LIVE από τα Πηγάδια: Skoda Ξάνθη – Πλατανιάς 0-0 (Τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το Skoda Xanthi Arena ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στην Skoda Ξάνθη και τον Πλατανιά, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης βρίσκεται στα Πηγάδια και μεταδίδει…

Καλησπέρα απο τα Πηγάδια, η Ξάνθη υποδέχεται τον Πλατανιά, ψάχνοντας την πρώτη εντός έδρας νίκη για το 2015, αλλά και να σπάσει το αρνητικό σερί των 5 αγώνων εντός έδρας δίχως νίκη(4 ισοπαλίες, 1 ήττα).

Ωρα 18:49 Χωρίς τον τιμωρημένο Σολτάνι και τον τραυματία Καρυπίδη θα αγωνιστεί η Ξάνθη

Ωρα 18:55 Διαιτητής της αναμέτρησης ο Κώστας Ιωαννίδης απο την Αργολίδα, με βοηθούς τους Ακρίβο απο Αθήνα και Καραγκιοζόπουλο απο Ημαθία.Τέταρτος ο Απόστολος Αμπάρκιολης απο την Καβάλα.

Ωρα 19:00 Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Για την Ξάνθη ο Λουτσέσκου ξεκινά με τους: Κυριακίδη, Μπέρτο, Γκομσί, Γούτα, Λισγάρα, Φλίσκα, Βασιλακάκη, Κλέιτον, Μπέλιτς, Βάλτερ και Καπετάνο

Ωρα 19:03 Για τον Πλατανιά ο Γιάννης Χριστόπουλος ξεκινά με τους: Ολιμπά, Αζράκ, Κάσιο, Αποστολόπουλο, Μιλούνοβιτς, Αγκιλέρα, Γουνδουλάκης, Ιτούα, Κουλιμπαλί, Ζαραδούκα και Τετέ.

Ωρα 19:10 Στον πάγκο για την Ξάνθη είναι οι: Ζαρόπουλος, Γουάλας, Λουσέρο, Παπάζογλου, Ομπόντο, Παπαστεριανός και Ράνος.

Ωρα 19:14 Στον πάγκο για τον Πλατανιά είναι οι: Κοκκάλας, Δημήτρης, Γκαβιλάν, Τσοντάκης, Γιακουμάκης, Τόρρες και Σούκιας

Ωρα 19:22 Λίγος ο κόσμος στο γήπεδο των Πηγαδίων

Ωρα 19:26 Στα επίσημα των Πηγαδίων εκμεταλευόμενοι το ρεπό του Πανθρακικού ο μεγαλομέχος της ομάδας κ. Σαββάκης και ο πρόεδρος της ομάδας της Κομοτηνής αντιπρόεδρος της Super League κ. Τζελέπης

1′ Έναρξη του αγώνα

10‘ Καλή στιγμή για την Ξάνθη, αναμπουμπούλα στην περιοχή του Πλατανιά που δεν μπορούν να εκμεταλευτούν ο Καπετάνος αρχικά και εν συνεχεία ο Βάλτερ που στέλνει την μπάλα άουτ.

15′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά με το πολύ καλό σουτ του Γουνδουλάκη να διώχνει σε κόρνερ ο Κυριακίδης

16′ Πρώτες κάρτες στο παιχνίδι σε Καπετάνο για Ξάνθη και Αγκιλέρα για Πλατανιά, για αχψιμαχία των δύο πριν εκτελεστεί το κόρνερ για τους Κρητικούς

19‘ Νέα καλή στιγμή για την Ξάνθη με το σουτ του Βασιλακάκη να περνά ψηλά πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Ολιμπά.

30′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη με το σουτ του Καπετάνου να περνά δίπλα απο το δεξί δοκάρι του Ολιμπά.

32′ Δεύτερη κίτρινη για παίκτης της Ξάνθης, στον αρχηγό Κώστα Φλίσκα για μαρκάρισμα στο κέντρο.

33′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη, σέντρα απο τα δεξιά απο τον Μπέλιτς ο Βασιλακάκης αφύλαχτος θα πάρει την κεδαλιά που θα καταλήξει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Πλατανιά.

43′ Δεύτερη κίτρινη για παίκτη του Πλατανιά, με τον Ζαραδούκα να κιτρινίζεται απο τον Ιωαννίδη.

45′ Τέλος πρώτου μέρους στα Πηγάδια, χωρίς σκορ για τις δύο ομάδες.

46′ Έναρξη δεyτέρου μέρους.

46′ Κίτρινη κάρτα για τον Κλέιτον.

54′ Έχει μπει πολύ δυνατά η Ξάνθη που κέρδισε τρία συνεχόμενα κόρνερ ενώ είχε και ένα καλό σουτ του Φλίσκα.

56′ Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Λουσέρο να περνά στην θέση του Μπέλιτς.

60‘ Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά με τον Δημήτρη να περνά στην θέση του Γουνδουλάκη

65′ Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Γουάλας να περνά στην θέση του Γκομσί

69′  Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά με τον Γκαβιλάν να κάνει το ντεμπούτο του, περνόντας στην θέση του Κάσιο

75‘ Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Ξάνθη με τον Αντώνη Ράνο να επιστρέφει μετά απο αρκετό διάστημα στην αγωνιστική δράση, περνόντας στην θέση του Βάλτερ.

84‘ Ολοκληρ’ώνει τις αλλαγές του ο Πλατανιάς με τον Τσοντάκη να περνά στην θέση του Αποστολόπουλου

88′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Μπέρτο να κάνει την σέντρα απο τα δεξιά με τον Λουσέρο να πιάνει στην κίνηση το σουτ, με την μπάλα να φεύγει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Ολιμπά.

90′ Ακόμη τρία λεπτά για το τέλος του παιχνιδιού.

90‘ Τελικό αποτέλεσμα στα Πηγάδια. Skoda Ξάνθη – Πλατανιάς 0-0