LIVE από τα Πηγάδια: Skoda Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 0-3 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το Skoda Xanthi Arena ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στην Skoda Ξάνθη και τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. O Νεκτάριος Αμποβιανίδης βρίσκεται στο γήπεδο των Πηγαδίων και μεταδίδει..

Καλησπέρα. Θα παρακολουθήσουμε μαζί το παιχνίδι ανάμεσα στην Skoda και τον ΠΑΣ, ιδιαίτερα κρίσιμο για την ομάδα της Θράκης που ακόμα δεν έχει νίκη μέσα στο 2014.

Ωρα 14:40  Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Skoda Ξάνθη (Μάουρερ): Τσέμα, Μπαξεβανίδης, Παίτο, Γούτας, Χοσέμι, Φλίσκας, Γκαρσία, Σολτάνι, Κάλβο, Μάνταλος, Σολάρι

Στον πάγκο για την Ξάνθη είναι οι: Ζαρόπουλος, Βάλλας, Μαρίν, Σουάρες, Κομεσίδης, Τριάδης, Βασιλακάκης.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Γιάκος, Τζημόπουλος, Κοροβέσης, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Ίλιτς, Μπέριος, Στρούνα, Τσουκαλάς, Ακόστα

Στον πάγκο για τον ΠΑΣ είναι οι : Αυγενικού, Ντάσιος, Χαρίσης, Αμπαρης, Κρητικός, Κυβελίδης, Ρουμπολάκου

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αθηναίος Τάσος Παπαπέτρου, με βοηθούς τους Φλώριο Ελευθερίου(Αθηνών), Νίκος Γεωργαράκος(Αθηνών) ενώ τέταρτος είναι ο Γιάννης Τοπούζης του Συνδέσμου Θράκης

Ωρα 14:45  Λίγος κόσμος βρίσκεται για την ώρα στο γήπεδο. Εργάσιμη μέρα,. δεν βολεύει και η ώρα, αλλά αναμένεται να αυξηθεί στην πορεία

Ωρα 14:58 Ελάχιστα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα, με τον καιρό να είναι ιδανικός για μπάλα.

1′ Έναρξη του αγώνα, με τον προπονητή του ΠΑΣ Γιάννη Πετράκη να βρίσκεται στην οικογενειακή εξέδρα πίσω απ οτον παγκό του ΠΑΣ

2′ Μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους με τον Τσουκαλά να χάνει μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, μετά το γύρισμα του Κοροβέση και την ασθενή απόκρουση του Τσέμα.

7′ Γκολ για τον ΠΑΣ, με φανταστικό σουτ του Τζημόπουλου έξω απ οτην περιοχή οι φιλοξενούμενοι μπαίνουν μπροστά στο σκορ SKODA Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννενα  0-1

10′ Εκτός τόπου και χρόνου οι παίκτες της Ξάνθης, με τους φιλοξενούμενους να είναι οι απόλυτοι κυρίαρχοι. Ενώ δευτερόλεπτα πριν το γκολ ο ΠΑΣ είχε δοκάρι σε τετ-α-τετ του Κοροβέση.

12′ Προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο η Ξάνθη, που ανεβάζει την αποδοσή της μετά το πολύ κακό πρώτο δεκάλεπτο.

20′ Έχει ισορροπήσει την αναμέτρηση η Ξάνθη, που πάντως δυσκολεύεται να φτάσει στην εστία του Βελίδη.

26′ Ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Ίλιτς να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Τσεάμ αλλά του σουτ του κατέληξε απο την εξωτερική μεριά των διχτύων του Ισπανού τερματοφύλακα της Ξάνθης. Τρομερά τα προβλήματα της αμυντικής γραμμής της Ξάνθης με της κάθετες των παικτών του ΠΑΣ να σπάνε την ζώνη της Ξάνθης με μεγάλη άνεση.

31′ Γκολ για τπν ΠΑΣ, ακόμη ενα τετ-α-τετ για τους Γιαννιώτες με τον Τσουκαλά να βγαίνει απέναντι στον Ισπανό τερματοφύλακα της Ξάνθης και ητην κατάλληλη στιγμή πασαρε στον Κοροβέση που στην άδεια εστία της Ξάνθης δεν δυσκολεύτικε να γράει το 0-2. SKODA Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννενα  0-2

45′ Τέλος ημιχρόνου στα Πηγάδια και έντονες αποδοκιμασίες για τον πορπονητή της Ξάνθης και την ομάδα της Θράκης που στο πρώτο 45λεπτό είναι πολύ κακή.

Ημίχρονο στα Πηγάδια  SKODA Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννενα  0-2

46′ Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη εκτός αγώνα οι Πάμπλο Γκαρσία και Κάρλος Κάλβο και στην θέση τους μπαίνου οι Θεόδωρος Βασιλακάκης και Νικολά Μαρίν.

47′ Απο την εξέδρα στο δεύτερο μέρος τον βλέπουμε στον πάγκο  να βρίσκεται ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννης Πετράκης, ενώ απο την άλλη προβληματισμένος με την εικόνα της ομάδας του δείχνει ο Γερμανός προπονητής της Ξάνθης Ράινερ Μάουρερ

49′ Αξίζει να ανφέρουμε πως όπως πληροφοριθήκαμε ο προπονητής του ΠΑΣ είδε το πρώτο μέρος απο την εξέδρα λόγω ενός προβλήματος που υπήρχε με την ταυτότητα του, που όπως αίνεται πρέπει να λύθηκε.

51′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, σε παίκτη του ΠΑΣ και πιο συγκεκριμένα στον Τζημόπουλο.

53′ Νέα κίτρινη σε παίκτη του ΠΑΣ, αυτή την φορά στον Μπέριο, με τους παίκτες της Ξάνθης να διαμαρτύροναι έντοναμια και θεωρούν πως ήταν ο τελευταίος παίκτης και θα έπρεπε να υπάρχει αποβολή.

55′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη να μειώσει, με τη εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου να προσκορούει στο οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα του ΠΑΣ.

58′ Γκολ ο ΠΑΣ, καθαρίζουν το ματς οι Γιαννιώτες με τον Μπράνα ίλιτς να σκοράρει με σουτ μέσα απο την περιοχή. SKODA Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννενα  0-3.

70′ Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Παναγιώτη Τριάδη να περνά στην θέση του Γούτα.

71′ Με 4-4-2 παίζει πλέον η Ξάνθη με τον Φλίσκα να παίζει στόπερ δίπλα στον Χοσέμι, τον Βασιλακάκη με το νΜάνταλο στα χαφ, στα άκρα οι Μαρίν και Τριάδης ρνώ επιθετικό δίδυμο είναι οι Σολάρι και Σολτάνι.

73′ Ακόμη μια ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Γιάκο να κάνει το σουτ και η μπάλα να βρίσκει στην ρίζα του δεξίου δοκαριού του Τσέμα.

75′ Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ  με τον Γιώργο Ντάσιο να περνά στην θέση του Νόε Ακόστα.

79′ Εκπλητικό αυτό που συμβαίνει στα Πηγάδια, με όλο το γήπεδο να φωνάζει ρυθμικά το όνομα του Σέρζ Ντιέ, που να θυμίσουμε είναι εκτός ομάδας.

82′ Δεύτερη αλλαγη για τον ΠΑΣ, με τον Λεωνίδα Κυβελίδη να περνά στην θέση του Μπράνα Ίλιτς

86′ Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ, με τον Μιχάλη Αυγενικού να περνά στην θέση  του Ευρυπιδή Γιάκου.

87′ Αποχωρεί σιγα σιγά ο κόσμος απο το γήπεδο, απογοητευμένος με την εικόνα της Ξάνθης σε ακόμη ένα ματς, η Ξάνθη που δεν έχει νίκη το 2014.

Τέλος αγώνα στα Πηγάδια. SKODA Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννενα  0-3.

Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας και σε αυτήν την live text μετάδοση. Μείνετε μαζί μας. Η ενημέρωση συνεχίζεται και ακολουθεί πλούσιο ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ από τα Πηγάδια…