόμα ο σύνδεσμος τους ανάρτησαν οι “Xanthifans”

36′ Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδεικό με τον Μανωλά να περνά στην θέση του Τσουρίκοφ. Διορθωτική κίνηση για τον Μάντζιο που βλέπει τον Σολτάνι να κάνει πάρτι απο την πλευρά που ποδοσφαιριστή που αποχώρησε.

38′ Τρομερή ατομική προσπάθεια του Νιέτο που περνά όποιον βρίσκει μπροστά του μπαίνει στην περιοχή του Λεβαδειακού όμως το σουτ του ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Βερέμκο.

39′ Πρώτη κάρτα στο ματς για παίκτη του Λεβαδειακού, με τον Ουόν να βλέπει την κίτρινη του Μάνταλου για παρατεταμένο τράβηγμα της φανέλας του Ορφανίδη.

43′ Πρώτη κάρτα και για παίκτη της Ξάνθης, με τον Γούτα να βλέπει την κίτρινη του Μάνταλου για μαρκάρισμα στον Ατζαγκούν.

45′ Ένα λεπτό θα είναι καθυστερήσεις του αγώνα.

45+1′ Τέλος πρώτου μέρους στα Πηγάδια. Skoda Ξάνθη – Λεβαδειακός 1-0

xanthifans panoΩρα 15:57 Τέλος, για την πραγματοποίηση της σημερινής μετάδοσης πολύτιμη είναι η βοήθεια της ταβέρνας «ΤΟ ΚΤΗΜΑ»που βρίσκεται στο 4ο χιλιόμετρο Ξάνθης – Κομοτηνής με με παραδοσιακή κουζίνα και μεγάλη ποικιλία κρασιών υψηλής ποιότητας. Μπορείτε να την επισκεφθείτε με την παρέα σας για γεύμα ή για δείπνο (λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 15:59 Αυτό είναι το πανό που σήκωσαν μετά το πρώτο μισάωρο του ματς οι οργανωμένοι φίλοι της Skoda Ξάνθη “Xanthifans”. Το οποίο αναφέρει “177 μέρες το σπίτι μας κλειστό!!! Γιατί???” Αναφερόμενοι στο γεγονός πως ακόμα παραμένει κλειστός ο σύνδεσμος τους, παρότι πληρούν τις προϋποθέσεις για να ξανά ανοίξουν και την αίτηση τους εδώ και πολύ καιρό στην Γ.Γ.Α.  με όλα τα απαιτούμενα έγγραφα.

16:01 Τώρα βγαίνουν οι δύο ομάδες στο γήπεδο για την έναρξη του δευτέρου μέρους, στην σέντρα οι φιλοξενούμενοι.

46′ Έναρξη δευτέρου μέρους.

50‘ Με δέκα παίκτες θα συνεχίσει το ματς ο Λεβαδειακός, καθώς θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη ο Ουόν για μαρκάρισμα στον Νιέτο.

55′ Υπάρχει μικρή διακοπή στο ματς, λόγω του τραυματισμού του Τριποτσέρη αλλά και τις παρατηρήσεις του Μάνταλου σε Άκη Μάντζιο και πάγκο του Λεβαδειακού που διαμαρτύρονται για την αποβολή του Ουόν.

57′ Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό με τον Μεντί να περνά στο ματς του Τριποτσέρη, που αποχωρεί με μπανταρισμένο το κεφάλι, απο την σύγκρουση νωρίτερα.

63′ Γκολ για τον Λεβαδειακό. Κόντρα στην ροή του αγώνα ο Μπέν ισοφαρίζει το παιχνίδι, σέντρα του Γιακουμάκη απο τα αριστερά προβολή του Μπέν αποκρούει ο Ζαρόπουλος με τον Μπέν όπως είναι στο έδαφος να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι. Skoda Ξάνθη – Λεβαδειακός 1-1

64′ Γκολ για τον Λεβαδειακό. Απίστευτα πράγματα στα Πηγάδια ο Λεβαδειακός με δέκα παίκτες θα ανατρέψει το σκορ, με τον Βαγγέλη Μάντζιο με σουτ στην κίνηση να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του μετά απο σέντρα του Ατζαγκούν απο τα αριστερά.  Skoda Ξάνθη – Λεβαδειακός 1-2

65′ Δύο σουτ στην εστία και δύο γκολ για τον Λεβαδειακό που απο το πουθενά γύρισε το ματς.

70′ Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Σκούρτη να περνά στο ματς αντί του Φλίσκα, φουλ επίθεση απο τον Λουτσέσκου που βλέπει την ομάδα του παρότι καλύτερη σε όλο το ματς να βρίσκεται πίσω στο σκορ.

71′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο για την ομάδα της Ξάνθης.

73′ Δοκάρι για την Ξάνθη σε προσπάθεια του Γούτα, ως μη γενόμενη η φάση όμως καθώς ο στόπερ της Ξανθιώτικης ομάδας θα καταλογιστεί σε θέση οφσάιντ.

75′ Μπέρδεμα με την δεύτερη αλλαγή της Ξάνθης, καθώς ο Τριάδης πέρασε στο γήπεδο αντί του τραυματία Ορφανίδη, παρότι λόγω λάθους ο τέταρτος έδειξε Μπέρτο.

79′ Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Ξάνθη με τον Παπαστεριανό να περνά στο ματς αντί του Μπέρτου, που αυτή την φορά βγήκε κανονικά αυτός.

83′ Πέναλτι για την Ξάνθη! Ωραία προσπάθεια για τους Ξανθιώτες με τον Τριάδη να τσιμπάει την μπάλα και τον Βερέμκο να τον ανατρέπει, βλέποντας την κίτρινη του Μάνταλου, μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη να φέρει το ματς στα ίσια.

84′ Γκοοοοοοοοοοοοοοοοολ για την Ξάνθη. Ο Άντριαν Λουσέρο θα ευστοχήσει απο τα 11 μέτρα και θα φέρει το ματς στα ίσια, 6 λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις για να κυνηγήσει την ανατροπή. Skoda Ξάνθη – Λεβαδείακος 2-2

86′ Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Λεβαδειακός με τον Στάθη να περνά στο ματς αντί του Μπέν.

90′ Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις, ακόμη 4 λεπτά για να δούμε αν η Ξάνθη μπορέσει να φτάσει στην ανατροπή και να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο.

90+3′ Κίτρινη στον Μουλόπουλου για καθυστερήσεις.

90+4′ Νέα κίτρινη κάρτα για καθυστερήσεις για παίκτη του Λεβαδειακού, αυτή την φορά στον Στάθη.

90+5′ Τέλος αγώνα στα Πηγάδια. Skoda Ξάνθη – Λεβαδειακός 2-2

Ωρα 16:53 Αξίζει να αναφέρουμε ότι την μετάδοση του αγώνα σας προσφέρε το καφέ μπαρ «El Clasico», που δεν είναι ένα απλό μέρος για να πιείτε τον καφέ σας και να βρεθείτε με την παρέα σας, άλλα αποτελεί το καλύτερο sports spot της Ξάνθης με οθόνες για να παρακολουθείτε όσους αγώνες σας ενδιαφέρουν και να σχολιάζετε με τους φίλους σας τις αθλητικές εξελίξεις (λεπτομέρειες στην σελίδα του «El Clasico» στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ)

Ωρα 16:56 Την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρε ακόμα το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός  για όλες τις εποχές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 16:59 Ακόμα, χορηγός της αποψινής μετάδοσης ήταν το «BEER HOUSE», το ολοκαίνουριο στέκι στον χώρο της παλιάς Πυξίδας (ισόγειο) στην Βασ. Σοφίας και Ύδρας γωνία σας περιμένει για να απολαύσετε την ποικιλία από μπύρες με καλή παρέα σε έναν φιλόξενο και ζεστό χώρο (λεπτομέρειες στην σελίδα του Beer House στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 17:02 Τέλος, για την πραγματοποίηση της σημερινής μετάδοσης πολύτιμη ήταν η βοήθεια της ταβέρνας «ΤΟ ΚΤΗΜΑ»που βρίσκεται στο 4ο χιλιόμετρο Ξάνθης – Κομοτηνής με με παραδοσιακή κουζίνα και μεγάλη ποικιλία κρασιών υψηλής ποιότητας. Μπορείτε να την επισκεφθείτε με την παρέα σας για γεύμα ή για δείπνο (λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ).